Boluspor'da Fuat Çapa dönemi

Boluspor yeni sezonda takımı emanet edeceği teknik adamı buldu. Görüşmeler sonrasında tecrübeli teknik adam Fuat Çapa ile iki yıllık sözleşme imzalandı.

Boluspor'da Fuat Çapa dönemi

Haber: Volkan YILMAZ

Boluspor'da ilk imza teknik direktör ile gerçekleştirildi. Yıllar sonra tekrar Başkanlığa seçilen Necip Çarıkçı ilk transferini teknik direktör Fuat Çapa ile gerçekleştirdi. Çok sayıda Boluspor’lu yöneticilerin yer aldığı imza töreninde Fuat Çapa yeni dönemde kendisini 2 yıllığına kırmızı beyazlı yapan imzayı attı. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Necip Çarıkçı "Bugün teknik direktör Fuat Çapa hocamız ile iki yıllık bir mukavele imzalayacağız. 2011 tarihinde Fuat Çapa hocamla Belçika'da tanıştık ve 4yıl zarfında dostluğumuz en iyi şekilde yürüdü. O zaman anlaşmak istemiştik ama olmamıştı. O sene Kasımpaşa, Gençlerbirliği ve Kayseri Erciyesspor'da görev yapmıştı. Fuat Hocamızın buraya gelmesindeki en büyük etken, kendisinin bizi tanıması, kendisinin altyapıdaki projeleri ve Boluspor ile kısa vadeli değil, uzun vadeli düşüncesidir. Uzun vadeli planlarında bize güç katacak, değer katacak ve buna inandığımız için kendisiyle iki yıllık bir mukavele imzalayacağız. Hocamıza bu görevi biraz zor kabul ettirdik ama sağ olsun bizleri kırmadı ve Boluspor'umuzda çalışmayı kabul etti. Boluspor'umuza hayırlı olsun diyorum" dedi.

"Verilen sözlerin yerine getirilmesi inancımızı arttırdı"

Boluspor Kulübü tesislerinde gerçekleştirilen imza töreninde kendisini iki yıllığına Boluspor'lu yapan sözleşmeyi imzalayan tecrübeli teknik adam Fuat Çapa "Boluspor ile ilgili Başkan aradığında açıkçası PTT 1.Ligde çalışmadığımız için çokta düşünmemiştik. Ama Başkanımın da söylediği gibi son 5-6 yılda diyalogumuz sürekli devam etti. Başkanla 2011 yılında da görüştüğümüzde kendisi Boluspor'la ilgili hedeflerini anlatmıştı ve o süreçte de baktığınız zaman Süper Lig hariç bütün hedeflerini gerçekleştirdi. Her şeyden önemlisi verilen sözlerin harfiyen yerine gelmesidir ve bu da bizdeki inancı bir kat daha arttırdı. Boluspor'da kısa, orta ve uzun vadede neler yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunduk. Tabi ki burada bir kaç unsur var ve bunların için de en önemlisi siz bizleri test edeceksiniz, bizde sizleri test edeceğiz. Siz bizleri yapmış olduğumuz işlerle, bizde sizleri göstermiş olduğunuz sabırla test edeceğiz. Maalesef Türkiye'de her şey bir anda olsun bitsin diye bakılıyor. Çabuk yapılan şeyler çabuk yıkılır. Ama düşünerek yapılanlar uzun vadede başarıyı getirir" dedi.

"Amacımız Boluspor'u kısa vadede Süper Lige hazırlamak"

Fuat Çapa açıklamasının devamında "Bizim amacımız kısa vadede Boluspor'u Süper Lige hazırlamak olacaktır. Ama bunu takım olarak değil, kulüp olarak yapacağız. Takım olarak Süper Lige çıktığınız zaman kalıcı olmanız çok zordur ama kulüp olarak bunu başarırsanız Süper Ligde kalıcı olursunuz. Bunun çok örneği var, kısa vadede başarılar yakalamış ama aynı zamanda da tekrar düşüşler yaşamış. Hatta şu anda amatör kümeye kadar düşen takımlar var. Bunlar doğru örnekler değil, bizim doğru örnekleri almamız ve aynı zamanda örnek olmamız lazım. Bu yüzden burada en önemlisi iki tarafından birbirine göstereceği sabırdır. Süper Lig özleminin çok fazla olduğunu çok iyi biliyorum, çünkü bu özlem süper ligi görmüş olan şehirlerde ve kulüplerde çok fazla oluyor, ama burada önemli olan orada kalıcı olabilmektir. Aynı zamanda Süper Lige yükseldiğinde çoğu takımın yaptığı gibi 16-17 oyuncu transfer etmek yerine, yapılacak olan 3-4 transferle o ligde kalıcı olmak ve başarıyı yakalamak gerekmektedir ve aynı zamanda altyapıdaki gençlerin Süper Ligde başka bir takımda veya Boluspor A takımında forma giyerken görmek Boluluların en büyük arzularından birisi olacaktır diye düşünüyorum. Bizde bunu gerçekleştirmek için ekibimizle birlikte bütün gayretimizi göstereceğiz. Transferle ilgili olarak çok fazla bir şey söylemek istemiyorum" ifadelerine yer verdi.

"İnşallah iki yılın sonunda Boluspor'u Süper Ligde görürüz"

Boluspor'daki hedefleri ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Çapa "Hedeflerle ilgili olarak da öncelikle şunları söylemek istiyorum. Hedefler teknik adamlara sorulur ama bence bu doğru değildir. Hedefler yönetimlere sorulur, teknik adamlarda bu hedefleri gerçekleştirmek için gayret gösterir ve çalışırlar. Çünkü kaynakla olduğu için bu işler, kaynağı da yönetimler oluşturduğu için teknik adamlarda elindeki olan malzeme ile en iyisini yapmaya çalışırlar. İnşallah iki yıl sonunda Boluspor'u Süper Ligde görürüz. Amacımız iki yıl kalmak değil, inşallah buradan ayrıldığımızda 4-5 yıl gibi bir süreçte CV'mizde Boluspor yazar" dedi.

"Önce oyun şablonu sonra transfer"

Boluspor'un yeni teknik direktörü Fuat Çapa transfer konusunda merak edilenlerle ilgili olarak "Biz öncelikle bir felsefemizi belirleyeceğiz. Ben teknik adam olarak kendi isteklerime göre transfer yapmayacağım. İsterim elbette ama biz ayrıldıktan sonra gelecek teknik adamda kendi isteklerinin yerine getirilmesini isteyince kulübe büyük maliyetlere mal olur. Bu açıdan biz önce bir oyun şablonumuzu oluşturacağız. Takımda kimler kalacak, kimler gidecek ona bakacağız ondan sonra da transfere yöneleceğiz. Temmuz ayının 9'u, 10'u gibi yeni sezon hazırlıklarına başlamayı düşünüyoruz" dedi.

"Hiçbir oyuncu için talep gelmedi"

Son olarak Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı merak edilen Anco Jansen ve Emre Kılınç'ın takımdan ayrılıp ayrılmayacağı konusu ve Hakan Arslan ile ilgili son günlerde çıkan haberlere de açıklama getirirken şu ifadelere yer verdi. "Bize hiç bir oyuncu ile ilgili talep gelmedi. Hakan Arslan konusunda da son olarak Tahkim Kurulunun kararı onaması ile ilgili olarak futbolcunun kendisine 6 ay men, Şanlıurfaspor'a da 1 sene transfer yasağı geldi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER