Canip Baysal Lisesi gruptan çıktı! 3-0

Voleybol Genç Kızlar İl Birinciliği grup maçları oynanan iki karşılaşmayla sona erdi. İkinci karşılaşmada Canip Baysal Lisesi ile Bolu Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.   A grubu son maçında erken final olarak...

Canip Baysal Lisesi gruptan çıktı! 3-0

Voleybol Genç Kızlar İl Birinciliği grup maçları oynanan iki karşılaşmayla sona erdi. İkinci karşılaşmada Canip Baysal Lisesi ile Bolu Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.

 

A grubu son maçında erken final olarak da adlandırılan iki güçlü okul karşı karşıya geldi. Maçtan galip ayrılacak olan takımın bir üste çıkacağı maçta Bolu Anadolu Lisesi ile Canip Baysal Anadolu Lisesi kozları paylaştı. İlk set karşılıklı sayılarla başladı fakat daha sonra sette üstünlük koyan Bolu Anadolu Lisesi ilk teknik molaya girilirken 8-4 üstünlüğü sağladı. Teknik moladan sonra da turnuvanın bir numaralı favorisi olan Canip Baysal Anadolu Lisesi toparlanıp ikinci teknik molaya 16-15 önde giren taraf oldu. Bu teknik moladan sonra karşılıklı iki takımda sayılar bulmaya devam etti. Setin sonunda ise Canip Baysal Anadolu Lisesinin 26-24 üstünlüğü vardı ve bu sonuçla Canip Baysal Anadolu Lisesi 1-0 öne geçti. İkinci sette daha rahat bir oyun sergileyen Canip Baysal Anadolu Lisesi rakibi karşısında üstünlüğünü kurup farklı bir şekilde setten galip ayrıldı 25-14. Son sette de yine üstünlüğünü devam ettiren Canip Baysal Anadolu Lisesi ilk iki setten daha rahat bir şekilde bu seti de 25-8 kazanarak maçtan 3-0 galip ayrıldı ve gruptan çıkan takım oldu.

 

Canip Baysal Anadolu Lisesi: Miray, Kübra, Firdevs, Duygu, Hatice Damla, Gamze, Burcu, Gülay, Fatma, Selda 

 

Bolu Anadolu Lisesi: Ebru, Çisem, Hamiyet Büşra, Melek, Büşra, Hülya, Tuğba Nur, Özge, Emine, Rümeysa Nur

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128