Bolu’nun Yüzmedeki Yüz Aklarımız

Bolu Yüzme Spor Kulübü sporcusu Duru Ege, Anadolu Yıldızlar Ligi ve Türkiye Şampiyonasındaki başarıları ve aynı zamanda Olimpik Kulaçlar Milli Takım Kampına davet edilmesi dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yılın En İyi Sporcularının Ödüllendirildiği törende Yüzme dalında bu ödüle layık görüldü.

 Bolu’nun Yüzmedeki Yüz Aklarımız

Aynı zamanda yüzme branşında bir diğer başarı da 20-22 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli'de düzenlenen Okullar Arası Küçükler Yüzme müsabakalarında elde edildi. ENKA, FMV Işık, Anabilim, Özel Marmara Koleji gibi Yüzme branşındaki başarıları ile ünlenmiş kolejlerin arasından Bolu Yüzme Spor Kulübü sporcusu ve İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulu öğrencisi Duru Ege yarışmış olduğu 50 metre sırtüstü branşında 3. 100 metre sırtüstü branşında 4. 50 metre kelebek branşında 3. oldu. Bolu Yüzme Spor Kulübü sporcusu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokul öğrencilerinden Pelinsu Coşar 50 metre serbest, 100 metre serbest, 200 metre serbest branşlarında 4. olmuştur ve yine Bolu Yüzme Spor Kulübü sporcusu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinden Giray Ekici, 50 metre kurbağalama da 4. 100 metre kurbağalamada 3. olarak Bolu ilini Okullar Arası Yüzme Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanan sporcular oldular. Antrenörleri Tuğçe Aytuğar Arslan; “Bolu Yüzme Kulübü olarak bu seneki hedeflerimizin hepsine ulaşmış bulunmaktayız.Şimdi önümüzdeki hedefimiz Olimpik Kulaçlar Kampına girebilmek.Onun için çalışmalarımıza devem ediyoruz.Sporcularımı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.


Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 10:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 6 yıl Önce

beni̇m oğlum şafak yüzaki deği̇lmi̇? li̇se kategori̇si̇ yokmu bunun. neden gözardi edi̇li̇yor. kocaeli̇ açik yüzmede 2000 metre de derece alamasa da başariyla bi̇ti̇rmi̇şti̇r.

SIRADAKİ HABER

banner128