BU YAZIDA SANA BAŞKAN!!!

Tekin Aytugar'ın kaleminden...

 BU YAZIDA SANA BAŞKAN!!!

Boluspor’a Başkan olduğunun 3’ncü yılında yapılacak kongre öncesinde kamuoyunu bir şekilde aydınlatma gereği duydum; Şöyle başlayayım istersen, bu başkanlığı kimse sana zorla vermedi. Aksine Mehmet İnceayan’ın başkanlığı bırakması yönünde görüş bildirildiğinde o yönetimdeydiniz ve Pazar günü yapılacak olan kongreye kongreye katılmayacaktınız belki de çünkü Kıbrıs’ta tatildeydiniz. Diğer grup ise büyük bir oluşum yapmış ve görevi alacak listeyi hazırladığı an sen tatilini kesip, Çarşamba günü gelip alelacele oluşturduğun yönetimle kulübe talip oldun. Bunda en önemli ayağı hazırlayan Başkan İnceayan olduğu ortadadır. Zira Başkan İnceayan, liste hazırlandığını bildiğinden, seni arayarak ikna edip başkan olma önerisiyle kulübü sana verirken kendini kurtardı diyebiliriz!

Kamuoyu şunu bilsin kimse çıkmadı değil, siz talip oldunuz ve bilerek yönetimi 6.450.000 TL borç ile alırken, hepimiz hayırlı olsun dedik ve göreve başladınız.

2013-14 sezonunu son maçta kendi evimizde oynadığımız Denizlispor maçında İskender Alın’ın attığı golle PTT 1.Ligde kaldık ve ligi 15’nci sırada bitirdik. İlk yıldır dedik ve desteğimizi sürdürdük. Geldik 2014-2015 sezonuna, 22 yeni futbolcu alarak sezona başladınız. Sezonun ortasında bunlardan 12-13’ünü gönderdiniz. O sezonuda 44 puanla 10’ncu sırada bitirdiniz. Sezon sonrası başladınız konuşmaya, 3 Milyon TL verdim, parayı getiren kulübü alır demeye…

Oradan 2015-2016 sezonunun transferlerini yaptınız. Belki de ülke tarihinde olmayan rekorla 32 futbolcu aldınız ve yönetiminizde bulunan 10 arkadaşınızı bu yüzden darıltarak söylemleriniz devam etti. 5 Milyon TL verdim, gelsinler bu parayı versinler, kulübü alsınlar.

Sezon bitimine 3 hafta kala puanımıza bakıyoruz geçen yılın gerisinde 39 puandayız. Ligi nerede bitireceğimiz belli değil, prim için yönetimiz açıklama yapacağınıza, tiyatronuzun figüranları Adem Alkaşi ve Alican Karadağ sizin adınıza parasal konular ve kongre hakkında açıklamalar yapıyorlar. Başkan sana tavsiyem o ikisini alıp altyapı tesislerine götürmen ve orada yazan yazıyı okutmandır. Orada (İYİ AHLAK, İYİ SPOR, İŞTE BOLUSPOR)’der.

Şimdilerde Boluspor da böyle bir söylem var mıdır? İdarecin polis telsizini alır fırlatır, yöneticin pet şişeyi görevlilere bırakır, sende onlara arka çıkacaksın. Boluspor tarihinde hiç böyle olmamıştır. Ayrıca şeref tribününde Boluspor tarihinin başlangıcında yer alan 38 kişiden sadece 5’inin sağ olduğu yerde, onlara yer vereceğinize aile Büyüklerinize hiçbir sıfatları yokken yer verdiniz.

Basın tribününü sırf futbolcu eşleri ve yakınlarınıza yer açmak için tuvaleti bile olmayan bir yere attırdınız. Bölge Müdürü, Gazeteciler Cemiyeti Başkanları, TSYD, Bolu’daki spor yazarları bu olaya hiç ses çıkmadılar, 3 maymunu oynadılar.

Ondan sonrada söylemler devam etti. Cebimden verdiğim para 6 Milyon TL. Ne hikmetse 2 aydır kongre kararı alınmasına rağmen, alacağını iddia ettiğiniz bu 6 Milyon TL’den hiç bahsetmez oldunuz.

Sebep neydi acaba? Hep alacağından bahseden Başkan neden gelirlerden bahsetmez diye aklıma geldi de, bir araştırayım dedim. İlginç sonuçlar çıktı. Şöyle bir hatırlatayım istiyorum! Açıklamlarım sonrası da kamuoyu takdirlerini beklemek hakkım.

  1. Prijoviç’ten kaç TL geldi? 2. Hakan Arslan’dan kaç TL gelecek? 3. Cüneyt hocayı gönderip, Fatih Tekke’yi getirmek uğruna Bakandan kaç TL para aldınız? 4 Sanayi sitesinin girişindeki benzinlikten aldığınız peşin para ne kadardır? 5. Yeni benzinlik yerini birilerine vermek istediğiniz için istediğiniz peşin bedel ne kadardır? (Bu benzinliğin satışının kongre sonrası olması gerekir. Alacağınız karşılığında Boluspor’un 11 yıllık gelirine haciz koyma hakkınız yoktur) Bunun gibi TRT payı, İddia, reklam gelirleri, Federasyondan gelen paralar vs vs vs. sıralamak bundan sonra sizin göreviniz.

Hep alacağınızı söylediniz bugüne kadar, birde Boluspor’a tesis olarak ne kadar harcadığınızı, yaptığınız spor sahalarını, büyük yatırımları anlatın. Altyapı tesislerinin ağlanacak durumunu sırf isme takıntınızdan çivi çakmamayıp, boyasını dahi yapmadığınızı mı anlatacaksınız.

Bu gibi durumlar daha çok, anlatmakla bitmez. İlerleyen günlerde de ben daha çok şeyler anlatacağım. Benim tek merakım şudur, 6 Milyon TL cebinizden verdiğinizi kabul ettiğimizi farz edelim. Ne için ve kimlere verdiğiniz merakımdır. Bu merak sadece bende değil. Tüm Boluspor taraftarında  ve spor kamuoyundadır. Aydınlatın da biz de kongreye hazırlıklı gelelim!

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
köroğlu
köroğlu - 4 yıl Önce

başkandan elinizi ayagınızı çekin. bu başkandan başka boluda başari sağlayacak başkan ve başkan adayi yok. ayak oyunlari i̇le bolusporun geleceği̇ne engel olmayin. başkana destek veri̇n... başariyi görün... boluspor ancak bu başkanla başariya ulaşir... başkanin para i̇le i̇şi̇ yok... amatör ruhla bolusporu yöneti̇yor....

Selçuk
Selçuk - 4 yıl Önce

necip çarıkcı nın silahşörler meydana cıktı.

RAŞİT KILIÇ
RAŞİT KILIÇ - 4 yıl Önce

2013-14 sezonunu son maçta kendi evimizde oynadığımız denizlispor maçında iskender alının attığı golle ptt 1.ligde kaldık ve ligi 15nci sırada bitirdik.o maçı hiç unutamam, son dakikada bile denizli ataktaydı, ya 02.05.2016 tarihindeki maç?

Şampiyon Boluspor.
Şampiyon Boluspor. - 4 yıl Önce

abak başkanın,başkanlığa devamın'dan yanayız,i̇yi niyetli,takımı cüneyit hocaya teslim edin,abi ve danışman olarak'da eski futbolcumuz rıdvan ertan'a görev verin,yıllarca kaleci'de hata yaptık,şimdi soner iyi,şimdi'de genç gol atmayan forvet'de ısrar ediyoruz,nafile,efendim,kulube para kazandıracakmış,sanmıyorum,nafile.şampiyonluk gelmez.i̇yi bir'de yedek kaleci transfer etmek lazım,soner sakatlanırsa yarıyol'da kalırız.umut,soner,adem,jansen,fortes,tevik,cumali,yusuf,kemal takım'da mutlaka kalmalı.

SIRADAKİ HABER

banner128