Bolu Kartalkaya İzcilik Kulübü Anaokulunu ziyaret etti

Bolu Kartalkaya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bağışçılar Vakfı Anaokulu’nda “izciliğe hazırlık programı” tertip etti.

 Bolu Kartalkaya İzcilik Kulübü Anaokulunu ziyaret etti

Kartalkaya Gençlik izci liderleri AİBÜ Bağışçılar Vakfı Anaokulu’nu ziyaret ederek burada eğitim gören öğrencilere izcilik hakkında bilgiler verdi. İki Tahtalı İzci Lideri Ayhan Çetinkaya ve Oymakbaşı Ufuk Turan Kürşat Korkmaz ile Oymakbaşı Halit İpek, minik izci adaylarına izciliğe giriş oyunları oynattı. Öğrencilerin ilgi ve büyük keyifle takip ettikleri programda keyifli anlar yaşandı. Programın sonunda öğrencilere izci fuları ve fular bağı hediye etti.

BOLU MÜFTÜSÜNDEN İZCİLERE TEŞEKKÜR

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cami ve Gençlik Buluşmaları Kapsamında “Geç Kalma Genç Kal!” sloganıyla başlatılan ve Bolu Müftülüğü tarafından organize edilen cami etkinliklerinin ilkine Kartalkaya Gençlik Spor İzcilik Kulübü olarak destek verildi. Programa İl Müftüsü İzani Turan, Müftü Yardımcısı Dr. Halil Taşpınar, Müftülük Vaizi İbrahim Saykı, Bolu Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu katıldı.Öğle Namazından önce Kartalkaya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü camiye gelen cemaate lokum şekeri ve gül suyu ikram ettiler. Müftülük Vaizi İbrahim Saykı ise Camiler ve Din Görevlileri Haftası, bu haftanın teması olan Cami ve Gençlik hakkında cemaati bilgilendirdi. Din görevlileri Mustafa Akyaman, İbrahim Bölen ve Akif Güngör Kur’an-ı Kerim tilavet ettiler. Ardından Bolu Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Topluluğu ilahi dinletisi sundular. Program sonunda bir konuşma yapan Müftü Turan: “Camiler cemaati ile camidir, bir bütündür. Camilerimizde cemaatimiz olmazsa hele hele gençler olmazsa o cami öksüzdür, o cami ağlıyor demektir, o cami inliyor demektir. Bu ilk program olmasına rağmen, istirahat zamanınız olmasına rağmen yoğun bir kalabalık var. İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim. Üst kattaki bayan cemaatimize de çok teşekkür ederim. Ayrıca cemaatimiz arasında gezinen izci kardeşlerimiz, yavrularımız var. Kartalkaya İzci grubuna dahil olan bu yavrularımızı yazın camilerimizde misafir ettik ve onlara dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerimi öğrettik. Onlarında gözlerinden öpüyorum. Hocalarını tebrik ediyorum. Hassaten onları yetiştiren ana-babalarına da teşekkür ediyorum. “Kış Dönemi Mahallelere Yönelik İrşat Programı “ Bolumuzun her hafta bir mahallesinde icra edilecek.” diyerek hislerini dile getirdi. Müftü Yardımcısı Dr. Halil Taşpınar okunan hatimlerin duasını yaptıktan sonra program sona erdi. Müftü ve beraberindeki heyet izcilerimizle hatıra fotoğrafları çektirdi. Programdan sonra Bolu Belediyesi sponsorluğunda görevlilerce cemaate yemek ikramında bulunuldu. Camiden çıkan cemaatin ortak düşüncesi programın güzel olduğu, duygulanarak dinlediklerini ve bu tür programların devam etmesini söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124