ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Tekin AYTUGAR yazdı...

ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Başkan Savaş Abak’ın geçtiğimiz hafta devamlı kadrolu olarak çıktığı TV kanalında yapmış olduğu talihsiz açıklamaları duyunca küçük dilimi yuttum. Epeydir yazı yazmıyordum ama bu yazıyı yazmayı kendime görev saydım. Çünkü arkadaşlar almışlar başkanı karşılarına, başkan konuşuyor onlar dinliyor. Soru yok, soru olmayınca cevap da yok. Başkan da almış sazı eline anlatıyor, anlattıklarına ben tek tek cevap vermeye çalışacağım. Yanlış bir şey söylüyorsam cevap hakkınızın mevcut olduğunun bilinmesini isterim...

1-      Ocak 2014 yılında İnceayan döneminde devraldığınız tarihte Boluspor’un borçları şu şekilde idi; Belediyeye; 500 bin TL, Vergi Dairesine; 1.500 bin TL, 18 haftalık maç başları 1.500 bin TL, ileri tarihe kesilen peşinat çekleri 1 milyon TL, banka borcu; 1.300 bin TL, muhtelif; 300 bin TL, kişilere 350 bin TL. Toplam; 6.450 bin TL. yani bir önceki yönetimin 3.850 bin TL ile teslim ettiği borç 6.450 bin TL’ye çıkmış olduğu yönetimde ne yazık ki siz de başkan yardımcısısınız! Ve maalesef o yıl kıl payı kümede kalmayı başarmışız.

Gelelim 2014-2015 sezonuna. Sezon başında Reha Erginer’le anlaşıyorsunuz ve ona yetkilerin hepsini veriyorsunuz. Kendi ifadenizle yeterli kadroyu oluşturamadığınızı kendiniz ifade ediyor, böylelikle ilk golü kendi kalenize attığınızı itiraf ediyorsunuz. Zira iskeleti koruyamıyorsunuz, üstüne üstlük garanti para kazanacağımız Hakan Arslan’ı bedava yolluyorsunuz. Diğer oyuncuları da alacaklarına istinaden giderken, sadece Alp dışındakiler el sallayarak veda ediyorlar. Bu yetmiyor gibi, Reha hocaya o kadar güzel tezgah hazırlanarak, tüm oyuncuları kendisi alıyor ve diyor ki geleceğin takımını kurduk. Reha Hocanın geleceğin takımına bakalım;

SERKAN YALÇIN; 33 YAŞINDA

LUİS ENRİQUE; 33 YAŞINDA

KENAN ŞAHİN; 31 YAŞINDA

ÖZKAN KARABULUT; KİRALIK

MEHMET KURUOĞLU; KİRALIK

İSHAK ÇAKMAK; KİRALIK

KİBONG; KİRALIK

JAVADOV; GİTTİ

MEHMET GÜRBÜZEROL; GİTTİ

ALİ DERE; KİRALIK

2-      Gidişat iyi gözükmüyor;

Aferin başkana bunu iyi görebilmiş. Federasyondan artı 280 bin dolar yani 720 bin TL. Türk Lirası ile aylık gönderdiği vakıflar bankasından çektiğiniz paranızın bir kısmını kurtardığınız kredi için temlik koydurduğunuz geliri saymıyorsunuz. Oysa diyorsunuz ki; banka borçları vardı onları ödedik. Ama aldığından hiç bahsetmiyorsun, kimse de sormuyor. Deplasmanda 70 bin TL. içeride 60 bin TL. kazanıyoruz.

Bu sene primleri 4 bin TL yaptık diyorsunuz. Kardeşim zaten bu oyuncularla maç başı anlaşmıyor musun? Nedir prim? Topa vurdum diyen en düşük futbolcu yılda 250-300 bin almıyor mu? Niye prim veriyorsun veya niye o kadar yüksek tutuyorsun. Ama Reha Hoca öyle demiştir değil mi? nasıl olsa hacı babanın çiftliği ye Mahmut ye...

SSK-Vergi dairesine ve oyunculara borcumuz yok diyor sayın başkan. Vergi dairesine her iki ayda ödediğiniz 18 taksitli 40 bin TL borç değil mi? Futbolculara kestiğin çekler borç değil mi? belediyeye kiralardan oluşan 1.500 bin TL borç değil mi? ha hocaya borcumuz yok! Adam Elazığ maçından sonra ki sert çıkışınızdan sonra sana istifasını sundu mu? Yoksa ver 250 bin TL öyle gideyim mi dedi? İşin doğrusu, Reha hocanın Boluspor’a maliyeti 1 milyon TL’ye yakındır, verdiği ise koca bir hiçtir.

