ÇAPA “GENÇLERBİRLİĞİ GENÇ, DİNAMİK VE KAPASİTESİ YÜKSEK OYUNCULARA SAHİP”

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Fuat Çapa, ''Gençlerbirliği yine çok genç, dinamik ve kapasitesi yüksek olan futbolculara sahip'' dedi.   Gençlerbirliği,...

ÇAPA “GENÇLERBİRLİĞİ GENÇ, DİNAMİK VE KAPASİTESİ YÜKSEK OYUNCULARA SAHİP”

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Fuat Çapa, ''Gençlerbirliği yine çok genç, dinamik ve kapasitesi yüksek olan futbolculara sahip'' dedi.

 

Gençlerbirliği, yeni sezon hazırlıklarını 30 futbolcu ve 10 teknik ekiple Bolu'nun Gerede ilçesi Doruk Kaya Green Park Oteli'nde kampa girdi.

Bolu Dorukkaya Tesisleri'nde ikinci etap kampına başlayan Gençlerbirliği, sabah teknik direktör Fuat Çapa ve yardımcı antrenörler gözetiminde taktik ve teknik ağırlıklı bir çalışma yaptı. Antrenman sonrasında gazetecilere açıklama yapan Çapa, ''Hazırlık kampımızdaki ilk günümüz. Herkes uzak yoldan geldi, adaptasyon çalışmasından sonra bugünkü çalışmalarımızı, fiziksel ve taktiksel olarak sürdürüyoruz. Oyuncularımızı oynatmak istediğimiz sisteme oturtmaya başladık. Takım olarak top bizdeyken ve top rakipteyken görevlerin ne olduğunu anlattık. Burada oynayacağımız Boluspor maçından sonra her şey netlik kazanacak. Eksiklerimizi Belçika'da oynayacağımız maçlarla gidermeye çalışacağız. Oradaki maçlarla tamamen lige hazır olarak dönmüş olacağız'' diye konuştu.

Hedeflerinin pas yaparak, güzel futbol oynamak olduğunu belirten Çapa, şunları söyledi: ''Pozitif futbol oynamaya devam edeceğiz. Baktığımız zaman Gençlerbirliği yine çok genç dinamik ve kapasitesi yüksek olan futbolculara sahip. Bunları kapasitesinden uzak futbol oynatmaya çalışırsak, kimliklerinden uzaklaşmış oluruz. Futbolcularım zevkle oynayamadıktan sonra verimli olamaz. O yüzden öncelikle şu andaki mevcut durumumuzun kalitesine baktık, ona göre bir şablon çizdik. Ona göre oyun felsefemizi belirledik. Kasımpaşa'da olduğu gibi hatta biraz daha ayağa pas yaparak oynamayı hedefliyoruz. Gençlerbirliği'nin politikası, genç oyuncuları vitrine çıkartıp, Türk futboluna kazandırmak ama biz aynı zamanda da bu sezon sadece bireysel değil, takım halinde de bir şeyler yapmak istiyoruz. Çünkü herkes tarafından az söylense de biz diyoruz ki, Gençlerbirliği taraftarının tribündeki sayısı, iyi futbolla artacak. İnşallah bu sene olmazsa gelecek sezon üst sıralara yükselmek istiyoruz. Gençlerbirliği daha önceki senelerde Avrupa kupalarına katıldı. Belki kısa vadede bu kadar taraftarı tribünlere çekemeyiz ama bu sezon sonunda ya da önümüzdeki sezon o kitleye ulaşmak istiyoruz."

Şike iddialarında Serkan'ın isminin geçmesi konusuna da değinen Çapa, ''Serkan, sezon sonu sakat olarak ayrılmış, görüşmemizde ilk etap Ankara kampına katılmayacağını söylemişti. Kendisinden tedavisiyle ilgili rapor istemiştik. Almanya'da tedavi olduğu doktorlardan da program göndermesini istedik. O da bize gönderdi. Bolu kampına katılacaktı. Telefon görüşmemizde, tedavisinin beklenildiği gibi gitmediğini, biraz daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Bundan dolayı Bolu kampına katılmadı. Diğer konularla ilgili detaylara girmek istemiyorum. Çünkü bizim dışımızda gerçekleşen olaylar. Onla ilgili kararı gereken merciler verirler'' diye konuştu.

Green Park'daki kamplarının 19 Temmuz'a kadar süreceğini ifade eden Çapa, daha sonra Belçika'ya geçeceklerini ve 10 günlük bir kamp yapacaklarını söyledi. Belçika'da 4 hazırlık maçı yapacaklarını ifaden eden Çapa, döndükten sonra Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi Kupası'nda Ankaragücü ile oynayacaklarını ifade etti. Çapa, lig başlayana kadar 7 maç yapacaklarını, bunun da hazırlık dönemi için yeterli olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128