“Bu takımda oynamanın tadını çıkarın”

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Boluspor Başkanı Savaş Abak, Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Heyet ve Boluspor Profesyonel futbol takımı ile bir araya geldi. İyi bir futbol seyircisi olduğunu aktaran Vali Zahteroğulları, “Futbol para ile oynanmıyor, futbol yürek ile oynanıyor. Sizden hem başarı hem de centilmenlik istiyorum” dedi.

 “Bu takımda oynamanın tadını çıkarın”

Boluspor Başkanı Savaş Abak, Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Heyet ve Boluspor Profesyonel futbol takımı, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ile akşam yemeğinde bir araya geldiler. Sohbet havasında geçen buluşmada, bol bol sohbet edildi. Yemek öncesinde bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları,  Boluspor yönetimi ve sporcuları ile bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek “Ben aslında bu yemeği sezon başlamadan önce düzenlemek istemiştim ama sizlerin antrenmanları, maç programı veya benim İl dışında olduğum zamanlara denk geldi. Bir araya gelmek bugüne nasip oldu. Aslında bu yemek bir bakıma da başarınızı kutlama yemeği oldu. Pazar günü bende tribündeydim. Maçınızı izledim. Ben iyi bir futbol seyircisiyim ve dikkatli bir futbol seyircisi olduğumu söyleyebilirim. Hayatımda  bu kadar rahat ve zevkle seyrettiğim çok az maç vardır.  Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile yaptığınız ilk maçınızda da yurtdışındaydım Başkan ile sürekli irtibat halindeydik. Orada nasıl oynandığından, skordan ziyade futboldan da haberdardım. Boluspor çok iyi bir takım oldu. Ben Başkanımızı da, yönetimi de, hocamızı da kutluyorum. Tabii en çokta sizlere teşekkür ediyorum. Bunun devam etmesini diliyoruz” dedi.

“HEM BAŞARILI  HEM CENTİLMEN OLUN”

Boluspor’un hem başarılı hem de centilmen bir takım olması gerektiğini ifade eden Vali Zahteroğulları, “Sizlerden daha yüksek paralar kazanan takımlar kurulmuş olabilir. Futbol para ile oynanmıyor. Futbol yürek ile oynanıyor. Takım olarak oynanıyor. Bunun bir çok örneği var. Öyle olsaydı en çok parayı veren şampiyon ilan edilirdi. Ben o sahada dayanışmanızı, hırsınızı hepsini gördüm. Son dakikaya kadar mücadelenizi de gördüm. Çok mutlu oldum. Biz uzun zamandır böyle bir şeye susamıştık. Bolu'nun zaten geçmişinde bir futbol altyapısı var, bir futbol markası var. O markayı yeniden yaratıyoruz hep beraber inşallah. Buradan hepiniz kazanacaksınız. Burada ki başarı şehre kazandırdığı kadar  size de kazandıracaktır. İster bu kulüpte kalın, ister gidin ama hep parmakla gösterilen futbolcular olarak kalırsınız. Başarısız takımın oyuncusunu kimse istemez ya da iyi paralara almak istemez. Ama başarılı takımın oyuncusu her zaman değerini artırır. Bu işten ekmek yiyorsunuz ama bunu geleceğinize de yatırım olarak görün. Bolu sadece sportif başarı olarak değil aynı zamanda da centilmenliği ile de ön plana çıkmalı. Şampiyon olmanıza çok sevinirim, şampiyonluğa oynamanıza da ama, bu ligin en centilmen takımı olmanıza daha çok sevinirim. Biz onunla daha çok övünürüz. Zaten ikisi bir biri ile doğru orantılı. Genellikle de başarılı olan takımlar en az kart gören takımlardır. Kart görebilir ama ahlaki ile disiplini ile ön plana çıkmalı” dedi.

“FIRSAT BULDUĞUMDA DEPLASMANLARA DA GELECEĞİM”

Konuşmasının sonunda elinden geldiğince bütün maçlara gelmeye çalışacağını aktaran Vali Zahteroğulları, “Ben tekrar başarılarınızın devamını diliyorum. Maçlarınız burada olduğunuz zaman tribünde olacağız. Deplasmanlara fırsat bulduğumuzda geleceğiz ama yüreğimiz sizlerle olacak. İyi bir takım olduğumuzu tekrar söylüyorum. Ben İl'in Valisi olarak çok tebrik telefonları aldım. Başkanıma ve Hocama da gelmiştir bu telefonlar. Maçı izleyen herkes takımı çok beğenmiş. Bu takımda oynamanın tadını çıkarın. Önce centilmenlik, sonra başarı. İnşallah olursa da şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ise Vali Zahteroğulları, bu günün anısına takım, teknik heyet ve yönetim ile bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER