BOLU SPORTİF BASKETBOL TAKIMI BOLUSPOR’LA BİRLEŞİYOR

Bolu'da faaliyetlerini sürdüren ve sportif anlamda ilimize önemli katkıları olan Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneğinin faaliyet alanında bulunan ve profesyonel olarak deplasmanlı erkekler basketbol liginde mücadele...

BOLU SPORTİF BASKETBOL TAKIMI BOLUSPOR’LA BİRLEŞİYOR

Bolu'da faaliyetlerini sürdüren ve sportif anlamda ilimize önemli katkıları olan Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneğinin faaliyet alanında bulunan ve profesyonel olarak deplasmanlı erkekler basketbol liginde mücadele eden Bolu Sportif Basketbol takımı ile Boluspor'un birleşmesi için çalışmaların başladığı ifade edildi.

 

Geçtiğimiz yıl basketbol alanında ilimizdeki önemli bir açığı kapatan Bolu Sportif Basketbol takımının Boluspor adı ile bu sezon lige katılacağı ifade edildi. Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı konu ile ilgili Boluspor'un futbol alt yapısına önem vereceği gibi, basketbol ve voleybol branşlarında da faaliyet göstermesi için çalışıldığı müjdesini vermişti. Aldığımız bilgilere göre Bolu Sportif Derneği yetkilileri, Boluspor kulüp başkanı Necip Çarıkçı ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz geçtiğimiz günlerde bir araya geldiler. Yapılan ilk görüşmeler olumlu sonuçlanırken, başkan Çarıkçı’nın bu projeyi yönetime sunacağı, belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da bu gelişmelerden oldukça memnun olduğu ifade edildi.

 

 HEDEF “BEKO BASKETBOL LİGİ”

Yine geçtiğimiz günlerde basketbol camiasının yakından tanıdığı Cengiz Karadağ ile sportif direktör  olarak anlaşarak hedeflerini büyüten Bolu Sportif basketbol takımının Boluspor ile birleşmesinden sonra kırmızı beyazlı ekibin çatısı altında kendi ekonomik gücünü oluşturarak, Boluspor adı ile öncelikle ilk hedefin bir üst lig olduğu, daha sonra Beko Basketbol liginde mücadele etmek olduğu vurgulandı.

 

KONU BOLUSPOR YÖNETİMİN DE GÖRÜŞÜLECEK

Boluspor ile birleşmesi gündemde olan ve kulübün ikinci bir faaliyet alanında başkana bağlı kendi idaresi ve kendi ekonomik gücü ile Boluspor adını salona taşıyacak olan Bolu Sportif basketbol takımı ile bileşilmesi konusu bu hafta yönetimde masaya yatırılacak. Birçok yöneticinin olumlu baktığı bu birleşme sonrası Bolu ve Boluspor adının ulusal anlamda daha çok duyulacak olması şimdiden heyecan yaratacak gibi görünüyor.

 

YÖNETİMİ VE BÜTÇESİ AYRI OLACAK

Boluspor ile birleşmesi gündemde olan Bolu Sportif Basketbol takımının yönetiminin yine Boluspor Sportif basketbol yönetimince yapılacağı başkana bağlı olarak kendi bütçesi ile bu yolda devam edeceği öğrenildi. İleriki yıllarda Boluspor’a kaynak oluşturmayı hedefleyen Boluspor basketbol takımının alt yapısının da ilerde oluşturulacağı yıldız basketbolcular yetiştirmek için hedeflerinin büyük olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128