Boluspor siyaset kurbanı oldu

PTT 1.Ligin 27.haftasında Boluspor kendi sahasında ligin güçlü ekiplerinden Kardemir Karabükspor’u konuk etti. Son dakikaları nefesleri kesen mücadelede karşılaşmanın hakeminin tartışmalı penaltı düdüğü sonrasında, penaltı vuruşunu gole çeviren Kardemir Karabükspor sahadan 1-0 galip ayrıldı ve lideri takibini sürdürdü. Penaltı sonrasında sinirler gerildi ve iki kırmızı kart sonrasında Boluspor karşılaşmayı 9 kişi tamamladı.

Boluspor siyaset kurbanı oldu

Haber: Volkan YILMAZ

Boluspor PTT 1.Ligin 27.haftasında kendi sahasında ligin güçlü ekiplerinden Kardemir Karabükspor ile karşı karşıya gelirken sahaya kalede Soner, savunmada Adem, L. Henrique, Kemal Tokak, Özgür Özkaya, orta alanda Alican, Yusuf Emre, Arif Şahin, Ivanovski, Emre, ve ileri uçta Tevfik Köse on biri ile sahaya çıktı.

Bolusporlu taraftarlar Maraton Tribünü'nde açtıkları bayraklarla terörü lanetledi. Karabükspor sahaya Kardemir Karabük kuruluşunun 79.yılını kutlayan pankartla çıktı. Maçtan önce şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Yaklaşık 3500 taraftarın izlediği mücadeleye Boluspor etkili başlayan taraf oldu. İki takımında üç puana çok ihtiyacı olduğu mücadelenin ilk dakikalarında Kardemir Karabükspor kalesinde baskı kuran kırmızı beyazlılar gol yollarında yaşadığı sıkıntıyı bu maçta da yaşamaya devam etti. İlk 15 dakikada ki Boluspor baskısını kırmayı başaran Kardemir Karabükspor, Boluspor kalesinde etkili olmaya başladı. Karşılaşmanın 22.dakikasında tehlikeli gelen Kardemir Karabükspor’da Alexe’nin ortasına çok iyi yükselen Murat Akın’ın kafa vuruşu kaleci Soner’in ellerinde kaldı. Verdiği kararlar ile şaşırtan karşılaşmanın hakemi Murat Özcan mücadelenin 37.dakikasında ilk olarak Kardemir Karabükspor lehine korner kararı vermesinden sonra kararını değiştirdi ve kaleci vuruşu ile oyundan tekrar hareketlendi. Daha çok orta alan mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmanın ilk yarısında iki takımda gol yollarında etkisiz kaldı.

İkinci yarıya iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını bozmadan başlarken, karşılaşmayı kazanmak isteyen iki takımda kontrollü oyununu sürdürdü. Dakikalar ilerledikçe Boluspor kalesinde etkili olmaya başlayan Kardemir Karabükspor 54.dakikada gole yaklaştı. Boluspor ceza sahası içinde yaşanan karambolde son olarak topa dokunan Alexe olurken, Boluspor savunması gole izin vermedi ve topu uzaklaştırdı. İkinci yarıda Kardemir Karabükspor kalesine gitmekte zorlanan Boluspor karşısında hızlı ve tehlikeli ataklar geliştiren Kardemir Karabükspor’da istediğini yapamadı ve gol bulmakta zorlandı. Kardemir Karabükspor karşılaşmanın son 15 dakikasında Boluspor kalesinde baskılı olurken, Boluspor hızlı ataklarla rakip kalede gol aradı. Karşılaşmanın 78.dakikasında Boluspor’un gole çok yaklaştı. Bu dakikada Emre Kılınç mutlak bir pozisyondan yararlanamadı. Yusuf Emre’nin getirdiği topta ceza sahası içinde bulunan Tevfik’e pasını aktarırken, Tevfik yerden ortaladı ve arka direkte bomboş pozisyonda bulunan Emre Kılınç kaleci Adriano’ya takılınca mutlak bir golü kaçırdı. Karşılaşmanın son dakikalarına girilirken, oyundan memnun olmayan Boluspor taraftarlarından yönetim istifa sesleri yükselmeye başladı. Karşılaşmanın 88.dakikasında sağ kanattan gelen ortada Isaac Promise kafa vuruşunu yaparken, kaleye yönelen topa Luiz Henrique’nin topa elle dokunduğunu belirten karşılaşmanın hakemi tartışılacak bir kararla penaltı noktasını gösterdi. Penaltı vuruşunu Recep Aydın ağlara gönderdi ve Kardemir Karabükspor 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra sinirler gerilirken, Adem Alkaşi 90.dakikada rakibine yaptığı sert hareket sonrasında ikinci sarı kart ile oyun dışında kaldı. Kırmızı karttan sonra saha içi bir anda karışırken, Alican ve Kokaloviç arasında çıkan tartışma sonrasında karşılaşmanın hakemi Murat Özcan iki oyuncuyu da yanına çağırdı ve ikisine de sarı kart gösterdi. Bu Alican’ın ikinci sarı kartı olunca Boluspor sahada 9 kişi kaldı. Boluspor taraftarı skor Karşılaşma Kardemir Karabükspor’un penaltıdan bulduğu golle 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı. Haftalardır galibiyete hasret kalan Boluspor taraftarı Kardemir Karabükspor karşılaşmasının da kaybedilmesinin ardından yönetim istifa sesleri ile Bolu Atatürk Stadyumunu inletti.

Maçtan Dakikalar:

Karşılaşmaya Boluspor’lu oyuncuların vuruşu ile başlandı.

Dakika 4: Sol kanattan gelişen Boluspor atağında Özgür’ün ortasında savunma araya girdi ve topu kornere çeldi.

Dakika 14: Atak yönüne göre sağ kanattan serbest vuruş kullanan Kardemir Karabükspor’da arka direkte top oyun alanını terk etmeden topu kontrol eden Murat Akın’ın sert şutu üstten auta çıktı.

Dakika 17: Hızlı gelişen Kardemir Karabükspor atağında Murat Akın’ın kafayla indirdiği topta Alexe’den önce araya giren Kemal Tokak uzaklaştırdı.

Dakika 22: Kardemir Karabükspor’un gole en çok yaklaştığı bu dakikada Alexe’nin soldan ortasına iyi yükselen Murat Akın’ın kafa vuruşu kaleci Soner’de kaldı.

Dakika 23: Karşılaşmanın ilk sarı kartı Kardemir Karabükspor’da İzzet’e çıktı.

Dakika 24: Atak yönüne göre sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda savunmadan ileri çıkan Kemal’in kafa vuruşunda top az farkla dışarı çıktı.

Dakika 26: Sağ kanattan yapılan ortada İvanovski dokunamadı ve sonrasında Kardemir Karabükspor savunması topu uzaklaştırdı.

Dakika 27: Uzak mesafeden kullanılan serbest vuruşta Muhammet Reis’in ortasına savunmadan ileri çıkan Kokaloviç dokundu top kaleci Soner’in ellerinde kaldı.

Dakika 37: Karşılaşmanın bu dakikasında ilginç bir olay yaşandı ve ilk olarak Kardemir Karabükspor lehine köşe atışı kararı veren karşılaşmanın hakemi Murat Özcan sonrasında kararını değiştirdi ve kale vuruşu ile oyuna tekrar hareket geldi.

Dakika 45: Orta alanda topu kontrol eden Alican rakibinden sıyrıldıktan sonra uzaktan sert bir şut çekti fakat istediği gibi vuramayınca top yandan auta çıktı.

İlk yarı sonucu Boluspor 0 – 0 Kardemir Karabükspor

İki takımda ilk yarıdaki kadroları ile sahadaki yerini alırken, ikinci yarıya Kardemir Karabükspor’lu oyuncuların vuruşu ile başlandı.

Dakika 49: Karşılaşmadaki ikinci sarı kart yine Kardemir Karabükspor’dan Isaac Promise’ye çıktı.

Dakika 53: Boluspor kalesinde karambol yaşanırken, son olarak Alexe’nin vuruşunda topu uzaklaştıran Kemal Tokak oldu.

Dakika 60: Savunmanın uzaklaştırmak istediği topu önünde bulan İzzet gelişine çok sert bir şut çekti ve top kaleci Soner’de kaldı.

Dakika 61: Kardemir Karabükspor’da ilk oyuncu değişikliği gerçekleştirildi. Simon Zenke oyuna dahil olurken, çıkan oyuncu İlhan Depe oldu.  

Dakika 62: Emre Kılınç’ın ara pasında savunma arkasına hareketlenen Mirko Ivanovski kaleci ile karşı karşıya kalırken, karşılaşmanın yan hakemi bayrağını havaya kaldırdı ve pozisyonun ofsayt olduğunu belirtti.

Dakika 63: Boluspor’da ilk oyuncu değişikliği gerçekleştirilirken, Arif Şahin saha kenarına geldi, yerine Sebastian Hernandez dahil oldu.

