Çelen “Kapalı Spor Salonu Bolu’ya mutlaka yapılacak”

Spor alanında tesisleşme atılımı yapıldığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ihalesi konusunda geçtiğimiz hafta yapılan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Çelen,...

Çelen “Kapalı Spor Salonu Bolu’ya mutlaka yapılacak”

Spor alanında tesisleşme atılımı yapıldığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ihalesi konusunda geçtiğimiz hafta yapılan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Çelen, “Bu salon Bolu’ya mutlaka yapılacak” dedi.

 

‘Son yıllarda Bolu’da sportif tesisleşme adı altında büyük hamleler oldu’ diyerek sözlerine başlayan Çelen yeni salonla ilgili ihale sürecini değerlendirdi. Çelen yatırımın iptalinin mümkün olmadığını belirterek şunları söyledi “Daha da olacağını düşünüyorum. Ama dediğiniz gibi en büyüğü spor salonuydu. 3000-3500 kişilik seyirci kapasiteli olacak. Geçen haftalarda basında çıkan bir haberle ihalenin iptal olduğu ile ilgili haber çıktı. Aslında süreç öyle gelişmedi. İhale kesinleşmemiş bir ihale. Kamu ile kurumunun yönetmeliğine göre yapıyoruz. İhale süreci şuan devem ediyor. Sadece ihaleye giren 1-2 firmanın ihaleye bir konuda itiraz ettiklerini öğrendik. Şu an yatırım programına girmiş bir yatırım. Varsayalım ihale iptal oldu. Tekrar ihaleye çıkılır. Bu salon nasılsa Bolu’ya yapılacak. Çünkü yatırım programına girdi. Şuanda bir karar ile ilgili düzeltme Kamu İhale Kurumu, Bakanlığımızda düzeltmesini istedi. Dün aldığım bilgiye de göre de, Tesisler Daire Başkanımızla da görüştüm. Düzeltmeyi yaptıklarını ve Kamu İhale Kurumuna gönderdiklerini söyledi. İnşallah bu süre içerisinde itiraz olmazsa, normal süre içinde spor salonumuz yapımının sürecine devam edilecek. Bunlar normal süreçlerdir. Bizim yaptığımız tüm ihalelerde ihaleye itiraz olunur, dosya bekler. Onun süreleri vardır. İhale süreçleri vardır onları yaşıyoruz şuan. Nitekim tam nihai karar verilirken, normal sürecin son günüde bir firma orada bulunan bir maddeye itiraz etti. O süreç düzeltilip tekrar ihaleye çıkıldı. Şimdi tam açıklama yapılırken, tekrar itiraz eden olabilir. Kanuni hakkıdır. Tekrar incelenir. Kamu İhale Kurumu tamam artık bu iptaldir demediği sürece bu süreç böyle işler. Kaldı ki onu deseler bile,  tekrar ihaleye çıkılır. Çünkü bu spor bakanlığımızın yatırım programımıza girmiş bir yatırımıdır. Bu spor salonumuzun kolay, kolay peşini bırakmayacağız kaldı ki yatırım programımıza girdi” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128