Çakmar Çelen’i ziyaret etti

Türkiye Boks Federasyonunun 2012-2013 faaliyet yılı içerisinde düzenlediği Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası’nda 2.liği elde eden Hatice Çakmar, Gençlik ve Spor...

Çakmar Çelen’i ziyaret etti

Türkiye Boks Federasyonunun 2012-2013 faaliyet yılı içerisinde düzenlediği Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası’nda 2.liği elde eden Hatice Çakmar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen’i makamında ziyaret etti.

 

Müsabakalarda Yıldızlar kategorisinde Türkiye 2.si olan ilimiz sporcusu Hatice Çakmar önceki gün, antrenörü ve sporcunun velisi madalya ile birlikte Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen “Sporun genellikle dersleri etkilediği kanısı çok yaygın. Ancak spor yapmak derslere engel değil. Spor yapan öğrenciler derslerinde daha başarılı oluyor” dedi. İl Müdürü Suat Çelen, Hatice Çakmar’dan Milli Takıma seçilmesi ve ülkemizi başarıyla temsil etme sözünü alarak konuşmasını noktaladı.

Çalışınca her şey güzel oluyor

Ziyarette duygularını aktaran Hatice Çakmar, “İkinci olduğum için biraz burukluk var ancak daha çok çalışıp şampiyonluk yaşamak istiyorum” dedi. Çakmar sözlerine şöyle devam etti “Mutluyuz. Bolu’ya Türkiye ikinciliği getirdik. İnşallah birincilikte getiririz. Çalışınca her şeyin sonu güzel oluyor. Bu şampiyonadan iyi bir derece bekliyordum. Çünkü çok çalışmıştım. Hedefim birincilikti. Olmadı ikincilik nasip oldu. Hocalarımızla çalıştık, çabaladık ve şampiyonaya gittik derecemizi yaptık geri döndük. Burada da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Birincilik için savaşacağız. Rakiplerimi küçümsemiyorum. Önce gözümde rakibimi tartarım. Zayıf ve iyi noktalarını tespit ederim” diye konuştu.

En büyük destekçimiz il müdürümüz

Türkiye 2’incisi olan Hatice Çakmar’ın antrenörleri Hakkı Koltukçuoğlu ve Necmi  Güner ise şunları aktardı “Uzun bir hazırlık dönemi geçirdik. Hazırlık döneminde de en büyük desteği İl Müdürümüz Suat Çelen verdi. Orada kalacağımız yerden, buradaki çalışma ortamımıza kadar hepsiyle ilgilendi. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Biz başkalarının da desteklerini bekliyoruz. Mesela İl Özel İdaresi gibi onlarda sağ olsunlar araç tahsisi konusunda çok yardımcı oluyorlar. Bolu için ilk defa Türkiye ikincisi olduk. İnşallah artarak devamı gelir.  Sporcumuz Avrupa’da derece yapar daha iyi yerlere gelir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128