3-      Birileri kiralayıp, belediyeden imar değişikliği yaptırdığınız benzin istasyonu yerinin mal sahibini vazgeçirdi diyor başkan. Benzinlik projesi için ama şu gerçekleri söylemiyor, istersen kamuoyuna açıklayayım,

a)      Yaptığınız sözleşmede yönetim kurulu kararı yok!

b)      Yaptığınız sözleşmede imza atan yönetici şahsın ismi yok!

c)       Tarafların vazgeçmesi durumunda ceza yaptırımı yok!

d)      En önemlisi, sözleşme noter yerine taraflar arasında yapılmıştır! Onun için kimseyi suçlamayın kendi bilgisizliğinizi sorgulamanız gerekmez mi?

4-      “Mali kongre veya genel kongre yapalım deniyor” diyor başkan...

Evet, mali kongre yapmalısınız. Çünkü herkes borcun ne olduğunu bilme hakkına sahiptir. İsterseniz ben kısaca yazayım yanlış ise siz doğrusunu söylersiniz, yine bu sayfadan düzeltiriz ve sporseverler doğru bilgi sahibi olurlar. Aksi halde yazdıklarımın doğruluğunu kabul etmek zorunda kalacaksınız. Borcun yaklaşık 11,5-12 milyon TL olduğu, bu borcun dışında 1,5 milyon TL belediyeye kira borcu olduğu, vergi dairesine yapılandırdığın ve her 2 ayda bir  ödediğiniz 40 bin TL ve şahıslara borçlarınız nedir kimse bilmemekte ve bu borcun dışında olduğudur.

5-      Saha sıkıntısından bahsediyorsunuz. Söylediğiniz o çarşılı proje örneğini 2 ay önce ben TV de söylemiştim. Şimdi projemiz var deyip ortaya çıkıyorsunuz. Yine de sizin projeniz olsun kabul ederim, yeter ki yapılabilsin. Hali hazırdaki stat o proje için en uygun yerdir. Onun için yeni stadı yapalım diye kampanyalar yapmayalım.

6-      Skorbordu değiştirmek için 50 bin TL ye ihtiyaç olduğunu söylüyorsunuz ama orada reklam olan firma, Bey Piliç’te diyor ki biz parayı ödedik yaptırsınlar! Kime inanacağız?

7-      Geldik en önemli konuya...

Kimse yanlış anlamasın, eninde sonunda bu kulüp birinin elinde patlar diye talihsiz açıklama yapıyor başkan. Ben de soruyorum; başkan bu bombayı ben mi hazırladım? Bomba imalatını ben mi yaptım? Yapanlar sizin gibi bilinçsizce takım yönetenler değil mi? Bu bomba hazırlanırken, bunların içinde siz de vardınız.

Boluspor’u 850 bin TL borçla bırakan Necip Çarıkçı’dan sonra borç 14-15 milyon TL’lere çıkmışsa yanlışı yapanlar gelen yönetimler ve başkanlardır. Ama dikkat edin bomba yanlışlıkla sizin elinizde patlamasın.

Ben bir de gazetecilere, eski ve yeni cemiyet başkanlarına bir iki laf söyleyeceğim. Geçen ay öncesi Avrupa’ya folklorcu kimliğiyle gidenlere, aman ördeği orada oynayanlara, birisi su cafe’yi alır devreder, birisi Gölcük’ü alır, birisi Boluspor’un parklarını alır, bizim gibiler Boluspor’un sorunlarını yazarlar. Alıp yazmayanlar el üstünde, almayıp gerçekleri yazanlar tu-kaka… Boluspor iyi olsun, her şeye razı olduğumuzun bilinmesi dileğimdir…

Bakın arkadaşlar; GAZETECİLİK BAŞKALARININ YAZILMASINI İSTEMEDİKLERİNİ YAZMAKTIR, YOKSA ONDAN ÖTESİ HALKLA İLİŞKİLER ÇALIŞMASIDIR...

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 10:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
halit canbaz
halit canbaz - 5 yıl Önce

hakan arslanın bedava gidişinin sebebi abat ve yönetimi değilmi?alp erginden para kazanılmadımı?savaş abak inceayan semerci yönetimlerinin diyetini ödüyor.iyi rakama satarsa emre ve prijoviçten kapatabilir.prijoviç yerine de o brezilyalıyı alırsa yani jonathanı kibongun yerinede oleksanderi alırsa iyi bir iş yapar.emrenin yerinede fahriyi takıma katarsa şahane olur.

halit canbaz
halit canbaz - 5 yıl Önce

1 oyuncuya 2500000 verildiği dönemde 100000 vererek kiralamak daha mantıklı demekki?33 yaşındaki oyunculara gelince gençler zaten gelmiyor.gençleri takıma alsan kendi oyuncumu koyarım.onuda antrenörler istemiyor.herkes kendi adamını istiyor.rehanın gürbüzerolu isteyip hermaç oynatması gibi boluspora erdal acar gibi yardım edecek işadamı yok.enaz borçla gittiği yere kadar gitmelidir.semerci inceayan gibilerlede gidemez.abak 2 senede iyi işler yapıyor gibi duruyor.destek olmak lazım.bana göre 2 çarıkçı olma yolunda ilerliyor.

SIRADAKİ HABER

banner128