ÇALIMBAY “KORCAN’A GÜVENİYORUM”

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan kaleci Korcan Çelikay'a sahip çıkarak, kendisine sonuna kadar güvendiğini söyledi....

ÇALIMBAY “KORCAN’A GÜVENİYORUM”

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan kaleci Korcan Çelikay'a sahip çıkarak, kendisine sonuna kadar güvendiğini söyledi.

 

Çalımbay, Korcan'ın çok kişilikli ve karakterli bir futbolcu olduğunu belirterek, ''Gözaltına alınmasının sadece ifade alınması nedeniyle olduğuna inanıyorum. Kendisi birkaç gün içinde aramızda olacaktır'' dedi.

Soruşturma kapsamında incelemeye alınan Sivasspor-Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak da görüşlerini açıklayan Çalımbay, konuşmasını şöyle tamamladı: ''Ben o maçın sahada bittiğini düşünüyorum. Karşılaşmayı seyredenler de görmüştür ki maçın başından sonuna kadar mükemmel mücadele ettik. Hatta o hafta yabancı oyunculara dahi izin vermedim. İzin verebilirdim çünkü milli takımlarla maçları vardı. Bir tanesinin ülkesi, Arjantin'de turnuvaya katılıyordu, diğerlerinin de maçları vardı. En küçük bir şaibe çıkmasın diye gitmelerine izin vermedim. Bizim üzerimizde çok büyük bir sorumluluk vardı. Fenerbahçe maçında Türkiye'nin sorumluluğunu taşıyorduk. Bu nedenle bizim onur ve gurur maçımızdı. Sahamızda kaybetmek istemezdik. Kimsenin o maçta bir şey aramaması gerekiyor, gereken her şeyi yaptık. Korcan'ın yediği golün aynısını Volkan da yedi. Golde hata olabilir ama maç içinde birçok pozisyon vardı. Korcan'ın en kısa sürede aramıza döneceğine inanıyorum'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128