Çapa kamp dönemini değerlendirdi

Boluspor'da yeni sezon hazırlıkları hız kesmeden devam ederken, kırmızı beyazlıların teknik direktörü Fuat Çapa antrenman sonrasında açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çapa, kamp dönemini ve yeni sezonda kaç kişilik bir kadro düşündüklerini açıkladı.

 Çapa kamp dönemini değerlendirdi

Haber: Volkan YILMAZ

2016-2017 sezonunda PTT 1.Ligde mücadele edecek olan Boluspor'da hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Günü çift antrenmanla tamamlayan kırmızı beyazlılarda tecrübeli çalıştırıcı Fuat Çapa antrenman sonrasında açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çapa yeni sezonda kaç kişilik bir kadro oluşturacaklarını, alt yapıdan kaç oyuncunun A takıma çıkabileceğini ve de kamp dönemini değerlendirdi. Çapa açıklamalarında; "Şu anda biz sadece 5 tane yeni oyuncu aldık. Normal olarak 12 tane belirlemiştik. Bu demek oluyor ki, 5–6 tane daha oyuncu gelecek. Onu da şuandaki oyuncuları görüp, eksiğimizi ona göre tamamlamak istiyoruz. Oyuncu almak için oyuncu almak istemiyoruz. Bize katkı sağlayabilecek Bolu’ya hava getirebilecek oyuncuları mümkün olduğu kadar seçmeye çalışıyoruz"  ifadelerine yer verdi.

"Hazırlık dönemini iyi değerlendirmemiz gerekiyor"

Yeni sezon için hazırlıklarını sürdüren kırmızı beyazlılarda teknik direktör  Fuat Çapa bu dönemi çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Çapa konuyla ilgili olarak şunları söyledi. "Tamamen yeni bir camia bizim için. Bu süreci, hazırlık dönemini iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Çünkü yeni bir yönetim, yeni bir teknik ekip başkanında seçildikten sonra söylediği gibi yeni bir kadro yapılanması o açıdan bu süreci iyi değerlendirmek gerekiyor. Biz de mümkün olduğu kadar bunu en güzel bir şekilde değerlendirip sezona iyi girmek istiyoruz."

"Kadroyu %50-%60 şekillendirdik"

Kadronun bir kısmının şekillendiğini, daha 5-6 oyuncunun transfer edileceğini dile getiren Çapa "Bu tamamen kulübün kendi tasarrufu. Hangi oyuncuların bizle antrenmana çıkmasını onlar belirledi. Bizde bu süreçte bunlara bakacağız. İlk başta şu söylendi. Direk oynayabilecek 12–13 tane transfer yapılacak şeklinde. Diğer kalan arkadaşlar geçtiğimiz sezondan veya alt yapıdan gelecek olan, kiralıktan gelecek olanlar oyuncuları değerlendireceğiz diye. Görüş birliğine vardık. Biz o doğrultuda şu anda kadroyu %50-%60 şekillendirdik. Baktığınızda 5–6 tane yeni oyuncu aldık. Geçtiğimiz sezondan devam eden 3–4 tane arkadaşımız var ilk on birde oynayan. Alt yapı ile ilgili veya kiralık dönen oyuncularla ilgili benim çok fazla bir şey söylemem doğru değil. Çünkü oyuncuları bizde yeni yeni tanımaya çalışıyoruz. Bu tamamen kulübün kendi tasarrufu. Hangi oyuncuların bizle antrenmana çıkmasını onlar belirledi. Bizde bu süreçte bunlara bakacağız. İnşallah iyi bir şekilde değerlendirme yapacağız. Onlar içinde çok büyük şans. Bunu en iyi şekilde değerlendirip, onlarda bizimle kalmak isteyecekler haliyle" dedi.

"Kadro 20+3 yada 20+4 olacak"

Yeni sezonda kadronun maksimum 24 kişiden oluşacağını dile getiren Çapa; "Sezon içindeki kadro sayımız toplam 20+3 veya 20+4 olabilir. Yani 20 oyuncu, 4 kaleci olabilir. Çok fazla da geniş bir kadroyla, yeni bir kadro olduğumuz için düşünmüyoruz açıkçası. 28–29 kişilik bir kadroyla çalışmayı düşünmüyoruz. Daha çok az ama daha kalite daha çok bireysel anlamda futbolcuların performansını geliştirebilmek için görüş birliğine vardık ve o doğrultuda planlama yapacağız.”

"İki haftalık süreç sonrası kadro şekillenecek"

Kadronun tam olarak şekillenmesi için birkaç haftalık sürece ihtiyaçları olduğunu dile getiren Çapa açıklamasına şu şekilde devam etti. "Şu anda biz sadece 5 tane yeni oyuncu aldık. Normal olarak 12 tane belirlemiştik. Bu demek oluyor ki, 5–6 tane daha oyuncu gelecek. Onu da şuandaki oyuncuları görüp, eksiğimizi ona göre tamamlamak istiyoruz. Oyuncu almak için oyuncu almak istemiyoruz. Bize katkı sağlayabilecek Bolu’ya hava getirebilecek oyuncuları mümkün olduğu kadar seçmeye çalışıyoruz. Şuanda elimizde belirli bir portföy oluştu. Buradaki arkadaşları gördükten sonra, yaklaşık 2 haftalık bir süreçten sonra tam olaraktan kadro şekillenecek."

"Soner olduktan sonra kaleci aramamıza gerek yok"

Geçen sezon Boluspor forması altında başarılı bir maçlar çıkaran tecrübeli eldiven Soner Şahin'in takımda kalmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Çapa " “Soner’de bu ligin iyi kalecilerinden bir tanesi olduğuna göre arayış içerisine girmemize gerek yok. Soner zaten ligi bilen arkadaşımız. Geçtiğimiz sezon gayet iyi bir sezon geçirdi Boluspor’da. Daha önceki yıllarda Samsunspor’da da gayet iyi sezon geçirdi. Birilerini eğer gönderiyorsanız, ondan çok çok daha iyisini almanız lazım" dedi.

"İhtiyaç duyulduğu kadar antrenman yapacağız"

Takımın durumuna göre antrenman programını belirleyeceklerini belirten tecrübeli çalıştırıcı "“İhtiyaç duyulduğu kadar antrenman yapacağız. Günlük iki antrenman yapmamız gerekiyorsa iki yapacağız. 3 antrenman yapmamız gerekiyorsa, 3 yapacağız. Tek yapmamız gerekiyorsa da tek yapacağız. Bunu şu anda biz bugün 3 yapacağız, şu gün 2 yapacağız, bugünü boş geçeceğiz deme gibi lüksümüz yok. Belirli bir planlamamız var tabiî ki. Ama bu planlama sabit değil çünkü sonuçta insanlarla çalışıyoruz ve o insanların sağlık durumunu, performansını dikkate almak zorundayız. Onlar antrenman sayısını belirleyecek” diyerek sözlerine son verdi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER