Bolu Dağı’nda artık spor yapılacak

Bolu Dağı AŞ Genel Müdürü Hasan Umur, 2013 yılı içerisinde spor turizmine yönelik yatırımlar yapılacağını açıklayarak, “Futbol ve çim hokey sahası yapacağız. Kamp merkezi Bolu’da spor turizmi canlanacak” dedi.

 Bolu Dağı’nda artık spor yapılacak

Kurulduğu günden bu yana yatırımlarıyla ekonomiye can veren Bolu Dağı AŞ, şimdi de spor turizmine yöneldi. Genel Müdür Hasan Umur, 2013 yılının ilk çeyreğindeki büyüme rakamlarını açıkladı. Önceki yıla göre, yılın ilk çeyreğinde yüzde 30’un üzerinde büyüme kaydettiklerini söyleyen Umur, “İlk çeyrek de beklentimiz yüzde 20 büyüme iken, gerçekleşenin yüzde 30'un üzerinde olması bizleri çok mutlu etti. Ziyaretçi bakımından büyümeye baktığımızda da beklentilerimizin üzerine çıktık. 2013 yılı için toplam hedefimiz 10 milyon ziyaretçi. İlk çeyrekte hedeflediğimiz ziyaretçiyi ağırladık. Türkiye ortalamasında ziyaretçi dağılımı hafta içi yüzde 25, hafta sonu yüzde 75 gerçekleşirken, Highway'de, hafta içi yüzde 40, hafta sonu ise yüzde 60 ziyaretçi girişi aldık. İlk çeyrekte hafta içi giriş ivmemizi yükseltmiş olduk” diye konuştu.

Son dönemde birçok resmi kutlamanın Highway'de yapıldığını ifade eden Hasan Umur, “İlk olarak geçen sene Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı programının belli bir kısmını burada kutlaması ile bu çalışmalar başlamış oldu. Highway bu tarz etkinlikler için çok uygun yerdir. Yaptığınız ekinlikler aynı anda 50 bin, 100 bin insana ulaşabiliyor. Çünkü özellikle hafta sonları herkes Highway'de diyebiliriz. Ayrıca programların duyurusu ile ilgili de pazarlama desteği verdiğimiz için katılım daha fazla oluyor” ifadelerini kullandı.

Spor sahası yapacağız

2013 yılı içerisinde spor turizmine yönelik yatırımlar yapaklarını ve Bolu Dağı’nda spor yapılacağını ifade eden Umur, şöyle konuştu “2013 için fizibilitesi devam eden projelerimiz var. Bunlardan ilki Termal Kongre Oteli projemiz. Fizibilite çalışmaları tamamlanınca inşasına başlayacağız. Bunun dışında sinema salonu projemizin de fizibilite çalışmaları devam ediyor. Şuan da fizibilitesi tamamlanan ve önümüzdeki süreçte çalışmaları başlayacak olan bir diğer projemiz ise spor sahası projesi. Bolu takımların kamp yapması için rakım ve hava şartları en uygun şehirlerden biri. Bu sebeple İpekyolu Otelimizin yan tarafına futbol ve çim hokeyi sahaları inşa edeceğiz. Bir diğer fizibilitesi tamamlanan ve yapımı başlayacak olan projemiz ise araç hızlı bakım istasyonu olacak” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2013, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER