banner120

Çarıkçı Boluspor’un yeni başkanı

Boluspor Olağan Kongresi Boluspor Tesislerinde gerçekleştirildi. Kongrede iki başkan adayının açıklamalarının ardından seçime geçilirken sayılan oylar sonrasında Boluspor Başkanlığına uzun bir aradan sonra tekrar aday olan Necip Çarıkçı seçimi 14 oyla kazanarak Boluspor’un yeni başkanı oldu.

 Çarıkçı Boluspor’un yeni başkanı

Haber: Volkan YILMAZ

Boluspor Olağan Kongresi Boluspor Kapalı Halı Saha Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplamda 585 delegenin oy kullandığı kongrede uzun bir aradan sonra tekrar başkanlığa aday olan Necip Çarıkçı 14 oy farkla seçimi kazandı ve tekrar Boluspor Kulübünün Başkanı oldu. Toplamda kullanılan 585 oydan 298 oy Necip Çarıkçı, 284 oy Savaş Abak alırken, 3 oyda geçersiz sayıldı.

Seçim yapılmadan önce Boluspor'un son mali durumu üyelere açıklandı. Üyelere mali bilgilerin verilmesinin ardından konuşan Bolu Milletvekili Tanju Özcan "Bir Boluspor taraftarı olarak kazanan yönetime başarılar diliyorum dedi. Özcan centilmence bir kongre sürecinin geçtiğini başkan adaylarının tüm üyelere ulaştığını seçiminde aynı havada geçmesi gerektiğine inandığını söyledi. Özcan ayrıca yeni yönetimden bir Boluspor koleji beklediğini sözlerine ekledi.

Boluspor eski genel kaptanlarından Nedret Yıldız mali tablo üzerine söz alarak "Boluspor'un parası her zaman Bolu'nun parasıdır. Bu kaynakları doğru kullanmak boynumuzun borcudur. Savaş başkanda bizim arkadaşımız necip başkanda. Hepimiz Bolu'ya Boluspor'a lazımız. Kim taş üstüne taş koyarsa başımızın üstünde yeri vardır dedi. Boluspor'un bütçesi sabit gelirlerden olmaktadır. Bu bütçe arttırılmalıdır. 3 yılda 30 milyondan fazla bütçe kullanıldı. Keşke tesisleşmede daha ileriye gitseydik. Sportif başarıdan tesisleşme daha önemlidir. Başarıyı aramak lazım.. Necip Çarıkcı'yı en çok eleştiren benimdir. Ama takdir edilmelidirki kongreyi yaptığımız bu mekan bu tesisler onun zamanında yapılmıştır. Emekleri unutulmaz. Dilerimki seçilen başkan bu alanda projelerini ortaya koyar ve bunları yapar" dedi.

Çarıkçı “Başkanlık zor"

Başkan adayı Necip Çarıkcı kongre üyelerini selamlarken, edebiyete intikal etmiş ve Boluspor'a emeği geçmiş herkesi yad ederek onlara rahmet dileyerek sözlerine başladı. Görev yaptığı yıllardan bahseden Çarıkcı "Boluspor o olarak o yıllarda halı saha sosyal tesisleri yaparken aylık 100 bin TL'lik sabit bir gelir kazandırdık. Bu 100 binde 50-60 bine inmiş vaziyette... Bu işleri yapmak zor. Başkanlık zor. Bu görevi yapan herkesin emeği vardır. Allah herkesten razı olsun.  Boluspor'un bu tesisleri İl Özel İdaresinin katkıları ve 6 yıllık bir proje sonunda yapıldı ve Emin başkanım bu projenin üzerine gitti. Abdullah başkan zamanında açıldı. Bu tesislerin yapılması ile alt yapı oyuncularının kalması için de çok iyi oldu. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

"Borca girseydik belki şampiyon olurduk"

Daha önceki döneminde eğer kulübü borca soksaydım belki şampiyon olurduk diyen Necip Çarıkçı “Görevim zamanında Boluspor'u 1. ligde 10 trilyon borca soksaydım belki şampiyon yapabilirdim. Ama olamasaydık batardık. Bu ligde kalmak bile başarı derken bunlar anlatmak istedik. Bana taraftar istifa dedi. İstifa ettim” dedi.

"Benzinlikten 5 trilyona yakın zararımız var"

Bolu Belediyespor'un katkıları ile kiraya verilen benzinlik ile birlikte aylık 40 milyar kira verecek iş adamları var. 10 seneliğine 7.500 bin TL eder. Buradan 5 trilyonluk bir para kaybımız ortaya çıktı. 

"Ben deli bir adam değilim"

Kulüpte temlik var. Kadroda futbolcu yok.. Bolu'da geziyorum. İnsanlar gözümün içine bakıyor. Taraftar yalvarıyor. Basın destekliyor. işte bunun için aday oldum. Ben deli bir adam değilim.

Abak “Bu kapı rant kapısı değildir”

Necip Çarıkçı’nın açıklamasından sonra açıklamalarını yapmak için kürsüye çıkan Savaş Abak Boluspor'da 880 gündür görev yaptık. Boluspor başkanı olduğum için çok gururluyum. Bu kapının rant kapısı olmadığını belirtmek isterim” dedi.

Göreve geldiği dönemdeki sıkıntılardan bahseden Abak “Biz Boluspor'u aldığımızda burası gül bahçesi değildi.  Borçlar vardı. Maalesef Nedret beyin dediği gibi çok şey yapmak istedik ama bu tablo ile bu mümkün değildi. O dönem Mehmet İnceayan başkanımızın görevi bırakmaması için ikna etmeye çalıştık.  O dönem Sayın Çarıkcı bu görevi kabul etmedi. Necip Çarıkcı'nın Boluspor'a kattıkları yaptıkları tartışılmaz. Ama o dönem kulübü bizden başka kimse almadı. O dönem kulübe şahsım olarak yöneticilerden 50'şer bin TL topladık. Bende şahsım olarak 2 milyon TL ile kulübün o dönem ödenmesi gereken o dönemki borçlarını ödedik. Tabi bu büyük bir fedakârlık değil. Göreve geldiğimiz sezon 40 puanla ligde kaldık. O dönem zorluklar çektik 20 arkadaşımla taşın altına elimize koyduk bunu başardık. Emeği geçenlere teşekkür ederim.  Tesisleri kullanmaya başladık ama içleri bomboştu. Göreve geldiğimiz günden bu yana Boluspor'a bir kuruş zarar verdirdiysek ödemeye hazırız. Tüm muhasebe hesaplarına bakabilirsiniz. Boluspor'un şu anki borcu 5.6 milyon TL'dir. Belediyeye ye 1.3 milyon TL borcumuz var. Yönetime 2.4 milyon TL borcumuz var. Akaryakıt istasyonu 2.3 milyon Tl artı kdv bedel ile bir benzin istasyonuna verdik. Çekleride yönetimde borçları olan arkadaşlarına verdik. Buradan aylık 10 bin TL gelir gelecek” dedi. Son olarak mali bütçelerle ilgili detayları aktaran Abak kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Çarıkçı’dan Abak’a cevap

Savaş Abak'ın Necip Çarıkcı'nın o dönem görevi kabul etmemesi ile ilgili tekrar söz alan Çarıkcı o dönem yapılacak kongre öncesi toplantı yapılacağını ancak Savaş Abak'ın son dakikada aday olması ile belediye başkanı Alaaddin Yılmaz'ın hayırlı olsun dediği belirtti. Çarıkcı o dönem Abak'ın dediği gibi görevden kaçmadığını ve hiç bir zaman kaçmayacağını Boluspor dara düştüğü zaman göreve her zaman hazır olduğunu belirtti.  

Yapılan seçimin ardından 14 oyla seçimi kazanan ve Boluspor’un Başkanı olan Necip Çarıkçı ilk açıklamasında “  Boluspor'da yapılan kongre sonucunda yeniden başkanlık koltuğuna oturan eski başkan Necip Çarıkcı kongreye katılan herkese teşekkür etti. Çarıkcı " Herkese teşekkür ediyorum. Savaş başkana teşekkür ediyorum. Bu seçimde rakip kaybetmedi. Onlarda kazandı ve onlarla birlikte hep Boluspor için çalışacağız" dedi. Çarıkcı oy farkının 14 olmasının kendisi için sürpriz olduğunu da sözlerine ekledi.

Taraftarlardan büyük destek

Seçim sonrasında dışarıda bekleyen Boluspor taraftarları Necip Çarıkçı’nın seçimi kazanmasından sonra Çarıkçı’yı tezahüratlarla karşıladı. Daha sonra İzzet Baysal Caddesine çıkan Boluspor taraftarları kutlamalarına burada devam etti.


Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124