Boluspor taraftarından ortak açıklama

Boluspor taraftarları PTT 1.Ligin 16.haftasında deplasmanda Balıkesirspor ile oynanan ve 6-0 kaybedilen karşılaşmanın ardından ortak bir açıklama yaptı. Açıklamanın başında yönetimi istifaya davet eden taraftarlar olay yaratacak açıklamalarda bulundu.

 Boluspor taraftarından ortak açıklama

Boluspor taraftarları Balıkesir maçı sonrası sert bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama;

Yönetici olarak veremediğiniz hizmeti, istifa ederek verin!

Yerel basından takip ettiğimiz kadarıyla Boluspor Kulübü başkanlığı yapan kişi kendisi ve yönetiminin istifasını isteyen taraftar için birtakım uygunsuz, haddini aşan açıklamalar yapmıştır. Öncelikle bilmelidirler ki işgal ettikleri makam kömür satış ofisi müdürlüğü değil Boluspor Kulübü başkanlığı ve yönetimidir. Oturdukları koltukların ağırlıklarını bilmeyenlerin bu tarz demeçler vermelerini normal karşılıyoruz. Bugüne kadar başkanlık yapmış, bu kulübe emek vermiş birçok yönetime, taraftarımız daha ağır tepkiler göstermiş olmasına rağmen hiçbir dönemde böyle seviyesiz bir açıklamayı camiamız görmemiş, yaşamamıştır. Taraftarın istifa talebinin-başkanın son açıklamalarına bakarak-ne kadar yerinde olduğu ortadadır. Denizlispor mücadelesinden önce futbolcular tribüne çağırılıp alkışlanmış, en ufak bir tepki gösterilmemiş akabinde yönetim istifaya davet edilmiştir. Kulüp içinde yaşanan gelişmelerden haberdar olmayan birçok Bolusporlu istifa seslerinin nedeni sorgulamaktadır.

Kulüp yönetiminde yaşanan sıkıntılar, disiplinsizlikler, maddi çöküş, geleceğimizin karanlık görüntüsü bu tepkilerin temel sebebidir. Bu kötü günlerin geleceğini, yönetimin kendine çeki düzen vermesi gerektiğini sezon başında yapılan basın açıklamamızı okuyan herkes hatırlayacaktır. Boluspor yaşantısı 3 yıldan ibaret olanlar, geçmişte kulübün yaşadığı çok zor dönemleri bilmediği için gerçeğe aykırı beyanatlar vermektedir. Kulübün yüklü miktarda borcu olduğunun, mali kaynak sağlanamadığının açıklanması tamamen yönetimin başarısızlığıdır. Başkanlık makamı ağlayıp, sızlanma, insanlara hakaret etme yeri değildir. Bu taraftar sizlerin yaşından daha uzun süredir bu armanın peşinde birçok zorluğa göğüs germesine rağmen en ufak bir şikayet duyulmuş mudur? Yaşanılan olumsuzluklara dur demek için maçın ilk dakikasından itibaren yönetimden istifası istenmiştir.

3 senedir neden kulübe maddi gelir sağlanamamaktadır?Biz neden reklam bulamıyoruz, neden kaynak sağlamıyoruz sorularını kendilerine sormuşlar mıdır? Yönetim olarak 1 küsur trilyon, bende 6 trilyon para verdim, faizi de ortadır şeklinde açıklama yapmak, bu yönetimin beceriksizliğini, iş bilmezliğini, parasını kurtarma derdinde olduğunun göstergesidir. Nerede sizin Boluspor sevginiz? Bu kulübün kapısından içeri girmeden önce eski yönetimlere ne kadar destek verdiniz de şu an bize destek olunmuyor diyerek açıklamalarda bulunulmaktadır? Sizler 7-8 trilyon para verdiğiniz halde hala mali tablonun iyi olmadığından bahsediyorsanız, bu kulübün -gerçek- borcu ne kadardır? Hiçbir yönetici cebinden kulübe para vermek zorunda değildir ama her yönetim maddi kaynak sağlamak zorundadır, buna görevlidir. Proje üretmekte yönetimlerin görevidir. Kendi sorumluluklarını yerine getiremeyenler derhal istifa etmelidir.

Kongre sürecinde dönemin valisi, siyasileri, iş adamlarının destek olacağı, ortak bir yönetim oluşturulmasına engel olunmuş, planlanan bir yemekli toplantı yapılamadan başkanlık seçimi yapılmıştır. Gazelle otelde taraftara basın ile alakalı fikirlerini beyan edenler Ramazan ayı dolayısıyla taraftar için organize edilen iftarda, ne hikmetse söylemlerinin aksine basın mensupları ile kol kola görüntüler vermişlerdir. 3-5 kişi toplanıp adam dövecek kadar korkak, aciz taraftar Boluspor tarihinde olmamış ve olmayacaktır Sevdiklerimize küfür edenlerle yemek yiyebilecek kadar da geniş midelere sahip taraftarda bulunmamaktadır.

Kulüp içindeki bazı yöneticiler futbolcuların araç alım satımlarında aracılık yapmaya çalışarak ‘yönetici’ sıfatının gereklerini yerine getirmemekte ve iğrenç dedikodulara meydan vermektedir. Bir kulüp yöneticisinin görevi futbolcuya otomobil pazarlamak mıdır? Aynı kulüp yöneticisinin yayılan dedikodular üzerine bir taraftara araç satın alacak futbolcuyla internet ortamında yaptığı özel konuşmaları servis etmesi ne kadar doğrudur?

Futbolcular birbirini yumruklarken yöneticiler bu disiplinsiz hareketin üstünü örtmüşlerdir. Bir sonraki gün maç olmasına rağmen gece 2 sularında bir yönetici eşliğinde kulübe gelen futbolcuya ve ona eşlik yöneticiye hiçbir yaptırım uygulanmamıştır. Olayı rapor eden dönemin kulüp menajerinin görevine son verilerek bu disiplinsiz hareketler örtbas edilmiştir. Bu kulüp çiftlik midir? Disiplinsiz hareketleri bahane edilerek başarılı altyapı teknik direktörlerinin görevlerine son verilirken futbolcu ve yöneticilere bir yaptırım uygulamamak ne kadar adamlıktır? Doğru veya yanlış insanın bir duruşu olmalıdır.

Alınan kötü sonuçlar neticesinde kulüp ile yollarını ayıran eski teknik direktörümüz Özcan Bizati’nin gönderiliş şekli ise tam bir fiyaskodur. Bu kulübün tarihinde tesislerde emniyet güçleri eşliğinde teknik direktör gönderilmemiştir. Daha düne kadar emniyet görevlileri ve futbolcumuz arasında yaşanan tartışmadan sonra futbolcusunu yarı yolda bırakan yönetimin, istifa seslerini duyduktan sonra yarı yolda bıraktığı futbolculara taraftarı kötülemeleri tam olarak kendilerine yakışan bir davranış şeklidir. Şehrin dinamiklerinden uzak, taraftarı karşısına alan bu yönetim anlayışı derhal terk edilmeli, sorumlular işbirlikçileri ile birlikte kulübü terk etmelidir.

Futbol A takımımızdaki sporcular arasındaki ayrışma ve buna vesile olanlar huzursuzluğu artırmaktadır. Disiplinsiz hareketlerin cezasız kalmasının nedeni menajer-futbolcu-yönetici arasındaki ‘tamamen duygusal’ olan ilişkiler midir? Futboldan uzak olan insanların Boluspor’un geleceği olan altyapımızda görevlendirilmelerinin sebebi kulübe verdikleri 3 kuruşluk reklam mıdır ya da aralarındaki ticari,sosyo-kültürel ilişkiler midir?

Nereden tutsak elimizde kalan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Hala çıkıp soytarılıktan, şaklabanlıktan bahsedenlerin durumları ortadadır. İyi bilinmelidir ki sizin soytarı olarak gördükleriniz, sizleri adamlık konusunda 5 kere cebinden çıkarabilecek kapasitedir. Öyle ya da böyle, bu kulüpten gideceksiniz. Sizinle aynı yoldan yürüyen futbolcusundan malzemecisine kadar kulüpte kim varsa gidecek. Giderken verdiğinizi idda ettiğiniz paraların üstüne bir çizik atın, hatta sıfır borçla kulübü bırakın da BOLUSPOR SEVGİNİZİ görelim. Boluspor Kulübü kimsenin çiftliği değildir, bu kulüp üzerinden egolarını tatmin etmeye çalışanların, her zaman olduğu gibi bugün de karşılarında olduğumuzu camiamıza saygıyla bildiririz.

KRAVATLILAR, ŞORTLULAR GİDER, ATKILILAR KALIR.

YÖNETİM İSTİFA.

YARENLER – CADDE 14 – BOLTARDER

SPOR MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128