Boluspor U18’ler ikinci yarıda çöktü! 1-2

Elit Akademi Liginin 25. haftasında Boluspor U18 takımı sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor U18 takımını konuk etti. Ligin güçlü takımı olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor U18 takımı 1-0 mağlup...

Boluspor U18’ler ikinci yarıda çöktü! 1-2

Elit Akademi Liginin 25. haftasında Boluspor U18 takımı sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor U18 takımını konuk etti. Ligin güçlü takımı olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor U18 takımı 1-0 mağlup olmasına rağmen, ikinci devre arka arkaya bulduğu gollerle sahadan 2-1 galip ayrıldı ve İstanbul’a 3 puanla döndü.

 

Boluspor U18 takımı hafta sonu sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor U18 takımı ağırladı. Sahaya her iki takımda 3 puan için çıktı. Maç öncesi yapılan hazırlıklar sonrasında, iki takım birbirlerine şans diledikten sonra mücadele başladı. Her iki takımın mücadelesi maçın ilk düdüğü ile başlarken, paslı ve çalımlı mücadele ile dakikalar ilerledi. İlk 12 dakika iki saha içersindeki gol için mücadele hızla devam etti ve bu dakika içersinde ilk gol Boluspor’lu Mehmet tarafından geldi.

İlk gol Boluspor’dan

Orta sahadan getirilen top Oğuzhan’la buluştu. Oğuzhan meşin yuvarlağı sol taraftan yaptığı atakla arkadaşı Mehmet’in önüne uzattı. Önündeki iki defans oyuncusunu geçerek kale önüne kadar ulaşan Mehmet, kalecinin uzanamadığı köşeye topu gönderdi ve Boluspor 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra ayağa pas yaparak ilerleyen ve Boluspor ceza alanına kadar gelen İstanbul Büyükşehir Belediyespor oyuncuları yarattığı pozisyonları defansın engeliyle karşılaşınca sonuca gidemedi. Boluspor’lu oyuncularda geliştirdikleri gol pozisyonlarında aceleci ve çabuk davranmamaları neticesinde final vuruşunu yapamadılar. İlk devrenin başında atılan tek gol ile 1-0 öne geçen Boluspor devreyi galip tamlayarak soyunma odasına 1-0 galip gitti.

İkinci yarıda İstanbul Büyükşehir Belediyespor oyuncuları ayağa pas yarak Boluspor kalesinde etkili olmaya başladı. Boluspor ise başa baş bir mücadele yaparak ikinci golü atmak için çaba sarf etti. Maçın 59. dakikasında İ.B.B.S.K oyuncusu Recep’in ara pasıyla buluşan Samet, kötü bir vuruş yaparak topu kale yerine auta gönderdi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor sürekli Boluspor’u yarı sahaya hapsetmeye çalıştı. Kurdukları baskın futbolun neticesinde 78. dakikada oluşturulan gol pozisyonuyla gole kavuştular. Orta sahadan başlatılan ani bir atakla gol pozisyonu yaratan Samet, ilerlediği anda ceza alanı içersinde bulunan Oğuzhan’ın önüne topu gönderdi. Oğuzhan meşin yuvarlağı gelişine kaleye vurduğu anda ağlarla buluştu ve İ.B.B.S.K bu golle 1-1’lik eşitliği yakaladı. Karşılaşmanın 80. dakikasında baskı kuran ve yine gelişen ikinci bir gol pozisyonunda yine gol İ.B.B.S.K oyuncu Samet’ten geldi. Boluspor’lu üç defans oyuncusunun ceza alanı içersinde bulunduğu anda topla kale önüne kadar gelen Samet, defanstan sıyrıldığı anda meşin yuvarlağı Boluspor filelerine gönderdi ve 2-1 öne geçen golü atarak skor tabelasına yazdırdı. Son 10 dakika içersinde Boluspor’lu oyuncuların yarattıkları pozisyonlar kötü vuruşlarla neticelendi ve oyunun son düdüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor U18 takımı sahadan 3 puanı alarak İstanbul’a geri döndü.

 

Boluspor U18: Mert, Mustafa, Çağatay, Oğuzhan, Hasan, Mert, Yiğit (dk 81 Ömer Gökali), Mehmet (Faruk dk 65), Serhat (Enes dk 81) Muhammet, Yasin

 

İstanbul Büyükşehir Belediyespor U18: Mehmet, Oğuzhan, Mert, Barış, Mert, Nurullah, Bayram, Emircan, Samet (dk 90 Burak), Recep (Ertuğrul dk 73), Talhacan (Barış dk 83)

 

Goller: Dk 12 Mehmet (Boluspor), Dk 78 Oğuzhan, Dk 80 Samet (İ.B.B.S.K)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128