Dakika 64: Ceza sahası içinde Murat Akın’ın yerden pasında Alexe’den önce son andan Boluspor savunması araya girdi ve topu uzaklaştırdı.

Dakika 67: Boluspor’da ilk sarı kart Alican’a çıkarken aynı dakika içinde rakibine yaptığı sert hareket sonrasında ikinci sarı kartta Özgür Özkaya’ya çıktı.

Dakika 67: Kaleyi sağ çaprazdan gören bir noktadan serbest vuruş kazanan Kardemir Karabükspor’da topun başına geçen Muhammet Reis doğrudan kaleye vururken, Boluspor kalecisi Soner topu yumruklayarak uzaklaştırdı.

Dakika 70: Boluspor’da sarı kartı gören oyuncu kaptan Adem Alkaşi oldu.

Dakika 71: Kardemir Karabükspor’da Murat Akın saha kenarına gelirken, yerine Osman Çelik oyuna dahil oldu.

Dakika 72: Savunmadan seken topu önünde bulan Alican ceza sahasının hemen dışından şutunu çekti fakat top farklı bir şekilde üstten auta çıktı.

Dakika 78: Boluspor’un gole çok yaklaştığı bu dakikada Emre Kılınç mutlak bir pozisyondan yararlanamadı. Yusuf Emre’nin getirdiği topta ceza sahası içinde bulunan Tevfik’e pasını aktarırken, Tevfik yerden ortaladı ve arka direkte bomboş pozisyonda bulunan Emre Kılınç kaleci Adriano’ya takılınca mutlak bir golü kaçırdı.

Dakika 80: Boluspor’da sarı kartı gören oyuncu Emre Kılınç oldu.

Dakika 81: Boluspor’da ikinci oyuncu değişikliği gerçekleştirildi ve Emre Kılınç saha kenarına gelirken, oyuna Andaç Güleryüz dahil oldu. Bu oyuncu değişikliği gerçekleştirilirken, genç oyuncu Emre Kılınç oynadığı dakikalarda hiçbir varlık gösteremeyince Boluspor taraftarı tarafından ıslıklanarak protesto edildi.

Dakika 82: Kaleyi tam karşıdan gören bir noktadan serbest vuruş kullanan Muhammet Reis doğrudan kaleye vururken, tecrübeli kaleci Soner zorlanmadan topu kontrol etti.

Dakika 82: Kardemir Karabükspor’da son oyuncu değişikliği gerçekleştirildi ve Muhammet Reis oyundan çıkarken, yerine Recep Aydın dahil oldu.

Dakika 87: Sol kanattan yapılan ortada Isaac Promise’nin kafa vuruşu sonrasında Luiz Henrique’nin elle müdahale ettiğini belirten karşılaşmanın hakemi penaltı noktasını gösterdi.

GOLL Dakika 88: Penaltı vuruşunda topun başına geçen Recep Aydın kaleci ile topu farklı köşelere gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi.

Dakika 89: Ceza sahası dışından Alican’ın sert şutunda kaleci Adriano başarılı oldu.

Dakika 90: Boluspor kaptanı Adem Alkaşi rakibine yaptığı hareket sonrasında ikinci sarı kartı gördü ve kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Bu karttan sonra saha içi bir anda karışırken, iki takım oyuncuları arasında tartışma çıktı. Alican ile Kokaloviç arasında çıkan tartışma sonrasına iki oyuncuyu da yanına çağıran karşılaşmanın hakemi Murat Özcan iki oyuncuya da sarı kart çıkartırken, Alican’ın bu ikinci sarı kartı oldu ve Alican’da kırmızı kart ile oyun dışında kaldı.

Maç sonucu Boluspor 0 – 1 Kardemir Karabükspor


Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ozgur_bolu
ozgur_bolu - 5 yıl Önce

doğru boluspor gerçekten siyasete kurban gitti ama bugün değil bundan tam 7 hafta önce kurban gitti.taraftarın siyaset dışarı diye feryadı tam 7 hafta önce fatih takke takımın başına gelince olmalıydı.spor totodan (!) çıkan hoca bukadar oluyor.
penaltı buz gibi penaltı.kırmızı kartlar öncesindeki sarılar doğru hatta penaltıya sebebiyet veren oyuncuya bile kırmızı düşünülebilir.ofsaytların bir tanesi hariç tamamı net ofsayt tek hatası ortalık karışınca karabüklü oyuncuya da kart göstermesi gerekirdi.

SIRADAKİ HABER

banner128