Çiğdem Özyaman Türkiye rekorunu yeniledi

Bolu Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü sporcularından 2012 Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi ilk kez temsil eden , Avrupa Şampiyonu olan , bir çok rekora imza atan babasının desteğini alan Milli sporcumuz Çiğdem Özyaman Özenir Büyük bayanlarda yapmış olduğu atışlarda 75 atışta 72 atarak Türkiye Rekorunu yeniledi.

 Çiğdem Özyaman Türkiye rekorunu yeniledi

Türkiye Atıcılık Avcılık Federasyonu'nun 2013 faaliyet programında yer alan Skeet Türkiye Şampiyonası, 10-12 Mayıs tarihlerinde Konya'da yapıldı.

Konya Saraçoğlu atış poligonundaki şampiyona, büyük erkekler, genç erkekler, büyük bayanlar, genç bayanlar ve veteran erkekler kategorilerinde yapıldı. Büyük erkekler, genç erkekler, büyük bayanlar, genç bayanlar ve veteran erkekler kategorilerinde yapılan şampiyonada 12 farklı il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 128 sporcu mücadele etti.

Müsabakalar sonunda, Bolu Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü sporcularından 2012 Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi ilk kez temsil eden Milli sporcumuz Çiğdem Özyaman Özenir Büyük bayanlarda yapmış olduğu atışlarda 75 atışta 72 atarak Türkiye Rekorunu yeniledi. Babasının büyük desteğini alan Çiğdem Özyaman Özenir 2013 Yılı Türkiye Birincisi oldu. Aynı müsabakalarda Bolu Atıcılık ve Avcılık spor kulübü oyuncularından Genç Bayanlarda

Sporcumuz Duygu Celasun’da Türkiye Birincisi oldu. Genç Erkekler kategorisinde Soner Öztürk Türkiye İkincisi, Büyük Bayanlarda Aylin Doğandor Türkiye İkincisi oldu. Genç Erkekler ise Takım Üçüncüsü olarak şampiyonayı bitirdiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER