banner120

Bolu’dan Ağrı dağına kurtarma operasyonu

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi acil servis çalışanı, aynı zamanda Umke üyesi ve Türkiye dağcılık federasyonu sporcusu Hakan Esen Ağrı Dağı (5137 metre) kış tırmanışını yaptı.   Bolu İzzet Baysal Devlet...

Bolu’dan Ağrı dağına kurtarma operasyonu

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi acil servis çalışanı, aynı zamanda Umke üyesi ve Türkiye dağcılık federasyonu sporcusu Hakan Esen Ağrı Dağı (5137 metre) kış tırmanışını yaptı.

 

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi acil servis çalışanı, aynı zamanda Umke üyesi ve Türkiye dağcılık federasyonu sporcusu Hakan Esen, Türkiye dağcılık federasyonundan 9 kişilik ekip ile tamamlanan tırmanış faaliyeti esnasında 4200 metre kampında 5000 metreden sağlık nedenlerinden ve teknik yetersizlikten dönen İran’ın Zencan kentinden tırmanış için gelen Mesut isimli dağcının düşmesi sonucu yaralanan parmaklarına tıbbi müdahale yaparak kampa gitmesinde yardımcı oldu. Ağrı dağı kış tırmanışı 4200 metre ilk yardım müdahalesiyle görev bilincinin zaman ve mekân tanımadığını bu olay bir kez daha bize hatırlatan Umke Üyesi Hakan Esen, Bolu’yu en iyi şekilde temsil ederek, isminden başarıyla söz edilmesini sağlamıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124