Bolu tarımı daha da ileri gidecek

Kırsal Kalkınma Yatırımları projesi çerçevesinde çiftçilere hibe edilen makine ve ekipmanlar törenle sahiplerine verildi.   Kırsal Kalkınma Yatırımları projesi kapsamında, Bolulu çiftçilere...

Bolu tarımı daha da ileri gidecek

Kırsal Kalkınma Yatırımları projesi çerçevesinde çiftçilere hibe edilen makine ve ekipmanlar törenle sahiplerine verildi.

 

Kırsal Kalkınma Yatırımları projesi kapsamında, Bolulu çiftçilere devlet tarafından hibe edilen makine ve ekipmanları dağıtıldı. Bolu Valisi İbrahim Özçimen ve İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü İsmail Taş'ın katılımıyla gerçekleştirilen törende, devlet destekli projeden Bolu'dan 71 çiftçinin yararlandığı vurgulandı. Törende konuşan Vali Özçimen, projenin amacının hayvancılık ve tarım ürünlerini artırmak olduğunu belirterek, tarım alanlarının gelişmesinde destek sağladıklarını anlattı. Tarımsal desteğin kırsal alandaki tarımı güçlendirmek amaçlı yapıldığını anlatan Özçimen, ''Çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu aletlerle ilimizde modern tarım ve hayvancılık canlanacak buna bağlı olarak ilimiz gelir düzeyi ve sosyal standartları da gelişecektir. Müdürlük bünyesinde yaklaşık 2 aydır deneme faaliyetlerine başlayan ve çiftçilerimize 6 personelle hizmet verecek olan Kolay Hizmet Bürosu çiftçilikle uğraşan ve özellikle engelliler gibi takip etmesi gereken evrak işlerinin birebir personelle iletişim içinde olarak daha hızlı, daha etkin ve daha kaliteli bir şekilde çiftçilerimize hizmet verecektir.'' Dedi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş ise projenin amacının insan emeğinden tasarruf yapıp teknolojiden faydalanmak olduğunu vurguladı. Taş, 12 çeşit makine için 406 müracaat alındığını, yapılan değerlendirmede 71 çiftçiyle proje sözleşmesi imzalandıklarını söyledi. Makine teslimlerinin devam edeceğine işaret eden Taş, ''Makinelerden 4 tanesi balyalama, 25 adet el traktörü, 6 adet gübre dağıtım aracıdır. Mal alımlarını gerçekleştirmek üzere işlemler devam ediyor. Program kapsamında verilen makine ekipmanlarının ücretinin yarısı devlet, yarısı ise çiftçi tarafından karşılanacak'' şeklinde konuştu. Tören sonrası çiftçilere makineleri dağıtılırken, il müdürlüğünce yaptırılan Kolay Hizmet Bürosu'nun açılışı gerçekleştirildi. 
     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128