Çetin “Değiştirmemiz gereken yönlerimiz var”

Boluspor'un başında ilk maçına çıkan Oğuz Çetin, maç sonunda yaptığı açıklamada “Direkler, rakip kalecisi izin vermedi. Aslında bu maçın skoru çok farklı olabilirdi” dedi.   Çetin,...

Çetin “Değiştirmemiz gereken yönlerimiz var”

Boluspor'un başında ilk maçına çıkan Oğuz Çetin, maç sonunda yaptığı açıklamada “Direkler, rakip kalecisi izin vermedi. Aslında bu maçın skoru çok farklı olabilirdi” dedi.

 

Çetin, 1-1 beraberlikle sona eren Ankaragücü maçının ardından yaptığı açıklamada, Boluspor'da ilk maçını 3 puanla bitirme düşüncesinde olduğunu belirterek, oyuncularının maça iyi hazırlandığını söyledi. Oyun anlayışlarında geliştirilmesi gereken birçok yön bulunduğunu aktaran Çetin, “Direkler, rakip kalecisi izin vermedi. Aslında bu maçın skoru çok farklı olabilirdi. Özellikle Ankaragücü gibi bir rakibe karşı, kendi sahasında çok iyi mücadele eden, çok koşan, genç oyunculardan oluşan böyle bir takıma karşı bu kadar basit gol yemememiz gerekiyordu” diye konuştu.

Maçta geriye düştüklerinde rakip takımın mücadele direncinin artığına dikkati çeken Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü “O direnci kırmanız çok zor. 1-1 olmasına rağmen o direnç kırılmadı. Böylesine maçlarda öne geçmeniz gerekiyor. Genel hatlarla oyuncularımın saha içindeki her türlü çalışmasından memnunum ama bunun yeterli olmadığını düşünüyorum. İlerleyen dönemde bunları da geliştirip daha basit goller yemeyen bir takım olma yoluna gireceğiz” dedi. Çetin, topa daha fazla sahip olan bir takım olmak istediklerine işaret ederek, Ankaragücü karşısında bunu nispeten yaptıklarını söyledi. Topa daha fazla sahip olma anlayışı sayesinde daha fazla gol pozisyonu üreteceklerine inandıklarını anlatan Çetin, “Futbol hem savunma hem hücum oyunudur bu yüzden savunmada zaaflarımızı minimuma indirmemiz gerekiyor. Bunun yanında da hücumda etkinliğimizi artırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128