Boluspor’da kan kaybı

Boluspor PTT 1.Ligin 22.haftasında kendi sahasında Samsunspor’u konuk etti. Mücadeleye etkili başlayan Samsunspor golcü oyuncusu Kone’nin attığı iki gol ile sahadan 2-0 galip ayrıldı ve üç puanını sahibi oldu.

 Boluspor’da kan kaybı

Haber: Volkan YILMAZ

Boluspor PTT 1.Ligin 22.haftasında kendi sahasında Samsunspor’u konuk ederken, sahaya kalede Erdi, savunmada Kemal, Hasan, Luiz Henrique, Umut Meraş, orta alanda Emre, Hernandez, Alican, Cumali ilerde Mirko İvanovski ve Tevfik Köse on biri ile çıktı. Bu karşılaşmada Boluspor’un en formda ismi olan Anco Jansen sarı kart cezalısı olduğu için kadroda yer almazken, onun yerine devre arasında transfer edilen Mirko İvanovski ilk kez Boluspor formasını giydi.

Boluspor'da cezalı taraftarlar 17 Temmuz Spor Salonu önünde bir araya gelerek takımını yalnız bırakmadı. Meşale ve torpillerle maç heyecanına ortak olan taraftarlar renkli görüntüler oluşturdu. Samsunspor'u ise Şirinler Grubu kendilerine ayrılan yerde destekledi. Maç öncesi teröre tepki gösteren Boluspor’lu ve Samsun’lu taraftarlar hep birlikte "Vatan Sana, Canım Feda" tezahüratları yaptı. Boluspor sahaya “Milletimizin Gururu Türk Hava Kurumu 91 Yaşında” yazılı pankartla çıktı. Maç öncesinde hafta içinde meydana gelen terör olaylarında hayatlarını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bolusporl’u taraftarlar Maraton Tribünü'nde "Fırat Yılmaz Çakıroğlu Ölümsüzdür" yazılı pankart açtı. Mücadeleye etkili başlayan konuk takım Samsunspor oldu. Karşılaşmanın henüz ikinci dakikasında Boluspor kalesinde tehlike yaratan Samsunspor’da Kone’den önce Hasan dokundu ve tehlikeyi önledi. Atakları devam eden Samsunspor karşılaşmanın 7.dakikasında aradığı golü buldu. Murat Gürbüzerol’un ara pasında ceza sahası içinde topla buluşan Kone düzgün bir vuruşla topu kalecinin uzanamayacağı noktadan Boluspor ağlarına gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi. Golden sonra Boluspor oyunda dengeyi kurmak isterken Samsunspor atakları devam etti. Boluspor’un gole çok yaklaştığı pozisyonda İvanovski’nin sol kanattan yaptığı ortada Tevfik kafa vuruşunu gerçekleştirdi fakat Samsunspor kalecisi Furkan adeta uzayarak gole izin vermedi. Bu dakikadan sonra daha çok orta alan mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmanın ilk yarısının son dakikasında Boluspor bir kez daha gole çok yaklaştı. Hızlı gelişen atakta Emre Kılınç’ın pasında ceza sahası içinde topla buluşan İvanovski rakibinden sıyrılarak düzgün bir vuruş yaptı fakat yine Samsunspor kalecisi Furkan gole izin vermedi ve ilk yarı Samsunspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Samsunspor’lu oyuncuların vuruşu ile başlanırken iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını korudu. İkinci yarıya etkili başlayan Boluspor beraberlik golü için baskılı bir oyun sergilerken gol yollarında etkisiz kaldı. Konuk takım Samsunspor ise 1-0’lık avantajı kullanarak Boluspor kalesinde kontra ataklarla gol aradı. Boluspor golcü oyuncusu Tevfik ile iki kez, bir kezde Özgürcan Özcan ile gole çok yaklaşırken Samsunspor kalecisi Furkan’ı bir türlü geçemedi. Dakikalar azaldıkça ataklarını sıklaştıran Boluspor’da orta alanda kaptırılan top sonrasında Samsunspor ikinci golü buldu. Karşılaşmanın 85.dakikasında orta alanda topu kapan Samsunspor’da Murat’ın ara pasında savunma arkasına sarkan Kone Boluspor kalecisi Erdi ile karşı karşıya kaldı. Düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı bir kez daha Boluspor ağlarına gönderen Kone takımının ve kendisinin ikinci golünü kaydederek farkı ikiye çıkardı. Karşılaşmanın son dakikalarında en azından bir gol için rakip kalede baskı kuran Boluspor gol yollarındaki sorunu bir türlü çözemedi ve karşılaşmayı konuk takım Samsunspor 2-0 kazanarak sahadan üç puanla ayrılan taraf oldu. Bu sonuçla Samsunspor puanını 28’e çıkartırken, Boluspor 31 puanda kaldı.

Maçtan Dakikalar:

Karşılaşmaya Boluspor’lu oyuncuların vuruşu ile başlandı.

Dakika 2: Samsunspor’da ceza sahası içinde topla buluşan Kone’ye vuruş izni vermeyen Hasan topu uzaklaştırdı.

GOLL Dakika 7: Murat Gürbüzerol’un ara pasında ceza sahası içinde topla buluşan Kone düzgün bir vuruşla topu kalecinin uzanamayacağı noktadan Boluspor ağlarına gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi.

Dakika 10: Samsunspor bir kez daha Boluspor kalesinde tehlike yarattı. Atak yönüne göre sağ kanattan kullanılan serbest vuruşta savunmadan ileri çıkan Taha kafayla dokundu kaleci Erdi ayaklarıyla topu çıkarmayı başardı.

Dakika 13: Karşılaşmanın ilk sarı kartı Boluspor oyuncusu Tevfik Köse’ye çıktı.

Dakika 14: Hızlı gelişen Boluspor atağında sol kanatta topla buluşan İvanovski’nin harika ortasında Tevfik kafa vuruşunu yaptı fakat Samsunspor kalecisi Furkan adeta uzadı ve gole izin vermedi.

Dakika 20: Samsunspor atağında Murat Gürbüzerol’un ara pasında yine topla buluşan Kone’nin vuruşu savunmadan geri geldi.

Dakika 29: Boluspor’da sarı kartı gören Hasan Hatipoğlu oldu.

Dakika 32: Ceza sahası ön çizgisi üzerinde topla buluşan Ofoedu’nun vuruşu üstten auta çıktı.

Dakika 37: Samsunspor’da ilk sarı kart Kone’ye çıktı.

Dakika 38: Karşılaşmanın bu dakikasında sarı kartı gören oyuncu Mustafa Sevgi oldu.

Dakika 39: Savunmadan uzun gönderilen topta ceza sahası dışında topu önünde bulan Emre Kılınç doğrudan kaleye vurdu fakat top yandan auta çıktı.

Dakika 41: Atak yönüne göre sağ kanattan kullanılan kornerde savunmadan ileri çıkan Hasan’ın kafa vuruşunda top yandan auta çıktı.

Dakika 44: Samsunspor’da sarı kartı gören futbolcu Hasan Kılıç oldu.

Dakika 45: Kullanılan serbest vuruşta herkesi aşan top son olarak Samsunspor kalecisi Furkan’ın ellerinde kaldı.

Dakika 45+3: Boluspor’un ilk yarıda yakaladığı en net pozisyonda ceza sahası içinde son olarak topla buluşan İvanovski savunmadan sıyrıldıktan sonra düzgün bir vuruş yaparken Samsunspor kalecisi Furkan gole izin vermedi.

İlk yarı sonucu Boluspor 0 – 1 Samsunspor

İkinci yarıya Samsunspor’lu oyuncuların vuruşuyla başlanırken, iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını korudu.

Dakika 50: Atak yönüne göre sağ kanattan kullanılan kornerde Ofoedu’nun kafa vuruşunda top üstten auta çıktı.

Dakika 51: Cumali’nin ortasında Emre Kılınç kafayla indirdi fakat Tevfik topu kontrol edemeyince top dışarı çıktı.

Dakika 55: Ekigho’nun pasında ceza sahası ön çizgisinde topla buluşan Ofoedu’nun vuruşu Kemal’e çarptı ve tehlike önlendi.

Dakika 60: Emre Kılınç son çizgiyi indikten sonra dışarı çıkardığı topta geriden gelen Alican’ın sert vuruşunda top yandan auta çıktı.

Dakika 61: Boluspor’da sarı kartı gören oyuncu Luiz Henrique oldu.

Dakika 61: Boluspor’da ilk oyuncu değişikliği gerçekleştirildi. Luiz Henrique saha kenarına gelirken, Adem Alkaşı oyuna dahil oldu.

Dakika 63: Umut Meraş’ın sol kanattan harika ortasında arka direkte kafa vuruşunu yapan Tevfik Köse’ye Samsunspor kalecisi Furkan geçit vermedi.

Dakika 65: Hızlı gelişen Boluspor atağında Emre Kılınç orta alanda aldığı topla hızla Samsunspor kalesine doğru ilerlerken ceza sahasına girmeden şutunu çekti fakat istediği gibi vuramayınca top yandan auta çıktı.

Dakika 68: Boluspor’da ikinci oyuncu değişikliği gerçekleştirildi. Sebastian Meija oyundan çıkarken yerine Orhan Gülle dahil oldu.

Dakika 69: Boluspor’da sarı kart gören oyuncu Orhan Gülle.

Dakika 73: Boluspor’da Emre kılınç’ın sağ kanattan ortasına hareketlenen Tevfik Köse dokundu fakat yine Samsunspor kalecisi Furkan gole izin vermedi.

Dakika 76: Boluspor’da son oyuncu değişikliği gerçekleştirildi. Tevfik Köse oyundan çıkarken yerine Özgürcan Özcan oyuna dahil oldu.

Dakika 77: Samsunspor’da ilk oyuncu değişikliği gerçekleştirilirken, Ekigho saha kenarına alındı, yerine Muharrem Efe oyuna dahil oldu.

Dakika 78: Kullanılan serbest vuruşta İvanovski’nin indirdiği topta Özgürcan’ın vuruşunu Samsunspor kalecisi Furkan çıkardı.

Dakika 80: Samsunspor Kone’yle etkili geldi. Kone kendi getirdiği topta ceza sahası dışından sert vurdu top yandan auta çıktı.

Dakika 84: Samsunspor’da Ofoedu saha kenarına alınırken, yerine Ivanov oyuna dahil oldu.

GOLL Dakika 85: Orta alanda kaptırılan topta Samsunspor hızlı bir atak geliştirdi. Savunma arkasına sarkan Kone kaleci Erdi ile karşı karşıya kalırken düzgün bir vuruşla bir kez daha meşin yuvarlağı Boluspor ağlarına gönderdi ve farkı ikiye çıkardı.

Dakika 86: Boluspor’da sarı kart gören oyuncu Cumali Bişi oldu.

Dakika 90: Emre Kılınç’ın sağ kanattan çevirdiği topta penaltı noktasında topla buluşan İvanonski gelişine sert vurdu fakat farklı bir şekilde topu dışarı attı.

Dakika 90+3: Emre Kılınç’ın ceza sahası dışından vuruşunda top bir kez daha kaleci Furkan’ın ellerinde kaldı.

Maç sonucu Boluspor 0 – 2 Samsunspor

Stat: Bolu Atatürk

Hakemler: Arda Kardeşler, Mehmet Kapluhan, Ömer Tevfik Özkoç

Boluspor: Erdi**, Kemal**, Hasan**, Emre**, Sebastian* (67.dk.Orhan*), Luiz Henrique* (61.dk.Adem*), İvanovski**, Tevfik** (75.dk.Özgürcan*), Alican**, Cengiz Umut**, Cumali**

Samsunspor: Furkan****, Ndiaye**, Ofoedu** (84.dk.Galin), Oğuzhan**, Murat***, Canberk**, Mustafa** (90.dk.Mehmet), Hasan**, Kone****, Taha***, Ekigho** (77.dk.Muharrem*)

Goller: 7.dk.ve 84.dk.Kone (Samsunspor)

Sarı Kartlar: 12.dk.Tevfik, 28.dk.Hasan, 61.dk.Luiz Henrique, 69.dk.Orhan, 85.dk.Cumali (Boluspor), 36.dk.Kone, 38.dk.Mustafa, 44.dk.Hasan (Samsunspor)


Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 15:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir.
Misafir. - 5 yıl Önce

soner as kalecimiz,ikinci kalecimiz melih,soner iyileşmezse,haftaya kaleye melih geçsin.2.lig klasman guruplarından'da,en az gol yemiş,puan cetvelin'de bellidir,uzun boylu i̇ki kaleci transfer edelim.

SIRADAKİ HABER

banner128