BU YAZI HER İKİ BAŞKAN ADAYINA!!!

Tekin Aytugar'ın Kaleminden...

 BU YAZI HER İKİ BAŞKAN ADAYINA!!!

Hedefsiz insan yere düşmüş yaprak gibi rüzgâra bırakır kendini, istediğin bir şeyi birileri getirip de tepsi ile sunmaz, al bu senin hakkın demez, sen gidip onu almalısın, bu benim hakkım demelisin, ümitlerini kaybeden, kaybedecek bir şeyi olmadığını bilmeli.

Hayatta başarılı olmak için sahip olmanız gereken ilk şey nedir? Çalışkan olmak mı? Bilgili olmak mı? Hayır ikisi de değil, doğru cevabı şudur; Bir amaca sahip olmaktır? Aradığını bilmeyen bulduğunu da anlamaz derler.

Hedefinizi 12’den vurmak istiyorsanız, önce bir hedefinizin olması gerekir. İnsan, “ Başarı canın ne istiyorsa onu yapmaktır” diye inanırsak zevklerin esiri olursunuz. Zevkler, deniz suyuna benzetilir, içtikçe susar, susadıkça içersiniz, başarı insanların kendisini bir şeylere adamasıdır, diyerek yanlışlar yaparlar. Önemli olan nokta dengedir. Dengeyi bulmak için ölçülü olmalıyız.

Başarıda ilk adım kadar son adımda önemlidir. Birçok kişi son bir adım daha atmadıkları için başarıya ulaşamamıştır. Herkesin yaptığının bir fazlasını yapan (ŞAMPİYON) olur.

Yüzlerce yarış atı var, fakat şöhrete ulaşanlar bitiş çizgisini önde geçenler, diğerlerinden birkaç saniye hızlı koşanlardır.

Normal bir Müslüman cennete girmek ve cehennemde yanmamak için ibadet eder. Yani ödül ve ceza düşüncesidir. Oysa Yunus Emre derki ( Ne cennetin yüzü, Ne cehennemin közü, bana seni gerek seni) diyerek misyonunu ortaya koymuştur. Gerçek liderlerde, kazanmak ve kaybetmek için değil de, yapmaları gerekeni yapmak için çalışırlar.

Bir Nehirde 10 kişi boğulmuş ise bunlardan en az 8 tanesi yüzmeyi bilen kişilerdir, yüzmeyi bilmeyen haddini bilir, yüzmeyi bilen ise ( Ben her yerde yüzerim) der ve boğulur.

Unutmayın ki hiç bir şey başarı hissi kadar insanı kavgaya hazır hale getirmez. Hazır mısınız?... Sizden, küçük ise onu affedin, Büyük ise mücadele edin ki, seçtiğiniz hasım (rakip) kadar büyüyebilirsiniz!!!

Onun için ( Geride kalanları unutmak ve önümüzde bizi bekleyenlere ulaşmak için hedefinize doğru ilerleyin)

Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar, hedefi tutturulmaması, hedefin suçu değildir, hedefi tutturmak için kendinizi geliştirmelisiniz

 “Her ikinize de Kongrede başarılar”

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 19:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okur
Okur - 4 yıl Önce

enfes bir yazı olmuş,sadece kongredeki boluspor başkan adaylarına değil herkese hepimize hitap eden bir yazı olmuş,kaleminize sağlık hocam

SIRADAKİ HABER

banner128