Boluspor tam kadro demokrasi nöbetinde

15 Temmuz'da FETÖ/PDY terör örgütünün yapmış olduğu darbe girişimi sonrasında halen meydanlarda devam eden demokrasi nöbetine Boluspor'da katıldı. Başkan Necip Çarıkçı ve yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcuların katıldığı demokrasi nöbetinde, başkan Çarıkçı, teknik direktör Fuat Çapa ve takımın iki kaptanı Santos ve Soner Şahin açıklamalarda bulundu.

 Boluspor tam kadro demokrasi nöbetinde

Haber: Volkan YILMAZ

Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ/PDY) tarafından 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında milli irade ve demokrasi için sokaklara dökülen millet halen daha meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ederken, Boluspor'da Salı akşamı tam kadro Belediye Meydanı'na çıkarak vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbetine katıldı. Başkan Necip Çarıkçı, yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcuların katıldığı demokrasi nöbetinde açıklamalarda bulunan Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı "Değerli Bolu Halkı; 15 Temmuz akşamı demokrasimize FETÖ terör örgütü mensuplarınca vurulmak istenilen darbe girişimi sizler ülke genelinin dört bir yanına yayılmış; ülkesini, vatanını, bayrağını seven binlerce memleket sevdalısının bugün olduğu gibi meydanlara çıkarak engellenmiştir. Gözü dönmüş kendi halkının üzerine kurşun sıkan, bu halkın uçağıyla bombalar yağdıran, tankıyla kendi insanını ezen bu hainlere devletimizden önce halkımız dur demiş, kendini darbenin önüne kalkan gibi siper etmiştir. Bu cesur girişim emin olun tüm dünya ülkeleri vatandaşları tarafından taktirle karşılanmış, her devlet böyle bir asil millete sahip olmak istemiştir. Türk milletinin bu asil davranışı bölgemizdeki diğer ülkelerde de olmuş olsaydı bugün orta doğudaki karışıklıklar, iç savaşlar, darbeler olmazdı. O ülkelerle bizi ayıran en büyük özellik sizler gibi onurlu duruş sergileyen vatandaşlardır. Geçmişte nasıl Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında kadını, erkeği, yaşlısı, genci bir bütün olarak düşmana dur dediysek o neslin torunları olan bizler bugün aynı duruşu bu gözü dönmüş haşhaşilere karşı sergilemiştir. Emin olun Çanakkale'deki Kurtuluş Savaşı'ndaki şehitlerimizin kemiklerini sızlatmadık. Bizler bugün bu duruşu sergiledik, bizler sonrakiler de nasıl biz Çanakkaleyi, Kurtuluş Savaşını anıyor kahramanlık destanlarını anlatıyorsak, emin olun bugünkü bu duruşumuz ve gösterdiğiniz bu cesaret bizden sonraki nesillere de bir kahramanlık öyküsü olarak anlatılacak, onlar da karşılaşacakları bu tür zorlukları bizim gösterdiğimiz cesareti göstererek atlatacaklar. Bu FETÖ örgütü temizlenene kadar bu mücadele ve zorluklar sürecek ve 2023'te Türkiye daha güçlü olacaktır. Boluspor Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak darbe girişiminin hemen ardından tepkimizi gösterdik ve diğer sivil toplum örgütleriyle beraber dik duruşumuzu bozmadık. Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Hocamız ve futbolcularımızla birlikte ilk günden itibaren sokaklarda, meydanlarda sizlerle birlikte darbeye karşı tepkimizi gösterdik. Bu gün yeniden 12 gündür bu meydanda demokrasi nöbeti tutan siz değerli demokrasi bekçilerimizle bir arada olmak istedik. Ve buradan bir kere daha yüksek sesle söylüyoruz ki bu asil millet bu darbeci hainlere geçit vermeyecektir " ifadelerini kullandı.

"Bu duruşu Avrupa'daki gurbetçilerde aynı şekilde gösteriyor"

Başkan Necip Çarıkçı'nın ardından açıklamalarda bulunan tecrübeli Teknik adam Fuat Çapa "Olan olayları hepimiz çok iyi bir şekilde takip edebiliyoruz. Ama buradaki duruşu sadece Türkiye'de ki değil, Avrupa'da ki gurbetçilerde aynı şekilde gösteriyor. Bununda Avrupa'ya çok iyi bir mesaj olduğunu düşünüyorum ve Türkiye'de ki oynanan oyunların sadece Türkiye'de yaşayanları değil, Avrupa'da yaşayanları da ilgilendirdiğini düşünüyorum. Bizde zaman zaman burada bulunmaya çalıştık. Biz sadece konuşarak değil, aynı zamanda duruşumuz ile de Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu gösterdik" dedi.

 "Bu kadar insanın vatanını, milletini, bayrağını savunuyor olması beni çok etkiliyor"

Türk halkının bu duruşunun kendilerini güçlendirdiğini söyleyen Boluspor'un bu sezonki en büyük transferi Brezilyalı yıldız Andre Santos "Bir yabancı olarak burada bulunmak benim için çok önemli. Bunları görmekte çok güzel. Bu kadar insanın vatanını, milletini, bayrağını savunuyor olması beni çok etkiliyor. Bizler yabancılar olarak bu durumun yaşanmış olmasından dolayı çok üzgünüz. Çünkü bende Brezilya'da daha önce bunu yaşadım. Ama bende sizleri burada bu kadar güçlü bir şekilde ülkesini korurken gördüğüm için çok mutluyum. Bizlerde aynı sorunları yaşamıştık. Burada olmanız bizlerede güç veriyor. Bizler yabancıyız. Bu gücü burada görmek bizi gerçekten çok rahatlatıyor. Tüm Boluspor camiası adına burada bulunduğunuz için çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"Bizde Boluspor Kulübü olarak darbeye hayır diyoruz"

Son olarak açıklamalarda bulunan Boluspor'un tecrübeli eldiveni Soner Şahin ise "Bizde Boluspor Kulübü olarak darbeye hayır diyoruz. Bu birlikteliğimiz olduğu sürece dahada büyüyerek sırtımız yere gelmeyecektir. Hepinizden Allah razı olsun. Bizde üzerimize düşen ne varsa yerine getiriyoruz. " ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER