Boluspor’a Konya’da çirkin saldırı

Bölgesel Gelişim U16 Ligi’nde Torku Konyaspor deplasmanına giden Boluspor U16 karşılaşmayı son dakikalarda kalesinde gördüğü gol ile 1-0 mağlup tamamladı. Maçın bitiminin ardından kırmızı beyazlı oyunculara, Torku Konyaspor teknik heyeti ve futbolcuları saldırıda bulunup genç oyuncularını yaralanmalarına sebep oldu. Teknik sorumlu Yılmaz Özen’e saldıran Torku Konyaspor Teknik sorumluları saha içinde ortamı gerdi. Bolusporlu bir oyuncunun ayağı ise sert müdahaleler sonrası alçıya alınırken, bir diğer oyuncunun da burnu kırıldı. Uzun süre devam eden olaylara güvenlik güçleri seyirci kaldı.

 Boluspor’a Konya’da çirkin saldırı

Ligde namaglûp gittiği Torku Konyaspor deplasmanında sahaya üç puan için çıkan Boluspor U16 takımı maç boyunca sert müdahalelere maruz kalırken, Torku Konyaspor teknik heyeti maçın gergin ortamda geçmesi için ellerinden ne geldiyse yaptıkları gelen haberlerle gün yüzüne çıktı. Karşılaşmanın Konyalı hakemi Erdal Erdem yapılan sert hareketleri görmezden gelip oyunun çirkinleşmesine yol açtı. Boluspor U16 takımı, her şeye rağmen sahada istediği futbolu oynamak istese de bazı etkenlerin buna izin vermediği söylendi. 75’nci  dakikaya kadar maçı 0-0 beraberlikle getiren Boluspor U16 takımı bulduğu pozisyonlardan da sonuç alamadı. Karşılaşmada son dakikalarda oluşan karambolda Hazar’a çarpan top Boluspor filelerine gitti. Karşılaşmada son dakikalar olmasına rağmen beraberlik golüne zamanı yetmeyen Boluspor U16 takımı, ligdeki ilk mağlubiyetini alırken sahada tartışılır hakem kararları, tribünlerin aşırı tepkisi ortamı gerdi. Ne olduysa maçın bitiş düdüğü ile ortalık karıştı.

YILMAZ ÖZEN’E LİNÇ GİRİŞİMİ

Torku Konyaspor teknik ekibi bitiş düdüğü sonrası Teknik sorumlu Yılmaz Özen’e saldırarak Özen’e vurmaya çalıştılar. Yılmaz hocanın üzerindeki eşofmanları Konyasporlu yöneticileri tarafından yırtıldı. Özen’in saha içinde fevri hareket yapması için ellerinden ne geldiyse yapmak istediler.  Konyaspor Teknik heyetinin bu yaptıkları sonrasında olaya saha içindeki futbolcularda karıştı.

BİR OYUNCUNUN AYAĞI ALÇIYA ALINDI

Torku Konyaspor’lu U16 takım oyuncuları kırmızı beyazlı oyunculara saldırarak saha içinde kovaladılar. Özay Bayrak’a yumruk atılmasının ardından oyuncunun burnu kırılırken, Samet Çoban’a ise maç içinde sert müdahaleler sonrası ayaklarına vurarak ayağının çatlamasına neden oldular. Bu olaylar olurken saha içinde bulunan güvenlik güçleri olaylara seyirci kaldı. Kırmız beyazlı oyuncular soyunma odasına koşar adımlarla giderek canlarını korudular. Uzun süre olayların yatışmasını bekleyen Boluspor U16 takımı, soyunma odasında bekleyerek kendilerini korudular. Yaşanan olaylar kameralara yansırken, Konya’da bu tür olayların her yıl yaşanmasına rağmen şimdiye kadar hiçbir önlemin alınmadığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa karapinar
mustafa karapinar - 6 yıl Önce

maci izledim mac centilmence sert futbol yok iki takim gayet iyi 73 dk konyaspor golu atiyor yilmaz hoca cildiriyor boluspor dogru durust atak yok yilmaz hoca konyali cocuklara tehditler savuruyor siz boludan nasil cikacaniz nasil boluya geleceniz maglubiyeti hazmedemedi mac sonu konyasporlu cocuklara saldiran yilmaz hoca burdan yilmaz hocayi kiniyorum sampiyon takima yakismadi

SIRADAKİ HABER