Boluspor’da Sözleşme Böyle mi Yapılıyor?

Gazetemizin Usta Kalemlerinden Erhan Beykoz yazdı...

 Boluspor’da Sözleşme Böyle mi Yapılıyor?

Geçtiğimiz hafta “Boluspor kazanmalı ama” diye bir yazı yazmıştım!

Yazımı okuyup bana kızan birçok yönetici arkadaşımızın olduğunu biliyorum. Ukala, kendini beğenmiş, muhalefet ve benzeri sözleri söylediklerini duyar gibiyim.

Aradan bir hafta geçmeden bomba patladı ve arsa sahibi noter vasıtasıyla “vazgeçiyorum” dedi.

O yazımda arsa sahibi olan vatandaşa dikkat edilmesi gerektiğini, yapılabilecek olası yanlışları kendi lehine çevirecek kadar acımasız ama bir o kadarda güvensiz biri olduğunu vurgulamaya özen duydum.

İstasyon konusunda yapılan yanlış, fiyaskoyla sonuçlanmıştır! Şu an itibarıyla Boluspor bu fiyasko sözleşmeyle en az bir milyon lira zarar etmiştir. Bu zararın bir karşılığı olmalıdır. Kim suçluysa bedeli ödettirilmelidir!

Genç yönetimin arkasında hep durdum, destek olmaya gayret ettim. İşlerinde, ortaklılıklarında başarılı olan arkadaşların bazılarını bireysel olarak da tanırım.

Daha doğrusu babalarını, yani bizimde büyük olarak saygıda kusur etmemeye dikkat ettiğimiz ağabeylerimizi tanırım. Ben ve benim yaşımda olanlar bizim üstümüz olan ağabeylerimize hiçbir zaman saygısızlık etmediğimizi düşünüyorum.

Saygı deyince son günlerde herkesin gördüğü gerçeği yazmadan geçemeyeceğim.

İşlerinde başarılı olan genç arkadaşların bu saygı konusunda biraz yanılgıları olduğuna şahidim. Öyle ki, yaşça büyük olanların konumu, ekonomisi, tipi ne olursa olsun büyük büyüktür. Tecrübeleri, yaşamışlıkları, doğrusuyla yanlışıyla yılların izlerini taşımaktadırlar. Ama gördüğün kadarıyla bu genç arkadaşlarımız bu konuda kimseyi ciddiye almamak için direnmektedirler.

Şu an ellerinde olan yetki, halkın kendilerine “en önemli kurumlardan birini” iyi! Yönetmek üzere verdiği yetkidir. Başarı elbette kendilerinin olacaktır. Bütün Bolu başardığınızda sizleri de alkışlamaya hazırız. Unutmamaları gerekir ki, olası olumsuzluklarda ve ellerindeki yetki alındığında yine dönecekleri yer selam vermedikleri bu insanlar olacaktır.

Şimdi tabaklarına doğradıklarını yarın kaşıklayacaklardır. Dikkat etmeleri kendi yarınları adına referans olacaktır. Benim ki, bir uyarı olursa sevinirim. Aksi halde kendileri bilirler.

Bolu avuç içi kadar yerdir. Unutulmamalı ki, her iş yolundayken ve iyi giderken kimse kötüleri görmez. Kötü gidişte ise eleştiriler sınırları aşar, inanılmaz hatalar bulunur ve tartışmaların önü arkası kesilmez.

Kısaca işlerinizde başarılı olmanız her şeyi bilmeniz anlamı taşımaz. Sizden evvel görev yapan büyüklerinizden alacağınız bilgiler ışığında yere daha sağlam basabilir, uzun yıllar görev yapabilirsiniz. Değil diyorsanız, sonuçlarına katlanırsınız.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER