Boluspor’un yeni tesisleri göz kamaştırıyor

Boluspor birkaç gün içinde yapımı Özel İdare tarafından gerçekleştirilen yeni tesise geçmeye hazırlanıyor. Yeni tesis görenlerin büyük ilgisini çekiyor.   Karaçayır idman...

Boluspor’un yeni tesisleri göz kamaştırıyor

Boluspor birkaç gün içinde yapımı Özel İdare tarafından gerçekleştirilen yeni tesise geçmeye hazırlanıyor. Yeni tesis görenlerin büyük ilgisini çekiyor.

 

Karaçayır idman sahasının hemen yanına yapılan tesise yerleşmek isteyen Boluspor artık gün saymaya başladı. İçinde tek kişilik odalar, fitness salonu, kafeterya, toplantı odaları, dinlenme odaları, soyunma odası vb. gibi yerlerin bulunduğu tesiste futbolcular için her türlü konfor ve ayrıntı düşünülmüş durumda. Hafta başından itibaren ısınma sorunu da giderilen tesiste basın toplantısı için de ayrı bir oda hazırlandı. Yer döşemelerinden, tavan aydınlatmalarına kadar pırıl, pırıl bir yapı olarak göz kamaştıran Boluspor’un yeni tesisi daha şimdiden büyük beğeni toplamaya başladı.

Yeni tesiste ilk toplantı

Kısa bir süre içerisinde faaliyete geçen tesiste incelemelerde bulunan Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat, yaptığı açıklamada, çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, ilk yönetim kurulu toplantısını yeni tesiste yaptıklarını söyledi. Yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından profesyonel takımı yeni tesise alacaklarını ifade eden Abat, “Yeni tesiste her futbolcuya özel, 5 yıldızlı otel odası konforunda, dayalı döşeli bir oda verilecek. Odalarda kullanılan malzemeler otelleri dizayn eden bir firma tarafından yaptırıldı” diye konuştu. Abat, tesis içerisinde, futbolcuların kalması için 32 oda, toplantı, konferans salonu, dinlenme odaları, hocalar, tercümanlar, masörler ve fizyoterapist odaları, soyunma odaları, fitness salonu, duş kabinlerinin yer aldığını vurgulayarak, son 5-6 aydır bir takım sıkıntılar çekmelerine rağmen tesise kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Boluspor Futbol Akademisi yolda

Boluspor Futbol Akademisi için gerekli müracaatların yapıldığını ifade eden Abat, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konuda gerekli onayı verdiğini bildirdi. Akademide eski tesislerde yapacakları çalışmayla gelecek yıllara ışık tutmak istediklerini dile getiren Abat, futbol okulu konusunda da girişimlerinin olduğunu, gerekli desteğin ve tanıtımın yapılmasının ardından böyle bir projeyi hayata geçirmek istediklerini söyledi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER