“Bolulular verilen sözlerin tutulup tutulmadığına bakıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Boluspor’a alınması planlanan takım otobüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Özcan, Fatih Metin’in bu konuda söz verdiğine değinerek “Bolulular verilen sözlerin tutulup tutulmadığına bakıyor” dedi.

“Bolulular verilen sözlerin tutulup tutulmadığına bakıyor”

Özel Haber: Semih BAYKAL

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Boluspor gündemine dair açıklamalarda bulunarak Fatih Metin’i eleştirildi. Özcan, Fatih Metin’in takım otobüsü için Boluspor yemeğinde söz verdiğini söyleyerek “Bolulular verilen sözlerin tutulup tutulmadığına bakıyor” dedi. Özcan şu şekilde konuştu; “Bu şehirde AKP 3 – 0’ı kaybettikten sonra iki bakan yardımcısına sahip oldu. Geçen dönemde bakan yardımcısı olan Fatih Metin, Boluspor yemeğinde taraftarların gözünün içine bakarak bir söz verdi. Boluspor’a bir otobüs kazandıracağım dedi. Bende kendisini bu sözünden dolayı kutladım ve salonda alkışlattım. Aradan geçen süre içerisinde Fatih Metin diğer sözlerini tutmadığı gibi bu sözünü de tutmadı. Şimdi duyuyorum ki Bolu Belediyesi devreye girmiş. Önemli olan kimin yaptığı değil, Bolusporumuzun bir otobüs kazanması. Verilen sözlerin tutulması da Bolulular tarafından gözden kaçmıyor. Bolulular verilen sözlerin tutulup tutulmadığına bakıyor.”

“BOLUSPOR ÜZERİNDEN CİDDİ ZORLUKLAR ÇIKARILIYOR

Özcan, açıklamasının devamın Boluspor’a verilen 12 taksi durağına yapılan zamlar için konuştu. Özcan, taksici esnafına Boluspor üzerinden ciddi zorluklar çıkarıldığını söyleyerek; “Taksici esnafımıza Boluspor üzerinden ciddi zorluklar çıkarılıyor. Sözleşmeler iptal ediliyor. Boluspor’a biraz daha ödeyerek sözleşme yapın diyorlar. E zaten Bolulular yeri geliyor evine ekmek götürmeyip, Boluspor’un maçına gidiyor. Çocuğunun rızkından kesip, her türlü fedakarlığı yaparak Boluspor maçına gidiyor. Fakat gariban Boluludan, Boluspor’u kullanarak daha fazla bir şeyler koparmaya çalışmaya gerek yok. Biz şunu söylüyoruz taksici, büfeden almak yerine Boluspor’a kalıcı gelir getirecek projeler önerdik. Boluspor Koleji bunlardan bir tanesiydi. Boluspor’a yılda milyarlar kazandıracak bir projeydi bu. Stadyum meselesi var. TOBB Başkanı geldiğinde de kendisi ile de görüştük. Onlar yap işlet devret şeklinde yapmaya hazır olduklarını da söyledi. İlla bizim bulmamıza gerek yok. Sponsorlar aracılığı ile tribün tribün inşa ediyorlar. Beşiktaş Stadyuma buna bir örnektir. Bolusporumuza gelir getirecek, uzun vadeli planlı ve takımımıza yakışır bir stadyum lazım. Zenginden alamayıp taksicinin tepesine bindikçe biniyorsun. Bunu kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128