Bolu 10 Yıla Üç Türkiye Birinciliği Sığdırdı

Bolu Fen Lisesi, bu yıl 10’uncusu düzenlenen ‘Oyak Liselerarası Matematik Yarışması’nda 13 okulu geride bırakarak Türkiye 1’incisi oldu. İstanbul’da düzenlenen final yarışması sonrası Bolu’ya gelen...

Bolu 10 Yıla Üç Türkiye Birinciliği Sığdırdı

Bolu Fen Lisesi, bu yıl 10’uncusu düzenlenen ‘Oyak Liselerarası Matematik Yarışması’nda 13 okulu geride bırakarak Türkiye 1’incisi oldu. İstanbul’da düzenlenen final yarışması sonrası Bolu’ya gelen Bolu Fen Lisesi ekibi çoşkuyla karşılandı.

 

19 Kasım 2011 tarihinde başlayan Adana Çimento, Mardin Çimento, Bolu Çimento, Ünye Çimento, OYAK Beton, Renault Mais, Erdemir, İsdemir, Ermaden, Hektaş ve Tukaş'ın ev sahipliğinde Adana, Kahramanmaraş, Mardin, Batman, Bolu, Sakarya, Ordu, Rize, Düzce, Tekirdağ, Zonguldak, Hatay, Sivas, Şanlıurfa ve Balıkesir illerinde eş zamanlı olarak başlayan sınav maratonu 07 Nisan 2012 Cumartesi günü yapılan Final sınavı ile son buldu. 

Bolu Fen Lisesi 40 puan üzerinden 29,8 puan ile ipi göğüsleyen takım oldu. Bolu Fen Lisesi bu birinciliği ile Bolu’ya 10. yılında üçüncü birinciliği getirmiştir.

İstanbul’da The Bosphorus yapılan ödül törenine, rehber öğretmenleri, okul müdürleri ve aileleri ile birlikte katılan öğrenciler büyük sevinç yaşadılar. Okulun öğrenci, öğretmen ve okul müdürüne bin TL değerinde 1’er kese altın, okula 15 bin TL değerinde karma laboratuar ve öğrencilerin ailelerine bin TL değerinde hediye çeki verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128