Bocce 2.Ligde Bolu Belediyespor üçüncü oldu

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre 3-6 Nisan tarihlerinde yapılan finaller sonunda 2. Lig’de Etimesgut Şekerspor şampiyon olurken, temsilcimiz Bolu Belediyespor ligi 3.sırada tamamladı.   1....

Bocce 2.Ligde Bolu Belediyespor üçüncü oldu

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre 3-6 Nisan tarihlerinde yapılan finaller sonunda 2. Lig’de Etimesgut Şekerspor şampiyon olurken, temsilcimiz Bolu Belediyespor ligi 3.sırada tamamladı.

 

1. Lig’de Raffa etabı sonunda şampiyonluk yarışında öne çıkan 5 takımdan Kazan Belediyespor, Petank etabında geride kalınca, Volo etabında 4 takım arasında şampiyonluk yarışı yaşandı. Bu yarışta Bartın Üniversitesi geriye düşerek ligi 41 puanla 4. sırada tamamladı. 43 puana ulaşan Hasanağa TOKİ, Konak Belediyesi ve Çekirgespor'un aralarında oynanan maçlarda bir üstünlük kurulmadığından, lig jürisi 3 takım arasında play-off oynanması kararı aldı. Şampiyonu belirleyecek play-off karşılaşmaları 21-22 Nisan tarihlerinde Ankara Kazan Bocce Salonu'nda oynanacak. Play-off'ta takımlar, Petank ve Raffa disiplininde karışık üçlü takımlar, Volo disiplininde ise kadın ve erkeklerde Altın Nokta ile Basamak oyunları oynayacak. 1. Lig'de son 4 sırayı alan Rize GSK, Fomget Spor, Eskişehir GSK ve İzmir Bocce Spor 2. Lig'e düştü.

2. Lig'de sezon rekorlarla sona erdi

2. Lig'de 54 puanla Etimesgut Şekerspor birinci sırada yer alırken, 48 puanla Türkgücü Ülküspor ikinci, 46 puanla da Bolu Belediyespor üçüncülüğü elde etti. 45 puan toplayarak kürsüye çıkma şansını yitiren Gençlerbirliği ise ilk 3 takım ile birlikte 1. Lig'e terfi etme hakkı kazandı. 2. Lig'de son 4 sırayı alan Manisa İl Özel İdare Spor, Kırıkkale SHÇEK, Kırıkkale Dinamik Spor ve Denizli İdman Yurdu Spor ise 3. Lig'e düştü. Öte yanda 2. Lig Petank Altın Nokta oyununda 44 sayı bularak Türkiye rekorunu kıran Türkgücü Ülküspor sporcusu Umut Güngör, Gökhan Çelik'in 3 yıldır kırılamayan 43 sayılık rekorunu geliştirmiş oldu. Petank Altın Nokta oyununda rekoru Güngör'e kaptıran Konak Belediye sporcusu Gökhan Çelik ise Volo Altın Nokta oyununda kendisine ait 22 sayılık rekoru 24 sayıya çıkararak moral buldu. Basamak oyununda yarışan Bartın Üniversitesi sporcusu Faik Dursun Öztürk de 37 sayıya ulaşarak, yine 3 yıl önce Yılmaz Güzelocak tarafından kırılan Türkiye rekorunu egale etmiş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER