Bolu Turkcell’le yüzüyor

Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell, Türkiye Yüzme Federasyonu ile hayata geçirdiği 100 bin lisanslı sporcuya ulaşma hedefi kapsamında TYF-TURKCELL OLİMPİK YÜZÜCÜLER projesini Türkiye’nin 40 ilinde gerçekleştiriyor. Türkiye’nin Michael Phelps’lerini yetiştireceği yüzme projesi, bugün Bolu’da düzenleniyor. 08-12 yaş aralığındaki Bolulu yaklaşık 100 gencin, aileleriyle katılacağı yüzme günlerinde aynı zamanda yüzmeye olan ilgiyi arttırmak hedefleniyor.

 Bolu Turkcell’le yüzüyor

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde Türkiye’nin Michael Phelps’lerini yetiştireceği Türkiye’nin en kapsamlı yüzme projesi bugün itibariyle Bolu’da devam ediyor. Yetenekli gençlerimizin Türk sporuna kazandırılacağı etkinliklerin temelinde,  yüzme sporunun tanıtılması olacak. 8-12 yaş aralığındaki gençlerin ve ailelerin katılacağı yüzme günlerinde aynı zamanda yüzmeye olan ilgi arttırılarak, Bolu’da daha fazla lisanslı yüzücü sayısına ulaşmak hedefleniyor.

“YÜZMEYİ TABANA YAYARAK GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Yüzme Federasyonu ile yürüttüğümüz projenin ikinci senesinde Turkcell Yüzme Günleri’nde il sayısını 17 ilden 40’a çıkartıyoruz. Amacımız birçok genç sporcumuza ulaşarak onları Türk sporuna kazandırmak. İlk anda 2016 Rio ve asıl hedefimiz 2020 Tokyo’da madalya için yarışacak sporcularımızın yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Projemizin bir diğer ayağında Baltimore’da Bob Bowman eşliğinde eğitim gören sporcularımız, bu ay içinde Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda bizleri temsil edecek. Çok ayaklı bu projemizin sonunda ülkemizi olimpiyatlarda başarıyla temsil edecek sporcuları ülkemize kazandıracağız” dedi.

“PROJEMİZDE ADIM ADIM İLERLİYORUZ”

Türkiye Yüzme Federasyonu Ahmet Bozdoğan, “Bir seneyi geride bıraktığımız projemizde önemli aşamalar kaydettik. Geçtiğimiz yıl 4 bin sporcunun katıldığı Turkcell Yüzme Günleri’nde bu yıl, 20 bin sporcuya ulaşılacak. Türkiye gibi potansiyeli çok yüksek olan bir ülkede, bu rakamlar oldukça önemli. Yetenekli yüzücülerin spora kazandırılması adına Turkcell Yüzme Günleri büyük önem taşıyor. Projenin başarıya ulaşarak bu desteğin karşılığını bulmasını için Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak Türk sporunda başarılı sporcuların sayısını arttıracağız” dedi.

100 BİN LİSANSLI SPORCU

Türkiye’nin 40 ilinde gerçekleşecek olan etkinliklerde spor okullarının seviyesi gözlemlenirken ulusal veri tabanı için de bilgi toplanacak. Geçtiğimiz yıl 18 bin olan faal lisanslı sporcu sayısı bu yıl itibariyle 32 bine yükselirken, bu rakamın 2016’da 50 bine 2020’de ise 100 bini bulması amaçlanıyor. Turkcell, maddi desteğin yanında projenin yönetim kademesinden, sporcu gözlem yöntemlerine kadar bu işbirliğinin her yerinde olacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER