Cennet anaların ayakları altındadır

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın 8 Mart’ın kadınların yüzyıldır yürüttüğü özgürleşme mücadelesinin anıldığı gün olduğunu söyledi. Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın...

Cennet anaların ayakları altındadır

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın 8 Mart’ın kadınların yüzyıldır yürüttüğü özgürleşme mücadelesinin anıldığı gün olduğunu söyledi.

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın 8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Dünya nüfusunun yaklaşık yarısını oluşturan kadınların, aileyi ve toplumu ayakta tutan en önemli unsur olduğunu söyleyen Sayın; “Kadın şefkat ve merhametin sembolüdür. Nesilleri kadınlar dünyaya getirmekte ve hayatın her anında varlıklarıyla insanlığı onurlandırmaktadırlar. Bizleri eğiten, yetiştiren, üzerimize titreyen, yüreklerindeki sevgi ve şefkati evlatlarına karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızı senede bir defa değil her gün her dakika saygı ve minnetle hatırlamalıyız.” Dedi.

Dinimiz kadın haklarına azami hassasiyet göstermiştir

İnsanların hak ve hukuk mücadelesinin insanlık tarihi kadar eski olduğunu söyleyen Sayın; . “Kadın hakları da insan haklarından ayrı tutulamaz. Bu nedenle 8 Mart insanın hak ve hukuk mücadelesi adına milat kabul edilebilecek sembol bir tarih olarak değerlendirilmelidir. Kadınlara birey olarak eşit hakların verilmesinin Dünya barışını güçlendireceği kabul edilerek, 8 Mart’ın dünyada kadınların yüzyıldır yürüttüğü özgürleşme mücadelesinin anıldığı ve günümüzde ise kadınların güncel taleplerinin ifade edildiği bir gün haline gelmiştir. Ülkemizde de dünyada da tüm kadınlar arasında kadına dair her şeyin paylaşıldığı önemli bir dayanışma günüdür. Kadınlar toplumu ileri götüren sosyal dinamiğin temel kaynağıdır. Annelik rolüyle yeni nesillere şekil vermektedir. Dinimiz de kadına ve kadın haklarına azami hassasiyeti göstermiş ve yüce peygamberimiz bunu "Cennet anaların ayakları altındadır." diyerek vurgulamıştır. Kadına yapılan yatırım, aslında millet olarak geleceğimize yapılan yatırımdır.  Kadın annedir, eştir, eğitmendir. Ancak bütün bu rollerinin ötesinde, duyguları, düşünceleri, ümitleri, hayalleriyle kadın, bireydir. Hiçbir kadın hayatını başladığı noktada sürdürmek zorunda değildir. İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, kadınlar sürekli kendilerini geliştirmeli ve eğitmelidir. Kız çocuklarımızdan her yaştaki kadınlarımıza kadar ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet yoluyla ortaya çıkan hak ihlalleri karşısında bütün bir toplum olarak mücadele etmemiz gerekmektedir. Kadın ve erkek arasında adalet, barış, karşılıklı sevgi, saygı, empati ve ailenin önemini bu vesileyle bir kere daha vurgulamak isterim.”şeklinde konuştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın sözlerini şu şekilde tamamladı; Günümüzde artık Türk kadını, sosyal hayat içinde aktif olarak yer almaya başlamıştır.  Çalışan, üreten kadınların sayısı hızla artmaktadır. Her alanda başarılı kadınlarımız vardır. Günümüzde Bilim kadınları, hukukçular, diplomatlar, siyasetçiler, doktorlar, mühendisler, öğretmenler ve sayamadığım neredeyse hemen her meslek grubuna dâhil olup emek veren kadınlarımız ülkemiz adına son derece gurur verici güzel gelişmelere imza atmaktadır."İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın" anlayışından gelen bir partinin üyeleri olarak, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın "Kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir ve siyasetin merkezindedir." sözünden yola çıkarak siyaset anlayışının yenilenmesinde, Türkiye’nin değişim, gelişim hedeflerinin yakalanmasında ve siyaset kültürümüzün zenginleşmesinde kadının en üst noktada olması gerektiğinin farkında olarak bu yolda bütün gayretimizle bizlerde teşkilat olarak yol almaktayız. Kabul etmek gerekir ki demokratikleşme süreci, kadının temsili ve katılımı olmadan gerçekleşemez. İnanıyorum ki partilerin il ve ilçe örgütlerinde, belediye meclislerinde, yöneticilikte ve parlamentoda bayanların sayısı her geçen gün artacak ve arttırılacaktır. Hayat hoş bir seda ise kadın namedir. Bu özel günün insan hakları ve cinsiyet ayrımcılığı konusunda daha aktif bir duyarlılık ve bilinç düzeyine ulaşmamızda yeni bir başlangıç olmasını diliyor dünyada demokrasi, barış ve huzurun hâkim olduğu bir düzeni hep birlikte gerçekleştirmek ümidiyle ülkemizdeki ve dünyadaki bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128