CHP İl Teşkilatı Boluspor'u ziyaret etti

CHP Bolu İl Teşkilatı ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Boluspor kulüp binasında yönetim ile bir araya gelerek takıma desteklerini ilettiler. Milletvekili Tanju Özcan ve Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP İl Teşkilatı Boluspor'u ziyaret etti
Haber: Erdal Tanrıverdi
CHP Bolu İl Teşkilatı ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Boluspor yönetimi ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı bu sene Süper Lig'e çıkmaya yakın olduklarını söyleyerek " 28 Mayıs'ta 3. kez Boluspor kulübünün başına geldik. Yaklaşık 6 aylık geçen bu süreçte ilk olarak yarıda bıraktığımız işlerimizi tamamladık. Aklımızda kurduğumuz 3 yıllık bir planlama var. Bu yolda yeni bir takım kurduk. Şehrimize renk, heyecan kattı. İnşallah şampiyonluk yolunda da devam edeceğiz. Bolu halkı, esnafı, takımı bunu tamamen  hak ediyor. Milletvekilimiz Tanju Özcan her zaman yanımızda oldu. Sayın vekilimiz ile beraber maç izlemişliğimiz var. Vekilimizin Boluspor sevdalısı olduğunu da biliyoruz. İnşallah ilerleyen dönemler Boluspor için birlikte projelerde geliştireceğiz" diyerek mikrofonları Tanju Özcan'a uzattı.
ORTAK NOKTA BOLUSPOR
Özcan Boluspor'a bu sene inandığını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı "Sayın kulüp yetkililerine teşekkür ederiz bu misafirperverlik için. Aslında bu geç kalınmış bir ziyaret oldu. Zamanlarımız örtüşmedi. Bence doğru bir zamanda buradayız. Takımımızın emin adımlarla ilerlediği günlerdeyiz. Başkanımızla emin adımlar attık. Fakat Eskişehirspor ile şehrimiz ve bizler çok büyük bir travma yaşadık. Bu da yarımda kalmış bir hikaye demekti. Boluspor en azından bu ligde kalmayı başardı. Play - off oynadığı dönemler oldu, küme düşmekten son anda döndüğü günler oldu. Günümüze baktığımızda ise çok iyi bir top oynayan Boluspor var. Hak ettiği yer tesadüfen değil. Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir Boluspor var. Bunun ile beraber futbolda şansa da ihtiyaç var. Göztepe maçı bunun en yakın örneğidir. Fakat umut vaat eden bir takımımız var. Her zaman ortak noktanın Boluspor olduğunu vurgulayan bir yönetimimiz var. İyi bir taraftar ve yönetimimiz var. Herkes bu takımdan başarı bekliyor. İnşallah takıma nazar değmez. Bu oyunla Süper Lig'e yakınız. Geçen hafta deplasmana gidemedim cenaze nedeni ile. Benim bu sene Süper Lig'de oynamamak için hiç bir sebep yok. Avantajlı başladık ve çok başarılı olacağız buna eminim"
BOLUSPOR'A GELİR GETİRECEK PROJELER
Boluspor'a kalıcı bir gelir sağlamak gerek diyen Özcan "Kendi ayaklarının üstünde duran Boluspor yaratmalıyız. Bunun ile beraber bir stadyum problemimiz var. Bence şimdiden stadyum bakmalıyız. Süper Lig'e çıkarsak bu statta oynayamayacağız büyük bir ihtimalle. Bu kötü bir durum. Hepimizin el ele  verip iyi bir proje yapmamız gerekiyor. Aslında eleştirsek de Ak Partili Belediyeler'in iyi yaptığı işlerin arasındadır. Görüyoruz bizden daha alt liglerde oynayan bu işleri nasıl başardığını. Bizimde artık bir karar vermemiz gerek. Stat nereye yapılmalı, maçlar nerede oynanırsa daha uygun olur. Bir an önce karar verip kazmayı vurmamız gerek. Şimdi bu işe girişsek eminim ki iki sene sonra bu işten alnımızın akı ile çıkarız. Benim belediye başkanlığı döneminde Boluspor ile ilgili önemli bir projem vardı. Bu proje ile kulübe kalıcı bir gelir elde edecektik. Boluspor Koleji'ni açmayı düşünüyorduk. Bu proje sayesinde hem gelir sağlayacaktık hem de kulübümüz prestij kazanacaktı. Bunu ilerleyen günlerde konuşursak iyi olur. Biliyoruz bir çok özel okul kapandı. Bir çok kulüp okul açtı. Bizimde bu işi başlatmamız lazım"
Tekrar sözü alan Çarıkçı "Federasyon'dan yetkili bir grubu ağırladık. Yaklaşık 3 saat stadı dolaştık ve bu konu hakkında konuştuk. Süper Lig'e çıkarsak bu stadyum uygun olur mu? Stadımız ile ilgili olarak FİFA kriterlerine göre iki aylık bir bakım ile oynayabileceğimiz söyledi. Bu yeni stat gerekmiyor demek değil. Tabi ki de yeni stat girişimlerimiz olacak. En yakın zamanda yetkili bir kurul ile bu konuyu konuşacağız. Bende devreye gireceğim. Boluspor'a yeni bir stat kazandıracağız. Bolu'nun güzel bir stada ihtiyaç olduğu herkes tarafından biliniyor. Kolej için araziyi ihalede kaybettik. Fakat bu konu için tekrar çalışacağız koleji Boluspor'a kazandıracağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128