Bolulu sporcu 36. Vodafone Maratonu’na katılıyor

36. Vodafone İstanbul maratonu kapsamındaki 8, 10, 15 ve 42 kilometrelik koşulara yerli ve yabancı yaklaşık 20 bin atlet katılıyor. 16 Kasım 2014 tarihinde yapılacak bu yarışa Bolulu sporcu İbrahim Yılmaz da katılacak.

 Bolulu sporcu 36. Vodafone Maratonu’na katılıyor

Bolu ili Dörtdivan ilçesi atletizm sporcusu İbrahim Yılmaz (Güneşli Koşu Grubu) 42,195 m 36. Vodafone Maraton Koşusu’nda 16 Kasım 2014 tarihinde yerini alacak.

ÖNCE YUNANİSTAN, SONRA İSTANBUL

Yılmaz 9 Kasım 2014 tarihinde Yunanistan’ın başkenti Atina’da yarıştıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonunun önderliğinde Vodafone sponsorluğunda 16 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek olan 36. İstanbul maratonunda (42.195 m) 4423 göğüs numarası ile yerini alacak.

HEMŞERİLERİNİ MARATONLARA DAVET ETTİ

İbrahim Yılmaz İstanbul’da bulunan ve yarışın düzenleneceği gün gelebilme imkânları olan Bolulu hemşerilerinin Boğaz köprüsünden geçerek, ömürlerinde bir kez olsun İstanbul’un tarihi güzelliğini köprü üzerinden yaşamalarını istiyor.

BU ORGANİZASYONLAR BOLU’DA DA YAPILABİLİR

Ülke genelinde koşulara katılan Yılmaz, Bolu bölgesinin ve ilçelerinin yarı maratona, 10 km ve Halk koşularına müsait bir bölge olduğunu ifade ediyor. Bolu Bölgesinde yapılacak bir organizasyonun ses getireceğini söyleyen Yılmaz, maraton ya da doğa yürüyüşünün gerçekleşmesi halinde koşucu katılımının çok olacağını ve turizm açısından da Bolu bölgesinin güzel tanıtılacağını vurguluyor.

İBRAHİM YILMAZ’IN SİTEMİ DE VAR

Bolu bölgesinde bir organizasyonun yapılmasını isteyen Yılmaz; “Burada bir konuya değinmek istiyorum. İlçemizde düzenlenecek “Köroğlu Yürüyüşü” adı altındaki etkinlikte yer almak için ilçe bürokratlarına yüz yüze sözlü ve de telefonla arayarak Güneşli Koşu Grubu olarak adım atmak istediğimizi iletmemize rağmen bir cevap alamadık.  Daha sonra da telefonlarımıza cevap verilmeyişi bir Bolulu olarak beni derinden üzmüştür” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128