Boluspor’a ilk ziyaret Başkan Yılmaz’dan

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Ak Parti Meclis üyeleri Boluspor yönetim kurulunu ziyaret etti. Başkan Yılmaz, ziyarette yapmış olduğu konuşmada “Ben dünde Boluspor yönetiminin yanındaydım, bugünde Boluspor yönetiminin yanındayım” dedi.

 Boluspor’a ilk ziyaret Başkan Yılmaz’dan

Geçtiğimiz ay yapılan olağan kongreyle yönetime seçilen Boluspor Kulüp Başkanı Mehmet İnceayan ve yönetim kurulu’nu ilk ziyaret Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Ak Parti Meclis üyelerinden geldi. Başkan Yılmaz, ziyarette yapmış olduğu konuşmada “Bu güne kadar hiçbir başkanın işine karışmadım. Niye onu aldın niye bunu aldın diye sormadım. Eğer böyle bir şey yaparsam onlarda Belediye’nin işlerini bana sormaya kalkarlar” dedi.

BUGÜN BU LİGDE OYNUYORSAK…

Boluspor Kulüp başkanı Mehmet İnceayan “Çok değerli Belediye başkanım, değerli meclis üyesi arkadaşlarım kulübümüze yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı öncelikle yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Alaaddin başkan 2004 yılında Bolu’nun başına geldiğinde Boluspor 3.ligdeydi. Boluspor bu gün bu lige geldiyse bunda başkanımızın büyük gayretleri olmuştur. Ben bir eski başkan ve eski bir yönetici olarak uzun yıllar Belediyelerle ilişkilerimiz oldu. O zamanlar Belediyelerin bize bir mazot parasından başka desteği olmamıştır. Alaaddin beyle birlikte Necip başkanın ve ondan sonraki başkanların Alaaddin Başkanın desteğiyle Boluspor bugün bu ligde oynuyorsak, en büyük pay yönetimlerin arkasında Alaaddin Yılmaz’ın olmasıdır. Alaaddin başkan benim hem kardeşim hem de dostumdur. Makamına her zaman saygımız vardır” dedi.

ŞEHRİMİZİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Belediye başkanımızın vermiş olduğu destekleri biliyoruz diyen İnceayan “İyi niyetli bir yola çıktık. Bu iyi niyetimizin arkasında bir başarı bekleniliyor. Başarıda nedir bir üst lige çıkmaktır. Hedefimiz her ne kadar ilk 6’da olsa, Boluspor bir markadır. Boluspor, baktığımızda Süper Ligde en çok oynayan Anadolu takımıdır. Boluspor 23 yıllık bir mazisi vardır. Boluspor yönetimi olarak şehrimizin desteğine ihtiyacımız var. Bugüne kadar Belediye başkanımızın yapmış olduğu destekleri biliyoruz. Bundan sonra daha çok kapısını aşındıracağız. Kendisinden isteklerimiz olacak. Bu duygularla başta Belediye başkanımız Alaaddin Yılmaz’a ve Belediye meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

DEMİR “BAŞKANIMIZA İNANIYORUZ”

Boluspor kulübü başkan vekili Cavit Demir ise yapmış olduğu konuşmada “Belediye başkanımızın bizleri ziyaret etmesi bizleri son derece mutlu etmiştir. Hem kendilerine hem de meclis üyesi arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Bolu ili böyle bir Belediye başkanına sahip olduğu için Boluspor olarak son derece şanslı. İnşallah her ile kulübünü seven Belediye başkanı sahip eder. Biz başkanımızdan bu sene şimdiye kadar yapmış olduğu desteklerden daha çok destek vereceğini biliyoruz. Ona inanıyoruz. Belediye başkanımızın desteği, Bolu halkının desteği ve taraftarlarımızın desteğiyle ve başkanımızın da dediği gibi hedef ilk 6 olmakla beraber bu hedefin daha üzerinde olacağımıza inanıyorum” dedi.

BOLUSPOR’A DESTEK VERMİŞDİR

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise “Öncelikle Bolusporumuz yeni bir kongre döneminden geçti. Yeni bir yönetim oluştu. Bolumuza ve Bolusporumuza hayırlı olsun. Hem başkanımız hem de başkan yardımcımız sanki Belediye Başkanımız olmazsa Boluspor olmaz der gibi bir hale geldiler. Bu hiç mümkün değil. Bolu Belediye Başkanı olarak biz, Boluspor yönetiminin her zaman yanında olmuşuzdur. Boluspor’un belirli bir gelire kavuşup, kendi kendine dönebilme şanslarını artıracak projeler Boluspor’dan gelince bizler destek vermişizdir. Yaptığımız bundan ibarettir” dedi.  

BOLUSPOR’A AÇIKTAN PARA VERMEDİK

Boluspor’a açıktan hiçbir şekilde para vermedik. Her şey resmi kurallarla oldu. Ne mütaahitlerimizden ne başka yerden dolaylı yoldan para alıp da, herhangi bir yere gayri resmi hiçbir hareketimiz olmamıştır. Ama resmi kanallardan her şey hesaba girdiğinde, ne olduğunun görülebileceği şekilde Boluspor yönetim kurullarının önerilerinin doğrultusunda bizim yardımımız olmuştur. Bunu alırken de Boluspor kendi başına bir sistedir. Biz onun emrinde yardımcısıyız.

KİMSENİN İŞİNE KARIŞMAM

Boluspor kimlerden oluşur, niye oluşur, ne kararlar alınır, kaç kişiyle kara alınır, kimi alır, kimi satar ben bugüne kadar hiçbir Boluspor Başkanına hiçbir konuda sormadım. Çünkü bu benim işim değil. Ben sorarsam onlarda Belediye’nin işlerini bana sormaya kalkarlar. O zaman birbirimizin işlerine müdahil oluruz. Ben kendi işlerime kimseyi müdahale ettirmediğim gibi, başkasının hiçbir işine müdahale etme hakkını da kendimde hiçbir zaman görmedim. Bunu şunun için ifade ediyorum. Son kongre döneminde sanki Belediye Başkanı her şeyin içinde, her şeyi döndürüyor gibi bir imajlar verilmeye çalışıldığı için bunları ifade ettim. Ben dünde Boluspor yönetiminin yanındaydım, bugünde Boluspor yönetiminin yanındayım.

HER ZAMAN BOLUSPOR’UN EMRİNDEYİM

Dün Boluspor yönetimleri benden bir proje karşılığında bir talepte bulunurlarsa, sonuna kadar yanlarında oldum. Şuandan itibaren de burada ifade ediyorum ki, yeni yönetim kurulu Boluspor’a gelir getirici bir projeyle gelirse, ben emirlerinde olduğumu ifade ediyorum. Bazen siyasi yönümüz olduğu için, konuyu siyasete de bulaştırarak, sanki siyasiler, ‘Bu tür yerlerden elini çeksinler’ gibi açıklamalarla karşılıyoruz. Şuanda içinde bulunduğumuz bu bina, İl Özel İdaresi’nin, Belediye’nin mülkü olan yerin üzerine yaptığı inşaatla olmuştur. Ben bu binaya bittikten sonra ilk defa geliyorum. Belediye Başkanı olarak bende hep Boluspor yöneticilerinin emrinde olmuşumdur. Kendilerinin ne yaptıkları da beni hiç alakadar etmemiştir.

KENTİMİZİN TAKIMINA DESTEK VERMELİYİZ

Geçmiş dönemlerde Bolu Belediye Başkanları bizzat Boluspor başkanı iken, bu nasıl bir spor kulübü de siyasallaşmıyor da, ben hiç karışmadan sadece destek vermeye çalışırken siyasallaştırabiliyorum anlamıyorum. Ama herkes şunu bilsin kendi kentimizin takımına sonuna kadar destek vermek zorundayız. Hukuk içerisinde yapmamız gereken projeler gelirse bunu değerlendireceğimizi ifade ediyorum. İnşallah Boluspor şuan da Türkiye’nin en iyi takımlarından bir tanesi. Adı şaibeye karışmamış. Borcu olup, sıkıntıya düşmemiş güvenli bir takımdır. Böyle bir güvenli bir takımın, bizim görevde olduğumuz 9 yıldan bu yana gelmesinde emeği geçen bütün kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum. İnşallah aynı imajı sizin yönetiminizden de bekliyoruz. Bolu spor noktasında gün geçtikçe ivme kazanıyor. Başarılarınızın devamını diliyorum. Emrinizde olduğumuzu ifade ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER