“Çalışmalarıma devam ediyorum”

Boluspor’un Senegalli oyuncusu Mamadou Diarra açıklamalarda bulundu. Diarrra yaptığı açıklamada hedeflerinin Boluspor’u Süper Lige çıkarmak olduğunu belirtti.

“Çalışmalarıma devam ediyorum”
Haber: Esra Öztürk

“2015 – 2016 yılında Boluspor’a transfer olduğunu belirten Diarra “10 Ağustos 2016’dan beri Bolusporluyum. Biraz sıkıntılı bir transfer olmuştu ancak buraya gelip kontrat yaptık. Bizleri Senegal’de izleyen bir Türk menajer vardı, beni Bolu’ya getirdi, denediler anlaşma yaptılar. 3 senelik bir kontratım var ve bu sezon Boluspor’daki 2. Sezonum. Geçen sezon Boluspor’daki ilk yılımda Senegal U21 Milli Takım maçlarına gitmiştim ve milli takımımızın kaptanıydım. O zamanlar Boluspor’dan takımımdan bir hayli uzak kalma durumum da olmuştu.” dedi.

“KENDİ KABUĞUMA ÇEKİLMİŞTİM”

“Sezon başında geçirdiği sakatlığa değinen Mamadou Diarrra “Sezon başında birkaç maç sonrasında sakatlanmıştım. O sakatlığın ardından kendi kabuğuma çekilmiştim, tedavilerimi aksatmadan yaptırıp en kısa sürede tekrar formama kavuşmak için sürekli çalıştım. Hep çalıştım, bıkmadan çalıştım ve Sait hocamız sağ olsun bana şans verdi. Şansım gelince bunu iyi değerlendirdim ve aynı ciddiyet ve hırsla çalışmalarıma devam ediyorum. Şans herkese gelir, önemli olan bunu değerlendirebilmek.  Şu an her şey iyi gidiyor ve gerçekten çok çalışıyorum. Hareketli bir oyuncuyum, reflekslerimde hızlı ve hırslıyım. Her bir maçı oynamak, her maçı ayrı ayrı oynamak tecrübe kazanabilmek adına daha da önem arz ediyor. Boluspor’a bir şeyler verebiliyorsam, görevimi yapıyorum demektir ve bu da beni antrenmanlarda olsun, maçlarda olsun daha da motive ediyor. İnşallah böyle devam eder ve takımıma katkı sağlayabilmek de beni ayrıca mutlu eder” ifadelerini kullandı.

“GOL ATMAK İSTİYORUM”

“Gol atmak istediğini belirten Diarra “Geçen sene goller atıyordum ve herkes gibi ben bu sene de gol atmak istiyorum. Yine oynadığım maçlarda geçen seneki gibi goller atacağıma inanıyorum. Dediğim gibi son 6 maçımız kaldı, formuma ve formama kavuştum, inşallah bu kalan maçlarda takımıma kazandırabileceğim asist ve gollerle de katkıda bulunurum. 21 yaşımdayım ve futbolumda çok çalışarak sürekli ilerleme kat edeceğime inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

“ASLA PES ETMEMELERİ GEREKİR”

Alt yapı hakkındaki düşüncelerini belirten Diarrra “Başarıyı yakalamak için altyapıdaki kardeşlerimizin devamlı çalışmaları, asla pes etmemeleri, bu mesleği yapacaklarsa şayet, çok ciddiye almaları gerekiyor. Hocalarının verdiği görevleri yılmadan, pes etmeden, kaytarmadan, sabırla yapmaları lazım. Senegal ve Türkiye’de belki bu kategorilerde her şeyin gelişimi aynı olmayabilir fakat neresi olursa olsun, sonuçta futbol kuralları aynı, değişmez. O nedenle bu işi yapacağım diyen herkes çok çalışırsa başarır. A takıma çıkanlar için ise bu ulaşılan yer sonuç değildir, aslında başlangıçtır. Bunu böyle görür ve düşünürlerse mutlaka başarı gelir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128