Çelen’den üst düzey temaslar

Önceki gün Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılan 29. Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Cimnastik Federasyonu’nu temsil eden Federasyon Başkanı Suat Çelen dünya cimnastiği yöneticileri ile temaslarda bulundu.

 Çelen’den üst düzey temaslar

Çelen ilk olarak Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) başkanı Bruno Grandi ile bir araya geldi. Dostluğun pekişmesi adına ülkemizde düzenlenecek olan Akdeniz Oyunlarında Türkiye’yi ziyaret edecek olan ve Türk Cimnastiğinden övgü ile söz eden Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) başkanı Bruno Grandi aynı zamanda Türk Cimnastiğindeki gelişimleri de yakından takip ettiğini belirtti. Geçmişteki dostluğun gelecekte artarak devam etmesi temennisinde bulunan Bruno Grandi Türk Cimnastiğinin ileride çok daha başaralı olacağından emin olduğunu sözlerine ekledi.

Ortak çalışmalar görüşüldü

Çelen Bruno Grandi’den sonra belirten Avrupa Cimnastik Birliği (UEG) Başkanı Georges Guelzeg ile de bir süre görüştü. Türkiye’nin her anlamda güçlü bir ülke olduğunun farkında olduklarını ve Avrupa Cimnastiği’ne daha fazla katkı vermesi gerektiğine inandığını belirten Avrupa Cimnastik Birliği (UEG) Başkanı Georges Guelzeg ile geçen samimi sohbette gelecekte yapılacak olan ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişi bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2013, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER