Boluspor’un cezaları onandı

Önceki gün toplanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Boluspor’un Göztepespor maçında aldığı cezaları onadı. PFDK sadece maç sonrası yapılan basın toplantısıyla ilgili olarak TRT’den görüntüleri...

Boluspor’un cezaları onandı

Önceki gün toplanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Boluspor’un Göztepespor maçında aldığı cezaları onadı. PFDK sadece maç sonrası yapılan basın toplantısıyla ilgili olarak TRT’den görüntüleri istedi. Gelecek görüntüler sonrası ceza 18 bin TL’den, 15 bin TL’ye inebilecek.

 

İşte PFDK’nın Boluspor’un verilen cezalara itirazıyla ilgili aldığı kararlar “Boluspor Kulübü'nün, PFDK'nın 20.09.2012 tarihli ve E. 2012-2013/47, K.2012-2013/86 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2012/201 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde uygulamanın durdurulması talebinin reddine; PFDK'ca; Boluspor Kulübü futbolcusu Akeem Oriyomi Agbetu'ya rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 44. ve 35/4.maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 5.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, bu yönden yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile; Boluspor Kulübü'ne, taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı her ne kadar eyleme uyan daha ağır bir ceza verilmesi gerekmekle birlikte, aleyhe itiraz olmaması ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle PFDK'ca FDT'nin 53/3.maddesi uyarınca verilen 9.000.-TL para cezasının onanmasına oybirliği ile; PFDK'ca Boluspor Kulübü'ne flaş röportaja teknik sorumlu ve 3 futbolcunun katılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 47/1.maddesi uyarınca verilen 3.000.-TL para cezası, basın toplantısının medya sorumlusu yönetimde yapılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 47/1.maddesi uyarınca verilen 3.000.-TL para cezası ve basın toplantısının müsabaka bitiminden en erken 20 dakika önce yapılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 47/1.maddesi uyarınca verilen 3.000.-TL para cezasına yapılan itirazla ilgili olarak, itiraz konusu 16.09.2012 tarihli Boluspor-Göztepe AŞ müsabakasına ve röportajlarına ilişkin görüntülerin TRT'den istenmesine karar verilmiş olup dosyanın PFDK'ca yayın talimatına aykırılık nedeniyle verilen para cezalarına itirazla ilgili kısmının iş bu dosyadan tefrik edilmesine oybirliği ile karar verilmiştir”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124