Çarıkçı Buca Maçı Olaylarını Değerlendirdi

Bucaspor maçında kaybedilen iki puanın üzücü olduğunu belirten Boluspor kulübü başkanı Necip Çarıkçı  “Konya maçı bizim için yenilmememiz gereken bir maç. Takımımız yenecek...

Çarıkçı Buca Maçı Olaylarını Değerlendirdi

Bucaspor maçında kaybedilen iki puanın üzücü olduğunu belirten Boluspor kulübü başkanı Necip Çarıkçı  “Konya maçı bizim için yenilmememiz gereken bir maç. Takımımız yenecek güçte, kuvvette. İnşallah oradan alacağımız 1 veya 3 puanla Bolu’ya döneriz” dedi.

 

Çarıkçı Bucaspor maçı sonrası Ferhat Kiraz ile taraftarlar arasında yaşanan olayları da değerlendirerek, "Ferhat'ın yaptığı yanlıştı. Ancak taraftar gruplarının küfredenlere müdahale etmesi gerekir" dedi.  

Başkan Necip Çarıkçı, camiada tartışma konusu olan Ferhat Kiraz ve taraftar olaylarına açıklık getirdi. Karşılaşma sonrası futbolcu ile taraftarlar arasında yaşananların doğru olmadığını söyleyen Çarıkçı, "İyi hareketler değil bunlar. Tasvip edilecek bir yanı yok. Ne taraftarın ne de futbolcunun zarar görmemesi lazım. Bununla ilgili orta yolu bulmamız gerekiyor. Topu tribünlere vurması çok yanlıştır. Küfreden kişiler de olmaması lazım. Taraftar gruplarımızdan çok büyük desteğe ihtiyacımız var. Bu küfürleri edenler benim tahminimce tekil kişiler. Ana taraftarımızdan hiç küfür yok. Onu çok iyi biliyorum" diye konuştu.

Taraftar gruplarından küfreden bireysel kişilere müdahale etmelerini isteyen Başkan Çarıkçı, "Bu küfürleri önlemek için de stattaki akıllı başlı kişilerin bunlara bir dur demesi gerekiyor. Tabi Türkiye'de çok fazla yaşanan olaylar bunlar. Dediğim gibi ne Yarenler'den, ne Cadde grubundan ne de 1965'lerden küfür yok. Stattaki küfreden kişilere bu grupların 'Hop, ne yapıyorsun arkadaş, küfür edemezsin' demesi gerekiyor. Bireysel küfür edenlere de emniyetin almış olduğu kararlar var. Bu kararlar küfreden kişilere cezai yaptırım olarak geri dönebilir. Bunun takibi zaten yapılıyor" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128