Çakar Barbaros’u örnek gösterdi

Eski hakem Ahmet Çakar, Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasını yöneten Fırat Aydınus'u eleştirirken, Bolusporlu Barbaros’un 2 sezon önce Play-Off finalinde Kasımpaşa-Adanaspor maçında gösterdiği kırmızı kartı örnek gösterdi ve “Bu eyyamcılıktır” dedi.

 Çakar Barbaros’u örnek gösterdi

Ziraat Türkiye Kupası final maçında Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasını Fırat Aydınus yönetti. Karşılaşmada Zokora'nın, Emre'ye yaptığı faul sonrası Fırat Aydınus'un sarı kart göstermesi büyük tepkiye neden oldu. Beyaz Futbol'da eski Hakem Ahmet Çakar, Fırat Aydınus'u yerden yere vurdu. Ahmat Çakar, Emre'ye yapılan hareketin sarı kart değil direkt kırmızı kart olduğunu söyleyerek, “Zokora'nın yaptığı insanlık suçudur. Geçen sene sen 1. Lig finalinde Kasımpaşa-Adanaspor karşılaşmasında Barbaros'u atıyorsun ama bugün Zokora'yı atamıyorsun. Barbaros bir pozisyonda sarı kart görüyor ve sen adamı takip ediyorsun sonra da ikinci sarı karttan atarak Adanaspor'u on kişi bırakıyorsun. Zokora insanlık suçu işliyor, atamıyorsun ve giderken durmadan konuşuyor. Barbaros'u atıyorsun, Zokora'yı atamıyorsun. Bu eyyamcılıktır. Ben MHK'nin başında olsam sabah 06.00'da Fırat Aydınus'u çağırırım ve görüntüleri beraber izlerim. Ofsaytı, penaltıyı anlarım ama neden Zokora'yı atamadın sarı kart gösterdin diye sorarım” ifadelerini kullandı.

Engin “Geçen yıl Adanaspor'u yediler”

Fenerbahçe-Trabzonspor final maçından sonra Beyaz Futbolda eski Hakem Ahmet Çakar'ın, Fırat Aydınus'u eleştirmesi gündeme damgasını vurdu. Programın diğer yorumcusu Sinan Engin de, Ahmet Çakar'ın, Fırat Aydınus ile ilgili söylediklerine destek verdi. Ahmet Çakar, Kasımpaşa-Adanaspor arasında oynanan final maçını hatırlatırken, “Barbaros'u atıyorsun, Zokora'yı atamıyorsun” ifadelerini kullandığında söze giren Sinan Engin, "Adanaspor'u yediler. Geçen yıl Adanaspor'u final maçında yediler, sana katılıyorum hocam" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128