Boluspor ilk taktik çalışmasını yaptı

Boluspor, Antalya Belek kampında dün akşam 10’uncu antrenmanına çıktı. Kırmızı beyazlılar, tam saha taktik çalışması yaptı. Boluspor teknik direktörü Reha Erginer’de UEFA Pro Lisans kursundan gelerek akşam antrenmanını kendisi yönetti. Taktik çalışmasında sık sık oyunu durdurarak direktifler veren Erginer, oyuncularına anlattığı taktiklerin karşılığını görünce oyuncularına tek tek teşekkür etti.

 Boluspor ilk taktik çalışmasını yaptı

Haber: Hamza TÜRDÜ

Kırmızı-beyazlı ekibimiz Boluspor, ikinci yarı öncesi hazırlıklarını Antalya’da sürdürüyor. Önceki gün Belek’te yağan aşırı yağmur sonrasına dün ilk defa tam sahada çalışma imkânı bulan kırmızı beyazlılar, yapılan antrenmanda eksikliklerini görme fırsatı buldu.

OYUNDA SİZLERİ GÖRMEK İSTİYORUM

Boluspor teknik direktörü Reha Erginer, taktik çalışmasında oyuncularına sahada ne yapacaklarını tek tek anlatarak uygulama yaptırdı. Erginer, defans kurgusu üzerinde dururken, ileriye yapılan ataklarda defansın destek vermesi yönünde uzun bir süre uygulama yaptırdı. Defans oyuncularının hücum esnasında daha aktif olmasını isteyen Erginer, “Oyunda daha çok sizleri görmek istiyorum. Bunu yaparken de savunma güvenliğini elden bırakmamak lazım. Orta sahada ki oyuncuların yükü biraz daha artı” dedi. Erginer, orta saha daha oynayan oyunculara biraz daha yük bindirdi.

TOPU HEMEN KAYBETMEK YOK

Akşam çalışmasında kant oynayan oyunculara da sorumluluk yükleyen Boluspor teknik direktörü Reha Erginer “Topu aldığınızda sorumluluk alın. Baskı görebilirsiniz. Hemen topu kaybetmek yok. Bunun sıkıntısını artık yaşamak istemiyorum” dedi. Antrenman esnasında istediklerini sık sık oyunu durdurarak futbolcularına gösteren Erginer, futbolcularının görevlerini eksiksiz yerine getirmesi sonrası oyuncularına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

SAVUNMAYI BIRAKMIYORUZ

Antrenmanın son bölümlerinde ise dar alanda sıkışan topun bir an önce geniş alana çıkarılması için futbolcularına direktifler veren Erginer, “Topla oynarken dar alanda sıkışma yaşayabilirsiniz. Burada da sorumluluk alarak topu geniş alana çıkarmanızı istiyorum. Hücum istiyorum. Tabi ki hücumu düşünürken, her atak sonuçla bitmiyor. Savunmayı da bırakmamak lazım. Savunma güvenliği de önemli. Bunu yaparken hem bekler ileride atağa çıkacak, hem de orta sahamız savunma güvenliğinde dikkatli olacak. Bekler de ataklar sonrası savunmaya çabuk dönecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128