Boluspor A2’ler hangi grupta yer aldı?

A2 Futbol Ligi'nde 2013-2014 sezonu grupları belirlenerek, fikstür çekildi. Çekilen kura sonrası yeni sezonda 3.grupta yer alan ekibimiz Boluspor’un da rakipleri de belli oldu.

 Boluspor A2’ler hangi grupta yer aldı?

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 16 Eylül'de oynanacak 1. hafta karşılaşmaları ile başlayacak A2 Ligi'nde, kademe grubu maçları 23 Aralık 2013 Pazartesi günü oynanacak ve 14. hafta müsabakaları ile sona erecek. Boluspor A2 takımı ise, bu sene A2 liginde 3’ncü grupta Bursaspor, Sakaryaspor, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Eskişehirspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor takımları ile mücadele edecek.

Üçü 7 takım, 5'i 8 takımdan oluşan 8 grupta toplam 61 ekip arasında çift devreli lig usulüne göre oynanacak kademe grubu müsabakaları sonucu ilk sırayı alan toplam 8 takım, final grubunu oluşturacak.

Tek grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacak final grubu müsabakaları 20 Ocak 2014 Pazartesi günü başlayıp, 7 Nisan 2014 Pazartesi günü 14. hafta maçlarıyla tamamlanacak. Müsabakalara sıfır puanla başlanacak olan final grubu sonunda ilk 4 sırayı alan takımlar play-off müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

Kademe müsabakaları sonunda 3 grupta 2-7 ve 5 grupta 2-8 sırayı alan toplam 53 takım arasında, 8 grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacak A2 Ligi klasman grubu maçları ise 20 Ocak 2014 Pazartesi günü başlayıp, 7 Nisan 2014 Pazartesi günü oynanacak müsabakalar ile sona erecek.

Play-off müsabakalarında klasman grubu maçları sonunda gruplarında ilk sırayı alan 8 takım;  1. Grup'un birincisi ile 3. Grup'un birincisi, 2. Grup'un birincisi ile 4. Grup'un birincisi, 5. Grup'un birincisi ile 7. Grup'un birincisi, 6. Grup'un birincisi ile 8. Grup'un birincisi karşı karşıya gelecek.

Elemeler sonucunda kalan 4 takım ile final grubunu ilk 4 sırada bitiren 4 ekip, TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız sahalarda, tek maç eleme sistemine göre A2 Ligi Türkiye şampiyonunu belirlemek için karşılaşacak.

GRUPLAR

A2 LİGİ'NDE GRUPLAR ŞÖYLE:

1. Grup: Galatasaray, Kasımpaşa, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Bayrampaşaspor, Tepecikspor, Derince Belediyespor, Gölcükspor, İstanbulspor

2. Grup: Beşiktaş, Fenerbahçe, Kartalspor, Pendikspor, Anadolu Üsküdar 1908, Körfez Futbol Kulübü, Kocaelispor, Kardemir Karabükspor

3. Grup: Bursaspor, Sakaryaspor, Balıkesirspor, Boluspor, Bandırmaspor, Eskişehirspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor

4. Grup: Manisaspor, Akhisar Belediyespor, Bucaspor, Karşıyaka, Denizlispor, Altay, Nazilli Belediyespor, Fethiyespor

5. Grup: Torku Konyaspor, Adana Demirspor, Adanaspor, Tarsus İdmanyurdu, Medical Park Antalyaspor, Alanyaspor, Mersin İdmanyurdu

6. Grup: Ankaraspor, Gençlerbirliği, MKE Ankaragücü, Sivasspor, Sivas 4 Eylül Belediyespor, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Şekerspor

7. Grup: Sanica Boru Elazığspor, Kahramanmaraşspor, Kahramanmaraş Belediyespor, Batman Petrolspor, Şanlıurfaspor, Gaziantepspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, İskenderun Demir Çelikspor

8. Grup: Samsunspor, Orduspor, Trabzonspor, 1461 Trabzon, Pazarspor, Çaykur Rizespor, Erzurum Büyükşehir Belediyespor

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124