Boluspor’da Bahri Kaya dönemi!

Boluspor transfer komitesi, Giresunspor’un eski hocası Bahri Kaya ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. Mayıs ayının sonuna kadar Boluspor'a “evet” diyen Kaya Boluspor’a gelmesinde en önemli payın kırmızı beyazlı...

Boluspor’da Bahri Kaya dönemi!

Boluspor transfer komitesi, Giresunspor’un eski hocası Bahri Kaya ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. Mayıs ayının sonuna kadar Boluspor'a “evet” diyen Kaya Boluspor’a gelmesinde en önemli payın kırmızı beyazlı ekibin kadro kalitesinin hedefe koşacak yapıda olmasını bağladı.

 

Boluspor’da Özcan Kızıltan’dan boşalan teknik direktörlük görevine Giresunspor’un eski hocası Bahri Kaya getirildi. Hüseyin Kalpar’la anlaşamayarak, alternatif isimlere yönelen Boluspor transfer komitesi, gece prensipte anlaşmaya vardığı tecrübeli hoca Bahri Kaya’yı Bolu’ya davet ederek, sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. Kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine çok sayıda yönetici ve basın mensubu katıldı. Başkan Necip Çarıkcı yaptığı açıklamada bu sezon teknik direktör konusunda başarılı olamadıklarını söyledi. Çarıkçı “Sezon başından beri teknik heyet konusunda başarılı olduğumuz söylenemez. Geride 11 maçımız var. Bu 11 maçta, bu ligin tecrübeli hocalarından Bahri Kaya ile 30 Mayıs’a kadar bir mukavele imzalayacağız. Bahri hocamız da bu ligin tanınan, bilinen, 2 yıldan beri Giresunspor takımında hocalık yapmış ve bana göre çok başarılı olmuş bir hocamız. Kalan 11 maçta hocamızın bu tecrübesinden istifade etmek istiyoruz. Bütün derdimiz bu. Kalan 11 maçlık periyotta takımımızın hala ilk 2 şansı devam etmekte. İlk iki olmazsa eğer play-off’a inşallah kalmak istiyoruz. Hocamızın da bu 11 maçta çok büyük katkı sağlayacağından eminiz.  Hocamızdan o konuda da ümitliyiz. Kendisini destekleyeceğiz. Ben de buradan bütün herkese, bütün taraftarımıza basınımıza da, bu konuda hocamıza, bizlere destek olmasını istiyoruz. Boluspor bizim. İnşallah bu 11 maç bizim için uğurlu olur. Hocamız bize şans getirir. Bu anlamda da hayırlı olsun diyorum” dedi.  

HAYIR DİYEMEDİM

Giresunspor’dan yeni ayrılmışken, bu sene takım çalıştırmayı çok fazla düşünmediğini söyleyen teknik direktör Bahri Kaya, “Boluspor benim yakın takip ettiğim ve buradaki ani gelişmeden dolayı da bir antrenöre ihtiyacı olduğu için başkanımızın böyle bir teklifine hayır diyemedim. Çünkü benim istediğim bir yerdi. Birkaç kez daha burada çalışmayı arzu etmiştim. Nasip bugüneymiş ”dedi. 

MUTLU SONA ULAŞACAĞIMIZDAN EMİNİM

Son 1.5 yıldır Giresun’da küme düşmemeye oynayan bir takımla çalıştığını belirten Kaya, “Ancak antrenörlük kariyerimde devamlı şampiyonluğa oynayan takımlarla çalıştım ve bugüne kadar da 8 tane takımın şampiyonluğunda katkım oldu. Bunların 6 tanesi bir üst lige çıktı. 3 tanesi de süper lige çıktı. Bu anlamda Boluspor’a katkım olabileceğine inandığım için ve Boluspor’un beklentilerini bildiğim için bunu kabul ettim. Başkanımızın da dediği gibi sezon sonuna kadar anlaşmamız var. Bu kısa süreçte buradaki olumsuz ortamı, olumluya çevirmek adına gereken neyse onu yapacağız. Bunu yapabilecek bilgi ve birikime, tecrübeye sahibim. Başkanımızın ve yönetici arkadaşlarımın desteği ve yardımı ile inanılmaz güvendiğim ve çok iyi bir kadrosu olduğuna inandığım futbolcu arkadaşlarımın yardımıyla Boluspor’u özlenen yere getirmek için çabamızı sürdüreceğiz. Sonuçta da mutlu sona ulaşacağımızdan eminim” dedi.

ZOR BİR SÜRECE GİRDİK

Tüm camia için son bir şansın kullanıldığı bir dönemece girdiklerini söyleyen Bahri Hoca, “Ligin hemen hemen 3’te 2’si bitti, hatta daha fazlası. Zor bir sürece girdik. Bu süreçte artık geçmişten eleştiriler ve geçmişten hesaplaşmalar yerine önümüzdeki süreçte hep beraber Bolupor’a nasıl katkı sağlarız? Bunun hesabını yapıp hep birlikte, bu hedef doğrultusunda koşmalıyız” diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128