Çelen’e ilk tebrik Ercoşkun’dan

Türkiye Cimnastik Federasyonu Genel Kurulu’nun gerçekleştiği saatlerde TBMM’nde süren yoğun mesai nedeniyle Genel Kurula katılamayan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Genel Kurulu sürekli telefon trafiğiyle takip...

Çelen’e ilk tebrik Ercoşkun’dan

Türkiye Cimnastik Federasyonu Genel Kurulu’nun gerçekleştiği saatlerde TBMM’nde süren yoğun mesai nedeniyle Genel Kurula katılamayan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Genel Kurulu sürekli telefon trafiğiyle takip ederken, Federasyon Başkanı seçilen Suat Çelen’i de ilk tebrik eden isim oldu.

 

TBMM AK Parti Grubu Yönetiminde görevli olması nedeniyle Meclis çalışmalarından ayrılamayan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Genel Kurul sonrası gecenin ilerleyen saatlerinde TBMM’de bir araya geldiler. Saip Garipoğlu ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhur Özçelik ve H. Birol Yalçın’ın da hazır bulunduğu ziyarette Ercoşkun, Çelen’in Federasyon Başkanlığına seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken, başarılar diledi.

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun “Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun gerçekleşen 3. Olağan Genel Kurulu sonrası hemşerimiz Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Suat Çelen’in Genel Başkanlığa seçilmesi, bizleri ve tüm Boluluları sevince boğarken, onurlandırmıştır. İki adayın yarıştığı Genel Kurul süresince Bolu’muzu onurlandıran o kadar çok gelişme yaşanmıştır ki, bizlere bu onuru yaşatanlara sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum. Genel Kurulun her aşamasına Bolulular damgasını vurmuştur. Divan Başkanlığı için yapılan seçimde Başkanlığa değerli büyüğümüz, Bolu’da spor adına geçmişte yapılan her şeyin mimarı olan emekli İl Müdürümüz Sayın Saip Garipoğlu Başkanlığa, yine İl Müdürlüğümüz çalışanlarından İbrahim Emre Aydemir de Divan Üyeliği görevine Genel Kurul Üyeleri tarafından layık görülmüşlerdir. Sayın Garipoğlu ve Aydemir, Divanda üstlendikleri görevi başarıyla yerine getirmişler, adaylardan birisinin kendi hemşerileri olmasına karşılık Genel Kurul süresince sergiledikleri hakkaniyet ve tarafsızlıkla, cimnastik camiasının takdirleriyle karşılaşmışlardır. Türk cimnastiğinin bundan sonraki yıllardaki politikalarını belirleyecek olan kısacası Türk cimnastiğinin patronluğu için yapılan demokratik yarış sonucunda ise 9 yaşından itibaren Bolu’muzun her zaman gurur olan Sayın Suat Çelen, Federasyon Başkanlığına seçilmiştir. Aktif Sporculuk yaşamında sayısız madalyalar kazanarak gerek Bolu’muzu gerekse de ülkemizi başarıyla temsil eden, uluslar arası yarışmalarda şanlı bayrağımızı göndere çektirerek, defalarca Milli Marşımızı binlerce kişinin doldurduğu salona ve tüm dünyaya dinleten Sayın Suat Çelen, bu başarısını İl Müdürlüğü görevinde de sürdürerek, Bolu’muzun uzun yıllardır gerek sporcu kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları gerekse tesisleşmedeki sıkıntıları bizlerle de uyumlu bir şekilde çalışarak, çözüm noktasında üstün başarılar elde etmiştir. Türkiye Cimnastik Federasyonu Genel Kurulu sonrası İl Müdürlüğü yanında Federasyon Başkanlığı gibi önemli sorumluluğu yüksek bir görevi birlikte yürütecek olan İl Müdürümüz Sayın Suat Çelen’in, bu iki görevi de başarıyla yerine getireceğine olan inancımız tamdır. Ayrıca Genel Kurul sonrası Suat Çelen Başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulunda, Türkiye Cimnastik Federasyonu İl Temsilcimiz değerli hemşerimiz Sayın Cumhur Özçelik ve H. Birol Yalçın’ın da yer alması gururumuzu daha da arttırmıştır. Sayın Özçelik ve Yalçın’a da yeni görevinde başarılar diliyorum. Sözlerimin sonunda Türkiye Cimnastik Federasyonu Genel Kurulu sonrasında bizlere bu haklı onuru ve gururu yaşatan değerli hemşerilerimize bir kere daha şahsım ve Bolu Halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124