BU ŞÖLEN KAÇMAZ

Türkiye Jimnastik Şampiyonası Bolu Karaçayır’da bugün başlıyor. Azim ve disiplinin insan vücudunu ne derece mükemmelleştirdiğini görmek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.   ANKARA, İstanbul,...

BU ŞÖLEN KAÇMAZ

Türkiye Jimnastik Şampiyonası Bolu Karaçayır’da bugün başlıyor. Azim ve disiplinin insan vücudunu ne derece mükemmelleştirdiğini görmek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.

 

ANKARA, İstanbul, İzmir ve Konya ile birlikte Bolu da jimnastikte Türkiye’nin en iyi illerinden biri olan Bolu Türkiye Jimnastik Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Yıldız, Gençler ve Büyükler kategorilerinde yapılacak Türkiye Şampiyonası bu gün  başlayıp, yarın sona erecek. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen bütün Boluluları Karaçayır’daki müthiş gösteriye davet etti. Şampiyonada Bolulu jimnastikçiler de oldukça iddialı.

 

YENİ MURAT’LAR GELİYOR

 

BOLU’NUN adını bütün dünyaya duyuran merhum Murat Canbaş’ın ardından yeni Bolulu jimnastikçiler de yetişiyor. Yetişkinlerde Türkiye’yi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil eden Bolulu sporcular Ümit Şamiloğlu ve Göksu Üçtaş’tan sonra gençler, yıldızlar ve miniklerde de Bolu söz sahibi duruma geldi. 19 yaşındaki Sema Fidel Aslan ile 17 yaşındaki Fatma Temizel Türkiye’nin en iyileri arasında. Erkeklerde 19 yaşındaki Semih Akdoğan da Bolulu milli sporcu oldu.

 

2020’DE BOLU RÜZGARI ESECEK

 

TÜRKİYE Jimnastik Milli Takımı antrenörü Şenol Türkdoğan, 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye’nin Bolu’da yetişecek sporcularla jimnastikte temsil edileceğini söyledi. 1999 doğumlu Sercan Demir ile 2000 doğumlu Doğukan Akın’ın büyük gelecek vaat ettiklerini belirten Şenol Türkdoğan, Cem Yıldız, Emre Öztekin ve Bora Tarhan isimlerinin de yakın gelecekte adlarını duyuracaklarını kaydetti. Seyfi ALP/BOLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128