Bu Nasıl Bir Çelişkidir?

Boluspor ilk yarının bitiminden sonra, kadrosundaki bazı oyuncularla yollarını ayırdı. Niye ayırdığını incelersek, çoğu parasal sebeplerden ayrılmışlardır. Yıllardır uygulanan yanlış transfer politikası yüzündendir....

Bu Nasıl Bir Çelişkidir?

Boluspor ilk yarının bitiminden sonra, kadrosundaki bazı oyuncularla yollarını ayırdı. Niye ayırdığını incelersek, çoğu parasal sebeplerden ayrılmışlardır. Yıllardır uygulanan yanlış transfer politikası yüzündendir. (Bunu da anlatmak isterdim ama şuan gereksiz) bu yüzden de bu takımın başarılı olma şansı çok azdır. Ümit Tütünci: Eylül ayında anlaşmışsın, aralıkta gönderiyorsun. Sebebi başarısızlığımıdır, gittiği takımda iki haftadır attığı gollerle takımına 4 puan kazandırdı. Yerine aldığımız Aydın’ı sahada ara ki bulasın! Cafercan: iyi bir sol ayak, takımda oynamaya başladığında ve oynadığı sürelerde başarılı olmuş, takımın orta saha ihtiyacı varken, takımdan ayrılmış. Niye ayrıldı bu oyuncular. Hoca beyanat veriyor; iki orta saha, bir kanat oyuncu istiyorum diye, ama 18 kişilik kadrolara baktığımız da Erman Ergin ve Caner Ağca gibi iki orta saha oyuncuları kulübede oturuyorlar. Madem orta sahaya ihtiyacın var, onlardan yararlanma yoluna git. Ha bunlar yetersiz diyorsan, ben onları kadromda düşünmüyorum diyorsan, söylemlerinle yaptığın bunu kanıtlıyor zaten, ikisini de takımdan gönderin.

Son dakika aldığımız oyuncuları incelediğimizde;

Orhan Ak: 18 maçta 185 dk oynamış, sakat gelmiş, burada sakatlık dönemini geçirmiş, mayıs ayında da sözleşmesi bitiyor. Sorduğumuz da para vermedik deniyor, Orhan Ak gibi oyuncular parasız solumazlar bile!

Cafercan Aksu: 16 maçta oynamış, oynadığı sürelerde başarılı olmuş, ne hikmetse birden Boluspor’dan ayrılma kararı vermiştir.

Ümit Tütünci: 16 maçta 963 dk oynamış, oynadığı sürelerde yararlı olmuş. Ferhat’tan sonra en çok gol atan oyuncusu olmuş, oda kulüpten ayrılmıştır.

Vedat Budak: Bu oyuncunun sadece menajerine 60 Bin TL verildi. Vedat’ı gören var mı?

Emre Toraman: Hırslı ama agresif, takımı her an 10 kişi bırakabilecek yapıya sahip. Zaten gördüğü 6 sarı 1 kırmızı ile takımın en çok kart gören oyuncusu konumunda, önemli Sakarya maçı öncesinde de gördüğü sarı kartla Sakarya’da oynamayacak.

Onur Türk: 14 maçta 989 dk oynamış, o kadar oyunda kalması ve şans verilemesine rağmen, başarılı bir grafik çizememiş. Torpili nereden gelmektedir. Onun gibi oyuncu A2 takımında 3-4 tane var, ama ne yazık ki o çocukların koruyucu abileri yok.

Onur Bektaş: Gelen transferler içersinde en yararlısı. İnşallah aynı düzende gider.

Veysel Cihan: Takımın en yaşlısı, ama en genci gibi. Koşan, artık herşeyi aştığı için, sorunların üstesinden gelebiliyor. Ama onunda bir sabrı olduğunu düşünmek gerekir.

Koffi: Adı gibi kof çıktı. Kim neresiyle seyretti ise, adamın futbolculukla alakası yoktu. Birde bize gelecek vaat eden oyuncu diye sunuldu, ama ne hikmetse birşeyler vaat edemedi onu da gönderdiler.

Eser Altın: 1 maç oynadı oda Fethiyespor ile kupa maçında. Bana göre görev verilirse başarılı olacağına inanıyorum ama 32 yaşındaki adamı yedekte oturtarak, alttaki iki genç kaleciye yazık etmiyor muyuz?

A2 maçlarını vaktim olduğunca izlemeye çalışırım, izlemlerime göre a2 takımında şuanda Boluspor A takımında oynayabilecek 4 oyuncu tespit etmişti;

1-     Oltan: Takıma yeni alınan oyunculara yer açılsın diyerek, pişmesi için başka takıma gönderildi. Sanki bu takımda pişemezdi?

2-      Emre Kılınç: Orta alanda oynayabilecek yetenek, çocukla o kadar çok oynandı ki, çocuğu ne yapacağını bilemez duruma getirdiniz.

3-     Orhun: Özcan hoca da biraz yürek, günü kurtarma hesabı yoksa, sağ kanatta Onur Türk’e verdiğiniz şansı ona verin hem Boluspor kazanacaktır, hemde siz.

4-     Okan: İddia ediyorum, sizin aldığınız tırcı Aydın’dan 4 gömlek üstün değilse, ben bu işi bir daha yapmayacağım. Bu kadar da iddialı konuşuyorum, ama bu gençleri oynatmak için önce yürek lazım. Sonrada takımın transferden sorumlu, yıllardır yaptığı transferlerle bizi yanıltan, kandıran, binlerce lira zarara sokan abiden icazet almak gerekir.

İşte Boluspor’daki çelişkiler bunlardır. Kimsenin aklı ermez bu işlere, çünkü bu işleri düzenleyen bir üçgen vardır. Boluspor’daki tüm kararları bunlar alırlar. Diğerleri konu mankenidir. Onun içindir ki, Boluspor yıllardır başarılı olamamakta, bu zihniyetle de başarılı olma şansı yok denecek kadar azdır. Bu kafa yapıları ancak Bank Asya’ya kadar hükmetmektedir. Bank Asya ve ilerisi için bunlar yeterli değillerdir. Yönetimde olmayıp, yönetimdekilerden fazla yetki ile etrafta dolaşanlar, ellerini, gözlerini bu takımın üzerinden çekmedikleri sürece devran böyle dönmeye devam edecektir. Her yıl 15 futbolcu gelecek, 14 futbolcu gidecektir. Yoksa bu çarktan beslenenler, nasıl beslenecektirler. İşte size çelişkilerle dolu bir Boluspor portesi. Herhalde bu yazıdan kimse üzerine düşeni almaz. Çünkü güzel bolumuzun güzel bir lafı vardır. “Burası Bolu, olsa da olu, olmasa da olu”       

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128