Bolu'nun ilk bayan futbol hakemi kim?

Bolu'da son zamanlarda birden çok bayan futbol hakemliği görevini yaparken, bu hakemlerin öncüsü ve Bolu'nun ilk bayan futbol hakemi 1986 yılında yeşil sahalara ayak basan ismini siz okuyucularımız için arşivin tozlu sayfalarından çıkarıp açıklıyoruz.

 Bolu'nun ilk bayan futbol hakemi kim?

Haber: Volkan YILMAZ

Bayan futbol hakemlerinin sayısı her geçen gün artarken Bolu'da da şu anda 6 bayan futbol hakemi görev yapıyor. 2 tane klasman bayan futbol hakemi, 4 tane de aday bayan futbol hakemi son olarak girdikleri sınavlarda başarılı olarak il hakemliğine terfi etme hakkı elde etti.  Şu an görev yapan bu bayan futbol hakemlerinin yolunu açan ve öncüsü olan Bolu'nun ilk bayan hakemi Aynur Ülger 1986 yılında Karaçayır'da yeşil sahalara ayak bastı. O dönemde yayım yapan Bolu Haber Gazetesine yaptığı röportajda açılan futbol hakemliği kursuna boş zamanlarını değerlendirmek adına başvuru yaptığını dile getiren Aynur Ülger maç yönetmekten zevk aldığını ve Bolu'nun ilk bayan hakemi olmaktan gurur duyduğunu belirtmiş.

İşte 17 Haziran 1986 yılında Bolu Haber Gazetesinde yayımlanan haber:

Bolu'nun İlk Bayan Futbol Hakemi

Yıllardan beri Türkiye Liglerinde trio kurma uğraşı veren Bolu futbol hakem camiasına ilk kez bir bayan hakem katıldı.

Aynur Ülger Bolu İdari Bilimler Yüksek Okulu 2.sınıf öğrencisi. Lise çalarında spora voleybolla girmiş, bugünde okul takımında voleybol oynuyor. Futbola karşı ilgisi yokken, spor camiasının geniş ilgisi üzerine Yüksek Okula başlayınca futbolun kurallarına ilgi duymuş Bolu Bölgesi'nde açılan futbol hakem kursundan başarı ile mezun olarak şimdilerde futbol sahalarında bayrak sallıyor, aynı zamanda Basketbol hakemi...

Bolu'nun ilk bayan hakemi Aynur Ülger konu ile ilgili olarak "Bolu'da kurs açılınca boş zamanlarımı değerlendirmeyi düşünerek katılmaya karar verdim. Futbolun kurallarını inceliğine kadar öğrendim, devam etmeyi ümit ediyorum. Mezun olduktan sonra özellikle Bolu Bölgesi Milli Hakemlerinden Fikret Doğanöz ağabeyimin büyük yardımlarını gördüm. Maç yönetmekten zevk, Bolu'nun ilk bayan hakemi olmaktan da gurur duyuyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 15:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.Ülger
A.Ülger - 4 yıl Önce

çok uzun zaman öncesine goturdunuz beni.8 yasindaki oglum tesadüfen yazınızı buldu.oñurlandirdiniz

AYNUR ÜLGER (KAYA)
AYNUR ÜLGER (KAYA) - 2 yıl Önce

volkan bey tşk ler.görüşmek isterim.05324754111

AYNUR ÜLGER (KAYA)
AYNUR ÜLGER (KAYA) - 10 ay Önce

https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjLjav_87nmAhUM-YUKHf2QC9cQMwhCKAAwAA&url=https%3A%2F%2Fwww.aa.com.tr%2Ftr%2Fspor%2Fkadinlarin-boks-hakemligi-yapabilecegini-kanitladim%2F1617089&psig=AOvVaw2PyLK4YKLAXHbrHzuFEJGh&ust=1576576693434633&ictx=3&uact=3
Volkan Bey,merhabalar haberi sizinle paylaşmak istedim.

SIRADAKİ HABER

banner128