Buffalo Özel Final'i farklı devirdi

Okul müsabakaları Genç Erkekler Basketbol A grubu mücadelelerinde ikinci karşılaşmalar dün 17 Temmuz Kapalı Spor Salonunda oynandı. Turnuvanın favori iki takımının mücadelesinde Özel Final Lisesi ile Bolu Fen Lisesi karşı karşıya geldi. Mücadele boyunca üstün oynayan Bolu Fen Lisesi karşılaşmayı 18 sayı farkla 52-34 kazanarak ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı.

 Buffalo Özel Final'i farklı devirdi

Haber: Volkan YILMAZ

Okul müsabakaları Genç Erkekler Basketbol A grubu mücadelelerinde ikinci karşılaşmalar dün 17 Temmuz Kapalı Spor Salonunda oynandı. Turnuvanın favori iki takımının mücadelesinde Özel Final Lisesi ile Bolu Fen Lisesi karşı karşıya geldi.  İki takım taraftarları kendilerine ayrılan bölümleri doldururken karşılaşma öncesinde pankartlarla renkli görüntüler sergiledi. Karşılaşmanın ilk 2 dakikasında iki takımda sayı bulamazken, mücadelenin ilk sayısı 3.dakikada Bolu Fen Lisesinden geldi. Özel Final Lisesi ilk sayısını 4.dakikada buldu ve durumu 4-2'ye getirdi. Periyotun son dakikasına girerken Özel Final Lisesi aradaki farkı kapattı ve 2 sayıya kadar düşürdü(10-8). İlk periyotun son saniyelerinde bir basket daha bulan Bolu Fen Lisesi periyotu 12-8 önde kapattı. İkinci periyotun başında sinirler gerilirken Bolu Fen Lisesi lehine karşılaşmanın hakemi teknik faul verdi. İkinci periyotta daha iyi bir oyun sergileyen Özel Final Lisesi aradaki farkı kapatıp eşitliği yakaladı(13-13). İkinci periyotun son dakikasına girilirken Bolu Fen Lisesi farkı 11 sayıya kadar çıkardı(24-13). Periyotun son dakikası karşılıklı sayılarla geçerken Bolu Fen Lisesi devreye 10 sayı farkla 27-17 önde girdi. İkinci yarıya Bolu Fen Lisesi sayıyla başladı. Üçüncü periyotu da 33-26 önde kapatan Bolu Fen Lisesi oldu. Son periyotta maçta üstünlüğü iyiden iyiye ele geçiren Bolu Fen Lisesi periyotun başlaması ile birlikte farkı da arttırmaya başladı. Son periyotta 2 dakika geride kalırken Bolu Fen Lisesi aradaki farkı 15 sayıya kadar çıkardı(41-26). Karşılaşmanın son dakikasına Bolu Fen Lisesi 22 sayı farkla 52-30 önde girdi. Karşılaşmayı Bolu Fen Lisesi 18 sayı farkla kazanarak ikinci maçında ikinci galibiyetini aldı.

MAÇTA KAVGA ÇIKTI

Karşılaşmada üçüncü periyot oynanırken iki takım taraftarı arasında gerginlik yaşandı.  Özel Final Lisesi taraftarlarının bulunduğu bölgeden Bolu Fen Lisesi taraftarlarına pet şişe atılmasının ardından bir anda tribünler karıştı ve Bolu Fen Lisesi taraftarları Özel Final Lisesi taraftarlına ayrılan bölgeye doğru akın etti. İki okul öğretmenleri ve güvenlik güçlerinin araya girmesiyle olay büyümeden önlendi.  

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128