Çapa gidecek oyuncuları belirledi

Boluspor'un tecrübeli teknik direktörü Fuat Çapa imzaladığı sözleşme sonrasında ilk açıklamasını yaptı. Geçen sezon takımda forma giyen 12-13 futbolcu ile yolların ayrılacağını açıklayan Çapa güçlü bir kadro oluşturmak için çalışmalara vakit kaybetmeden başladıklarını belirtti.

 Çapa gidecek oyuncuları belirledi

Haber: Volkan YILMAZ

İlk etapta takım kadrosunu kurmak istediklerini anlatan Çapa, "Geçen sezon oynayan 12-13 arkadaşımızla yollarımızı ayıracağız. Bu nedenle yeni bir takım oluşturulacak. Bunun çalışmalarına başladık. Büyük ihtimale 9-10 Temmuz gibi kampa gireceğiz. İlk etapta Bolu'da buluşacağız." dedi.

Çapa, transfer çalışmaları kapsamında kendilerine tanınan 5 yabancı futbolcu hakkını kullanmak istediklerini dile getirerek, çalışmalarının bu yönde olduğunu ifade etti.

Fuat Çapa'dan transfer çalışmaları için ne dedi?

Kamp çalışmasını ve yeni sezon hazırlıklarını takıma yeni katılacak oyunculara göre planlayacaklarını da kaydeden Çapa, "Gelecek olan sporculara göre bir oyun stili düşünüyoruz. Kendi kafamızda bir şeyler planlıyoruz ama imkanlarımız buna izin vermeyebilir. Kulübümüzün yeni bir yönetimi var ve bir kaynak oluşturmaya çalışıyorlar." diye konuştu.

Yönetim kurulu ile yaptıkları toplantıda transfer konusunda uzun bir görüşme gerçekleştirdiklerini anlatan Çapa, şu ifadeleri kullandı: "Yönetimle birlikte oyuncu profili ve kriterlerini belirledik. Transferleri o kriterlere göre yapacağız. Kriterlerimizi ortaya koyduk, yönetim de bunu kabul etti. Çalışmalarımız bu yönde olacaktır. Bu ligde ilk defa çalışacağım. Hangi ligde olursanız olun, kurallarına ve şartlarına göre çalışmak zorundasınız. İç transfer konusunda detaya girmek istemiyorum. Yönetim kurulunda bazı şeyler konuşuldu ve bazı isimler hakkında kararlar alındı. Bununla ilgili bir şeyler söylemem doğru değil. Bu konudaki açıklamayı yetkililer yapacaktır."

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER